zanim mnie miniesz

a my wciąż z ust do ust. po słowie, po słowa.

byle zakręcić. i my się kręcimy. od początku.

od raczkowania po pewność,

że należy ustać, że coś jeszcze czeka.

może niewiele, ale wystarczy za wszystkie kiedyś

albo na później.

 

byle słowo, byle usta.

 

reszta jest przystankiem, bo gdzieś trzeba usiąść

i odpocząć. zanim minie przerwa na życie.

Średnia ocena: 3.4  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (17)

  • Shira 6 dni temu

    Wiara jest podróżą, nadzieja jest przystankiem, a miłość celem.
    Tak cicho na dobranoc, tak cicho w cieniu wiersza...5...

  • Grafomanka 6 dni temu

    Dziękuję, Shira, za słowo pod wierszem...

  • NinjaC 6 dni temu

    Trochę się samo mieli, ale chyba właśnie o to tu chodzi, że człowiek czasem kręci się na samym mówieniu, byle nie stanąć za szybko.

  • Grafomanka 6 dni temu

    Coś w tym jest... Dziękuję, Ninja, za wejście w literki

  • Sokrates 5 dni temu

    Shira pięknie to ujęła. Nic dodać, nic ująć. Wiersz na 5

  • Grafomanka 5 dni temu

    Dziękuję Sokrates

  • Starszy Woźny 5 dni temu

    Mechaniczna powtarzalność.
    NO!

  • Grafomanka 5 dni temu

    Opinię wyraził wieśniak z NO!

  • Starszy Woźny 5 dni temu

    Grafomanka ,
    <Moja opinia nie była złośliwa
    paniusiu z miasteczka Wilanów.
    NO!

  • Grafomanka 5 dni temu

    Ależ... nie podejrzewam o złośliwość, bo do niej trzeba mieć chociaż odrobinę inteligencji... a tutaj, w wypowiedziach, jedynie słoma z butów wystaje...

  • Starszy Woźny 5 dni temu

    Grafomanka ,
    Do Wieśniaka dziś przyjeżdża rodzinka na truskawki
    Nie pryskane, dojrzewające pod żywym słońcem.
    A ty kupuj po 30 zeta pryskane kto wie czym
    Smacznego!
    żebyś dostała od nich wysypki swędzącej i drapała się
    przez trzy dni.
    paniusiu wilanowska
    O! i to jest trochę złośliwy wpis.
    NO!

  • Grafomanka 5 dni temu

    Starszy Woźny, nie to nie jest złośliwy wpis, to wpis prymitywa... z braku intelektualnej riposty ''pobożne życzenia''

  • Grisza 5 dni temu

    No no no... Już czerwiec, a Ty nie siadasz i nie odpoczywasz... Ode mnie też piąteczka.
    PS. Mieszkasz w Wilanowie? SW tak twierdzi...

  • Grafomanka 5 dni temu

    W jego fantazji na bank tam mieszkam... xD

    Dzięki, Grisza, za przeczytanie i komentarz

  • Starszy Woźny 5 dni temu

    Grafomanka ,
    poetka Halyna ze Szczecina
    NO!

  • Grain 5 dni temu

    tak to widzę

    zanim /bez miniesz, bo miniesz zamyka wszystkom dopowiada/

    a my wciąż z ust do ust. po słowa.
    byle od początku,
    od raczkowania niecierpliwiści po pewność,
    byle ustać

    czekać
    niewiele wystarczy za wszystko
    lub na później /albo to już deklinacja wykluczjąca/

    byle słowo, byle przez usta.
    reszta jest przerwą na życie.

  • Grafomanka 5 dni temu

    Dopowiedziałam w tytule, bo chyba o co innego mi chodziło... ale jeszcze pomyślę. Dziękuję, Grain, za sugestię. Doceniam

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania