Zaśpijmy dzisiaj

Zaśpijmy dzisiaj

Na poranny pociąg

Donikąd i gdziekolwiek

 

Na planowanie

Przyszłych lat

Karier i zawodów

 

Na dzień dobry

Dla obcych dłoni

Od tak dawna znanych

 

Na przyszłą zimę

Chłodne myśli

Niespełnionych marzeń

 

Na kolejny dzień

Wpleciony w grę pozorów

Szukania własnych twarzy

 

Na ogrom obowiązków

Listę rzeczy do zrobienia

Wymagań bez znaczenia

 

Na pracę, szkołę

Na szampańską zabawę

I na porannego kaca

 

Na trudy i wyzwania

Poleżmy jeszcze

W puchu własnych myśli

 

Zaśpijmy dzisiaj

Na życie

Przecież

Mamy jeszcze czas

By w snach być szczęśliwymi

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (45)

  • Billie 25.03.2016

    Spodobał mi się juz od pierwszej zwrotki :) Chciałabym tak zaspać... Zostawiam 5 :)

  • NIka 25.03.2016

    Dziękuję bardzo ! :)

  • Rasia 26.03.2016

    Już po tytule czułam, że w tekście znajdę od groma i trochę melancholii, ale równocześnie takiej sielanki, braku pośpiechu. Cudnie to zobrazowałaś, w tak niewielu słowach udało Ci się wzbudzić tak wiele mieszających się ze sobą uczuć. Bardzo mi się podoba, zostawiam 5 :)

  • NIka 26.03.2016

    Dziękuję bardzo ! Cieszę się, że ten wiersz w jakiś sposób wpłynął na Twoje odczucia ! :)

  • Zaśpijmy razem. Piękny wiersz!

  • NIka 26.03.2016

    Dziękuję, to miłe ! :)

  • NataliaO 26.03.2016

    Piękny i Bardzo Dobry Wiersz. Wszystko ze sobą świetnie współgrało, daje melancholię i taką tęsknotę ; 5:)

  • NIka 26.03.2016

    Dziękuję bardzo ! :)

  • noren72 26.03.2016

    Piękny wpis:) Przyjmij i moją notę, 5:)

  • NIka 26.03.2016

    Z przyjemnością ją przyjmę ! :)

  • Niemampojecia96 26.03.2016

    To jest chyba moim zdaniem Twój najpiękniejszy wiersz. Coś mi poruszył w sercu. Już trzy razy przeczytałam.

  • Nuncjusz 26.03.2016

    Witaj Wieruszko ♥

  • Niemampojecia96 26.03.2016

    Nuncjusz? Przepraszam, ale mam przyjemność nie pamiętać nikogo o takim loginie :cc.

  • Nuncjusz 26.03.2016

    Niemampojecia96 To ja Filip, usunąłem tamto konto, teraz jestem wysłannikiem papieża :)

  • Niemampojecia96 26.03.2016

    Aaa, rozumiem. Ja też rozważam wznowienie swoich strzępów i występowanie pod nowym kryptonimem. Obrałam sobie taki z antycznych bóstw. Ale to...może. Nie wiem, czy ja powinnam coś pisać, mówić, otwierać oczy, internet miewam, tylko miewam.

  • Nuncjusz 26.03.2016

    ale ukazaniem swym niespodzianym i rzadkim tym wiekszą radość mi sprawiasz :) otwieraj oczy :***

  • Niemampojecia96 26.03.2016

    Czasem coś jest, nawet jak nie widać. Wy Niewierne Tomasze ;p

  • Nuncjusz 26.03.2016

    Wieruszko, przecież wiesz, że Cię kocham, jak mógłbym w Ciebie wątpić? :c

  • Niemampojecia96 26.03.2016

    Hm. Ja coś tam bazgram cały czas. Ale tak wątpię, czy to gdzieś posyłać w internety, tak chodzę w kółko w słowach... Mam w sobie dużo zwątpienia. Ty mnie przede wszystkim, Krzysztof, masz przyjemność nie znać ;p

  • Nuncjusz 26.03.2016

    Niemampojecia96 Kocham Cie zaocznie i platonicznie, kocham Twoją dusze :)

  • Niemampojecia96 26.03.2016

    Jak Audrey Hepburn, czy inna Merlin Monroł mogę rzec: dziękuję, odpalając papierosa (jedynie wyglądając gorzej niż te femme fetale).

  • Niemampojecia96 26.03.2016

    Kurcze, chyba pragnę przeprosić za offtop. Ten wiersz jest dla mnie Wierszem. Jest piękny. Bezsensownie tu zbaczam z pięknej rogi każdej ze strof.

  • NIka 31.03.2016

    Niemampojecia96 NIe ma sprawy :D dziękuję bardzo :)

  • Neurotyk 26.03.2016

    Szymonzkonopii

  • Neuro?

  • Neurotyk 26.03.2016

    Szymon Szczechowicz, Neuro:)

  • Nuncjusz 26.03.2016

    XDDDDDD

  • Neurotyk 26.03.2016

    ok wydało się, Nuncjusz to Neuro, a Neuro to Nuncjusz XD

  • Neurotyk no dobrze, ale... co do cholery ja tu robię?! :D

  • Neurotyk 26.03.2016

    Szymon Szczechowicz, jesteś snem?

  • Neurotyk tak jestem. Wyjątkowo plugawym snem, z którego nie sposób się wybudzić. Powiedz mi tylko skąd wziął się ,,Szymonzkonopii"?!

  • Neurotyk 26.03.2016

    Szymon Szczechowicz, jak to skąd? Nie wiem, matka go urodziła, chyba, bo nie ojciec :)

  • Neurotyk Czuję się jak w Twin Peaks. Idę do czarnej chaty. Do zobaczenia za 25 lat.

  • Neurotyk 26.03.2016

    Szymon Szczechowicz, ha ha ha, źle z Tobą, jestem jeszcze Rasią o Morelią, a Nuncjusz to Nazareth, serio :)

  • Neurotyk nie wiem co piłeś, ale chcę spróbować... jak wrócę za 25 lat. Jeśli wrócę.

  • Nuncjusz 26.03.2016

    Szymon Szczechowicz nie boisz się Boba?

  • Neurotyk 26.03.2016

    Szymon Szczechowicz, haha, a to ja piłem?! Pyta Pawlak weterynarza, znaczy młynarza XD

  • Nuncjusz ja jestem Bobem. Bob jest mną. I agentem Cooperem też jest. I jego kawą.

  • Nuncjusz 26.03.2016

    Szymon Szczechowicz TO TY ZABIŁEŚ LAURĘ PALMER! :ccccc

  • Nuncjusz ona też została demonem Bobem. Wszyscy jesteśmy Bobami! Muahahahahaha!!!

  • Nuncjusz 26.03.2016

    http://2.bp.blogspot.com/-iuOAO6hh8ok/VCl0TByg8UI/AAAAAAAAHac/iTT1Txeh3_0/s1600/twinpeaks.gif

  • Nuncjusz Ej! Masz kamerkę u mnie w czarnej chacie?!

  • Niemampojecia96 28.03.2016

    cholera jasna, a zastanawiałam się, gdzie ja coś widziałam, co mi się potem przypomniało, jak pisałam. Co ja mam z głową XD

  • Neurotyk 26.03.2016

    NIka, bardzo pobadał mi się wiersz. Kto może sobie pozwolić na 'zaczekanie'? Pustelnik... Każdy by chciał czasem. 5

  • NIka 31.03.2016

    Neurotyk... Czasem każdy musi chwilę zaczekać i zobaczyć w tym zwolnionym tempie szczegóły, dość istotne , docenić je, bo w końcu one tworzą całość :) dziękuję !

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania