ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO SZEŚĆDZIESIĄTCE
„Życie smakuje” - stara to prawda –
jeść by je można łyżkami,
Ale nieliczni tylko to wiedzą,
że jest jak dobra salami.
Ten i ów powie : zwykła kiełbasa,
gdzie tu przenośnia się mieści?
Otóż najlepsza wtedy jest, gdy się
otoczy warstewką pleśni!
Wegetarianin znowu porówna
żywot człowieka do sera,
który najlepszy jest, gdy od środka
grzyb lub bakteria go zżera…
Smakuj więc życie teraz, gdy właśnie
wchłonęło wszystkie przyprawy.
Ja zaś, w tej formie, życzę : „SMACZNEGO
I STO LAT DOBREJ ZABAWY”!
Komentarze (12)
Dla mnie życie smakuje jak woda, a ja mam dość picia wody.
Smacznego!
Oj, bardzo gorzko to zabrzmiało... Czemu tak? Zdzisław B. hołubi w wierszu czterdziestkę, ja dzisiaj sześćdziesiątkę... Nie ma "złego" wieku!
Grisza Bywają dni, gdy nie umiem się niczym zająć i rzygać mi się chce od przymusu egzystencji. Czasem chciałoby się wziąć taki urlop od świadomości. Ale nie ma złego wieku, zgadzam się.
Amnezja Wsteczna, oj, skąd ja to znam... Witaj w klubie! Ale ja powoli (lepiej późno, niż wcale) uczę się, że nie wolno się poddawać na żadnym etapie. Albo, inaczej mówiąc, nigdy nie oddawać pola. O naszym życiu decydujemy my i tylko my. I tego się trzymajmy!
Amnezja Wsteczna, też to znam. Bycie świadomym, to dobra rzecz. Nie wpada się w pułapki. Najważniejsze to nie przyjmować do siebie negatywnych myśli. Gdy coś takiego mnie dopada to po prostu mówię " Nie przyjmuję" . Skupiam myśli na na tym, co dobre, za co mogę być wdzięczna. Poza tym nie ma lepszego lekarstwa jak obcowanie z naturą. Świadome.
Dobrego wieczoru.
Adela Dziękuję, Adela. Życzę spokojnej nocy!
Grisza, życie smakuje - oczywiście. Pozdrawiam
☆☆☆☆☆
Super.
Pozdrawiam serdecznie 5*
Miłego dnia
U kobiet trochę inaczej
Kobiety
jak ten świat biegnie
szybko do przodu
w naszym życiu
także zaszły duże zmiany
np. kobiety są teraz
w każdym wieku atrakcyjne
piękne pełne uroku elganckie
dziś kobieta
osiąga pełnoletniość
po pięćdziesiątce
ale przecież pełnoletniość
to jeszcze nie dorosłość
w dorosłość wchodzi po siedemdziesiątce i dalej
wygląda jak piękny
kwiat w rozkwicie
powoli zaczyna dorosłe życie
i się z tym nie spieszy
ciągle jest młoda
tak to ten świat nam
się zmienia i w tej ocenie
rzeczywistości nie ma opozycji zgadzają się z nią wszyscy
i kobiety i mężczyźni
niech ten postęp trwa
aż do nieśmiertelności
6.22 andrew
Refleksja po dniu dziecka,
każda mama to skarb,piekny.
Sto lat, Grisza!
Bardzo dziękuję, ale ja nie twierdzę, że skończyłem 60 lat. Ten wierszyk, to życzenia, które kiedyś komuś złożyłem.
Grisza O to przepraszam, najwidoczniej błędnie komentarz zrozumiałam
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania