Ziemia
Słońce cicho spływa
żółte
drzewa
patyki
kałuże
twarze
nie chcę się z nim zamieniać
wolę kręcić się
patrząc na kolorowe plamki
to też może się komuś przydać
Słońce cicho spływa
żółte
drzewa
patyki
kałuże
twarze
nie chcę się z nim zamieniać
wolę kręcić się
patrząc na kolorowe plamki
to też może się komuś przydać
Komentarze (15)
Bardzo fajne :)
Serdecznie :)
Dziękuję.... Serdecznie! :)
Bardzo spokojny tekst choć głowy nie urywa. Dałem 5.
Tym bardziej dziękuję!
zgadzam się, że nie urywa niczego
Pochlebia mi, że kogoś to choć trochę zaskakuje. Dziękuję za komentarz!
Beznadzieja poetycka.
Nawet nie wiadomo co tu oceniać i analizować, bo to jest nic.
Zwyczajne walenie o Szopenie.
Cieszę się, że nawet przy tak nieudanych tworach, można liczyć na wnikliwe i trafne komentarze!
wicus Nie da się i nie ma potrzeby wnikliwego komentarza.
Po prostu daj sobie spokój z poezją.
Wiesz co, Panie Sowo, w 2010 roku wydałam w formie tomiku swoje "walenie o Chopinie". Nawet się ten - tomik - muzykologom - spodobał ;-)
Według mnie lepiej by to brzmiało bez ostatniego wersu i byłoby przyjemniejsze w odbiorze.
Do ostatniego wersu brzmi to jakby poetycko, jakby można było unieść się po stanięciu na palcach. Usunęłabym ostatni wers i pociągnęła dalej temat lub urwała.
Dziękuję za komentarz!
Dibry wiersz i krótko.Wystarczy. Pod wpływem jakiejś chwili, takie fajne miniaturki powstają.Mam rację? Czy jakieś dłuższe przemyślenia?
Na pewno masz rację! Czerwienię się na pochwałę tego konkretnego wiersza, ale nie ulega wątpliwości, że siła poezji nie polega na wielomówstwie.
Ano na pewno, wiersze długie dziś nie w modzie i są nudnawe.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania