Zaginiony płaszcz

Jakież było nasze zdziwienie, kiedy zgłosił się do nas klient z „ofertą”, abyśmy – tak: my! – zgubili jego płaszcz. W procesie naszych śledztw płaszcz, owszem, bywał dowodem rzeczowym, częstokroć był ważnym tropem – raz nawet „po płaszczu” doszliśmy do kłębka wełny, z której był uszyty; płaszcz służył jako wabik, przynęta, a incydentalnie nawet występował w roli zaginionego, ale jeszcze nigdy nikt nie zlecił nam jego „zgubienie”.

Razem ze wspólnikiem uznaliśmy, że nie ma takiego zlecenia, któremu nie podołałoby nasze biuro detektywistyczne – pozostało tylko pytanie: jak ten płaszcz zgubić, by cały proceder wyglądał naturalnie? „Naturalnie” rozumieliśmy w ten sposób, że gubiąc płaszcz, nie możemy wiedzieć, kiedy i gdzie go zgubiliśmy, bo przecież, gdyby gubiący płaszcz podczas procesu jego „gubienia” zdawał sobie sprawę, że go gubi, to również wiedziałby – choćby nawet orientacyjnie – gdzie i kiedy go zgubił, a zatem „zgubienie” nie wyglądałoby naturalnie. Należało zatem zgubić płaszcz tak, aby nic o jego zgubieniu nie wiedzieć – aż do momentu zauważenia jego braku. Tak samo ten „moment” – interwał czasowy między zajściem, czyli zgubieniem płaszcza, a chwilą, w której uświadomimy sobie, że to zajście nastąpiło, musiał posiadać naturalną długość, bądź krótkość, chwila zaś – powinna być spontaniczna.

 

I tak dalej, i tak dalej.

 

Cdnn.

Średnia ocena: 2.4  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (8)

  • befana_di_campi 15.06.2020
    "Interwał czasowy" vs masło maślane. Interwał znaczy po prostu przerwa, przerwa z kolei to "czas(okres)". W dwudziestowiecznej terminologii lekarskiej ;)

    :)
  • Neurotyk 15.06.2020
    Kto by się tym przejmował

    :)
  • befana_di_campi 15.06.2020
    Neurotyk Autor może nie, ale czytelnik już tak :)
  • Neurotyk 15.06.2020
    befana_di_campi, jaki Czytelnik, kto to czyta, takie badziewie :)
  • JamCi 15.06.2020
    Neurotyk ja czytam od dość dawna i regularnie, tylko już dziś ledwo zipię i przytomna wrócę.
  • Neurotyk 15.06.2020
    JamCi, niech Ci będzie :)
  • JamCi 15.06.2020
    Neurotyk ooo... niech mi będzie :-)
  • JamCi 15.06.2020
    A tu się nie zgodzę, interwał to odległość. I w różnych zakresach jest termin używany. Ja znam przede wszytskim jako określenie muzyczne.
    Do tekstu przyleze rano :-)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania