Trzeba dziecko uczulić że są źli ludzie, którzy mogą je skrzywdzić.Dziecko powinno unikać obcych a o wszelkich dziwnych sytuacjach rozmawiać z rodzicami.Dam 5 i pozdrawiam.
Dziękuję, że napisałaś ten tekst. Przypomniałaś mi o czymś ważnym. To prawda, takie wydarzenie pozostaje na zawsze w człowieku. Do końca życia będzie gdzieś w głębi bał się, odczuwał silny stres. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że sprawcą może być ktoś bliski, ktoś kogo nikt nigdy by nie podejrzewał. Mam nadzieję, że każdy jest na tyle silny, by powiedzieć "nie!" i przeciwstawić się temu. 5
Masz rację, zdarzają się takie sytuacje. To właśnie najbardziej boli.
Myheadomygod03.04.2017
Dobrze, że poruszyłaś ten temat, może trafi do odpowiednich osób - rodziców, którzy mają pewne zaległości. Nawet jeśli nie, to warto o tym mówić. Każda krzywda jest złem, ale ta... brak słów. Tym bardziej, że ofiarami są bezbronne osoby.
Dlatego poruszyłam. Opowi. to miejce dla wszystkich i o wszystkim. Temat bardzo ważny dla rodziców, aby chronić swoje dzieci. Dzięki za odwiedziny i miłej nocy
Ile razy słyszę o kolejnym pedofilu, ojcu czy matce sadystach, zastanawiam się, dlaczego zniesiono karę śmierci? Dla tych konkretnych przypadków powinna być od nowa wprowadzona. Wszystkich dziecięcych pornografów, księży bez majtek na lekcjach religii, ojców, którzy łamią dzieciom ręce, matki, które na to pozwalają - pod mur! Mam pięcioletniego syna, chuja, który by go "dotknął" - chciałbym zabić.
Kurde... nie mam czasu jakoś tera na czytanie i komentowanie różnych prac, ale tutaj muszę - no bo trzeba. Jest to nadal bardzo skrzętnie pomijany temat; tzn. wychowywanie dzieci w poczuciu własnej niezależności wobec innych ludzi. Rodzice często wręcz ubezwłasnowalniają swoje dzieci motywując to swoją bezgraniczną miłoscią i chęcią zapewnienia im bezpieczeństwa. Ale nie jest możliwe takie działanie bez końca i jednoczesnie pozostawia pewien mankament na psychice dzieciaków. W sytuacjach ekstremalnych; które opisujesz (trzeba tutaj dodać, że tylko niewielki % wychodzi na światło dzienne) najczęściej dzieci mają poczucie winy zaistniałych zdarzeń i to także jest wykorzystywane przeciwko nim - a dla sprawców jest pożywką ich bezkarności. Pzdr. ;)
Masz rację Freya, ale dzieci które są gotowe na takie rozmowy potrafią odróżnić zło. Lepiej powiedzieć dziecku niż ma się sam przekonać. Trochę nasze państwo, szkolnictwo jest winne. Brak w tym kierunku dobrych nauczycieli. Pozdrawiam
Komentarze (21)
Temat na czasie. Żyjemy w brutalnych czasach i czasami trudno uniknąć takich sytuacji. 5
Brutalne jeżeli chodzi o dzieci. Zostają na całe życie z traumą. Dzięki
Trzeba dziecko uczulić że są źli ludzie, którzy mogą je skrzywdzić.Dziecko powinno unikać obcych a o wszelkich dziwnych sytuacjach rozmawiać z rodzicami.Dam 5 i pozdrawiam.
Racja, ale jak się ma mądrych rodziców. Dzieci trzeba chronić, ale nie trzymać pod kloszem. Pozdrawiam
Cóż mogę napisać ... 5. Brzydzę się przemocą wszelaką, ale uważam, że to coś co nazywamy pedofilem powinno być usypiane. Pozdrawiam.
Widzisz, jednak prawo jest wobec pedofili zbyt łagodne. Pozdrawiam
Dziękuję, że napisałaś ten tekst. Przypomniałaś mi o czymś ważnym. To prawda, takie wydarzenie pozostaje na zawsze w człowieku. Do końca życia będzie gdzieś w głębi bał się, odczuwał silny stres. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że sprawcą może być ktoś bliski, ktoś kogo nikt nigdy by nie podejrzewał. Mam nadzieję, że każdy jest na tyle silny, by powiedzieć "nie!" i przeciwstawić się temu. 5
Są rodzice, którzy nie wierzą dziecku, wręcz przeciwnie nazywają jeszcze klamczuchą. Bo u niej liczy się konkubent, a nie dziecko. Pozdrawiam
Masz rację, zdarzają się takie sytuacje. To właśnie najbardziej boli.
Dobrze, że poruszyłaś ten temat, może trafi do odpowiednich osób - rodziców, którzy mają pewne zaległości. Nawet jeśli nie, to warto o tym mówić. Każda krzywda jest złem, ale ta... brak słów. Tym bardziej, że ofiarami są bezbronne osoby.
Rodzice powinni nadrobić zaległości i przygotować dzieci do różnych sytuacji w życiu. Powiedzieć w sposób dobitny. Miłego
Trudny, bardzo trudny temat i wart poruszenia. Zapomniałaś jeszcze o... rodzicach, którzy też, niestety molestują swoje dzieci.
Trudny, ale bardzo dzisiaj aktualny. Wspomniałam o bliskich, miałam na myśli najbliższą rodzinę. Pozdrawiam serdecznie
Prawda, że trudny, co nie znaczy że nie powinien być poruszany. Bezdyskusyjne 5.
Dlatego poruszyłam. Opowi. to miejce dla wszystkich i o wszystkim. Temat bardzo ważny dla rodziców, aby chronić swoje dzieci. Dzięki za odwiedziny i miłej nocy
To bardzo niemiły temat, ale nie należy go ignorować. Trzeba uświadamiać dzieci, 5 :)
Każdy powinien w odpowiednim wieku swoich dzieci ostrzec przed pedofilami i nie tylko. Pozdrawiam serdecznie
Ile razy słyszę o kolejnym pedofilu, ojcu czy matce sadystach, zastanawiam się, dlaczego zniesiono karę śmierci? Dla tych konkretnych przypadków powinna być od nowa wprowadzona. Wszystkich dziecięcych pornografów, księży bez majtek na lekcjach religii, ojców, którzy łamią dzieciom ręce, matki, które na to pozwalają - pod mur! Mam pięcioletniego syna, chuja, który by go "dotknął" - chciałbym zabić.
Kary śmierci nie będzie, bo nikt na siebie nie będzie głosował. Ksiądz bez majtek nie usiądzie na krzesło elektryczne. Pozdrawiam serdecznie
Kurde... nie mam czasu jakoś tera na czytanie i komentowanie różnych prac, ale tutaj muszę - no bo trzeba. Jest to nadal bardzo skrzętnie pomijany temat; tzn. wychowywanie dzieci w poczuciu własnej niezależności wobec innych ludzi. Rodzice często wręcz ubezwłasnowalniają swoje dzieci motywując to swoją bezgraniczną miłoscią i chęcią zapewnienia im bezpieczeństwa. Ale nie jest możliwe takie działanie bez końca i jednoczesnie pozostawia pewien mankament na psychice dzieciaków. W sytuacjach ekstremalnych; które opisujesz (trzeba tutaj dodać, że tylko niewielki % wychodzi na światło dzienne) najczęściej dzieci mają poczucie winy zaistniałych zdarzeń i to także jest wykorzystywane przeciwko nim - a dla sprawców jest pożywką ich bezkarności. Pzdr. ;)
Masz rację Freya, ale dzieci które są gotowe na takie rozmowy potrafią odróżnić zło. Lepiej powiedzieć dziecku niż ma się sam przekonać. Trochę nasze państwo, szkolnictwo jest winne. Brak w tym kierunku dobrych nauczycieli. Pozdrawiam
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania