Ze skansenu
Och pieśnio ty moja na ojczystym łonie
hodowana we krwi czystych bohaterów
co się przed kurhanem bogobojnie skłonisz
na Roztoczu gdzie leży wojowników wielu
Serce me czyste i miłość bez skazy
do ludzi i Polski spowitej niewolą
skrzydła więc rozwinę bo tak mi się marzy
i w surmy zadmę jeśli już pozwolą
Takie pokolenie które nie zna Boga
i Brukselę chwalą choć to komuniści
Za chlebem jeżdżą - jam prawdziwy Polak
mnie drukują i czytają wszyscy
Chcę bez przerwy walczyć – nie przestawać wcale
i tępić tych małych co dodają ujmy
lecz pamiętać trzeba co nam rzekł Marszałek
że naród wspaniały tylko ludzie kurwy
Komentarze (22)
chociaż naokoło,
jest tak wiele hurew,
cieszy, że je dobro
cudze inspiruje
Gnioty tez potrafią zainspirować :)
Tak się własnie stało
;) :)
:)
Mogłeś trochę odczekać dla pozoru :)))
serce rośnie - tyle patriotycznej poezji dziś. na Kowno!!!!!
Prowadź Wooodzuuu!!!
heh, dużo ironii i całkiem dobry rym. Znaczy w oczy nie kole :)
Podoba mi się ogólnie
To fajnie
No, nie jest złe...tylko trzeba zachować dystans.
A słowa Marszałka chyba ciągle aktualne.
Jestem tutaj od niedawna i zaskakuje mnie fakt, że wchodzę w dział OPOWIADANIA a widzę wiersze.
Jak to w końcu jest?
Coraz bardziej aktualne.
To chyba wina skryptu. Wyjątkowo lichy.
Ani pogrubień, ani kursywy, ani edycji komentu i wiele innych spraw.
Wiersze z patosem potrafią poprawić mi humor. 5, pozdrawiam :-)
Mnie tylko jako ironia i beka z patosu.
Chyba nie chcę sprawdzać co za utwór Cię zainspirował... choć domyślam się autora. Następnym razem dodaj jeszcze sfrofkę o Żydach i niepełnosprawnych (że zabierają kasę, którą można by na wojsko przeznaczyć).
A jak go ruszyło;)
Ropuchy pewnie też ;)
Widzę.
Z polotem kpina wyeksponowana, bez przaśnych obelg typu: durnie, idioci, czyli bardzo dobry wiersz ?
Stawiam piątaka i ze ściemniacza też, bo te jedynki to nieuczciwe zagranie, bardzo nieuczciwe.
"skrzydła więc rozwinę bo tak mi się marzy"
Przestawiłabym szyk:
rozwinę więc skrzydła bo tak mi się marzy ?
O matulu... wyłaź ze skansenu, bo nawet ostatnia strofka nie uratuje następnym razem od ugrzęźnięcia w nim na zawsze :)
To taki strzał trzyminutowy zainspirowany naszym portalowym skansenem patosowym :)))
Jest trochę błędów rytmicznych, ale nie przywiązuję do tego tworu większej wagi.
Dobrze strzelasz w te nieskazitelne kurhany. Jak zawodowy snajper. Bez huku, a w samo południe ?
Jestem snajperem - ojczyznoburcą.
Zamiast umrzeć dostojnie, aby mnie potomność z kurhanu wykopała, jakieś kpiny z gorących patriotów sobie robię (:
Nie ma innego rodzaju patriotyzmu poza wersją celinki - morusika!
Reszta to lewaki i kosmopolityczne Żydy z nutką LGTB.
Dzięki.
Zapraszamy do wzięcia udziału w Bitwie na Drabble.
Tematy to:
1. Mała wielka prośba.
2. Gdzie się podziały buty szewca?
Można pisać na dwa lub na jeden. Zaznaczamy, że tylko jeden wiersz wrzucamy do puli.
Piszemy do 06.05.2021 /północ/
Liczymy na Ciebie!!!
Wszystko znajdziesz tutaj: https://www.opowi.pl/konkursy/
A zasady konkursu tutaj: https://www.opowi.pl/profil/lbndrabble/
Jeśli nie zdążysz - przedlużymy!
Literkowa
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania