Zanikanie LBnR 69

Demony wyją alarmem karetki.

 

Jestem dzieciakiem co spada z roweru i łamie nogę.

Matka szaleje!

Tuli i krzyczy przez łzy!

Mamo! Nie boli.

 

Sekunda...

 

Spotykam miłość,

tę pierwszą, wielką!

Serce, to głupie, kruszy się z hukiem.

Hm, boli.

 

Sekunda...

 

Studia, praca, smutek

i radość,

gasną fotografie w ledwo tlącym się ognisku.

 

Sekunda...

 

Biegniemy po łące, udające maki, płoszymy czerwone jak wino motyle.

Za chwilę złączą się nasze spojrzenia i...

 

... w imię Ojca i Ducha...

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (22)

  • Puchacz 17.01.2020

    Nieszablonowe Maurycy :)

  • Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale przynajmniej jedna sztuka więcej w bitwie :)

  • Puchacz 17.01.2020

    Nie pisz na sztukę.
    I to dobrze, że takie jest.

  • Staram się nie, tylko tak gadam.
    Dzięki!

  • betti 17.01.2020

    ''ognisko istnienia'' - samo ognisko, to istnienia razi.

  • Racja

  • Witamy kolejny wiersz w Bitwie. Powodzenia.

  • Pasja 19.01.2020

    Wow jak obraz Brueghlów aksamitny a zarazem piekielny. Taki Maurycowy styl.
    Pozdrawiam

  • Dziękuję bardzo Pasjo za przemyślenia :)
    Pozdrawiam serdecznie!

  • indri 19.01.2020

    Dobre, takie curriculum vitae w pigułce podane nieszablonowo.

  • Bardzo trafne spostrzeżenie.
    Dzięki za wizytę i komentarz.

  • Dekaos Dondi 19.01.2020

    ML→No fakt. Takie życie w pigułce:)→Aczkolwiek koniec, to już każdy po swojemu musi – zdaniem mym.
    Ciekawy pomysł z tą→''sekundą'' →Ile w takiej ''sekundzie'' w międzyczasie mogło się wydarzyć.→Pozdrawiam:)→5

  • Dzięki DD za zerknięcie i pozostawione przemyślenia , bardzo doceniam!
    Pozdrawiam!

  • MarBe 19.01.2020

    Życie zbyt szybko mija i często nie potrafimy je docenić, a pewnego dnia jest już za późno.
    Może podział na ważne wydarzenia jest dobrym rozwiązaniem?
    Pozdrawiam

  • Dziękuję MarBe za wizytę i refleksje.

  • Szpilka 20.01.2020

    Świetna puenta, a całość ciekawa ?

  • Dzięki bardzo Szpilko za komentarz:)

  • Rozpoczynamy głosowanie. Zapraszamy Autora na Forum;
    http://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/
    Czytamy wiersze, pozostawiamy komentarz i rozdzielamy punkty, plus uzasadnienie.
    Tworzymy własne podium: 3 - 2 - 1
    Pozdrawiamy
    Literkowa

  • Magda1906 26.01.2020

    podoba mi się

  • Dzięki :)

  • Pan Buczybór 02.02.2020

    Ostatnie tchnienie życia, pragnienie istnienia... Interesujące głównie pod względem formy, może nawet trochę zgrzytające, ale ogólnie dobre.

  • Dzięki za wizytę i opinię.
    Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania