Życie
Życie nas zawsze zaskoczy
Sprowadzi ostro na ziemię
Obedrze ze złudzeń i pragnień
Zgasi blask Słońca na niebie
Życie nas rozczaruje
Będzie jak wredna suka
Obieca góry ze złota
Ale na końcu oszuka
Życie to nie jest bajka
Choć żyjąc masz taką nadzieję
Więcej w nim będzie nicości
Niż blasku szczęścia na niebie
Jednak jaki masz wybór ?
Przyjmujesz co los ci da
Musisz pozostać człowiekiem
O niebo toczy się gra
Komentarze (10)
Tak,zawsze powtarzam że gra toczy się o Życie wieczne .Na potwierdzenie tych słów otrzymałam Obraz ze szkoły Ducha o szachownicy i pionkach ,szachownica była zawieszona nad dzwonnica kościoła naszej parafii a ja grałam sobie pionkami .Nazwała mnie Królowa lodu ,nagle obrzydliwy i złośliwy demon potrząsnął ta szachownica i strącil mi wszystkie pionki.Do Obrazu były słowa o tym że Pan Bóg chce abym modliła się wstawienniczo w intencji parafian.W obrazie tym towarzyszyła wszystkiemu wichura ,zamieć ,śnieżyca..
Zaskoczyłeś mnie wierszem bo właśnie miałam pisać i tym jak Bóg potrafi zaskoczyć.Trafilam wczoraj przeglądając swój zeszycik na wpis który pokrywa się że Słowem danym niedawno mi na rekolekcjach...
Za moment napiszę o tym:-)
o tym*
Bardzo ładne🥰
Wcześniej usłyszałam w duchu Słowa (2019r) - spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
,,Wystarczy ci Mojej łaski albowiem moc w słabości się doskonali""
Potem ( zupełnie niedawno trafiłam na tę piosenkę ) pokrywa się z obrazem śnieżycy i królową lodu :-)
https://youtu.be/5BSY_bsfIvk?feature=shared
Wiem że to wszystko brzmi jak abstrakcja ale ja tego sama nie wymyśliłam przecież :-)
Świetne na 5
Dlaczego tak pesymistycznie? Zakładanie z góry, że nic się nie uda, nie zgadzam się z tym. Niebo jest tu na Ziemii, trzeba umieć je tylko dostrzec, najlepiej zacząć od małych rzeczy. Sam wiersz ok.
Zgadzam się ,zawsze trzeba mieć Nadzieję na lepsze jutro ,,A Nadzieja zawieść nie może ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych ""
Sa fajne momenty w tym wierszu. Ale proszę, wyrzuć z ostatniego wersu tego "wszaka ". Będzie takie krótkie, mocne zamknięcie. I od strony rytmu też będzie ok.
Trafna uwaga. Dziękuje
Z podobaniem pozdrawiam
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania