LBnDrabble 01_ Szkwał
Jest bezpiecznie i cicho, przyjemnie. Błękit niczym niezmąconej wody, dającej błogi relaks. Samotna łódź dryfuje, kiwając się leniwie. Lewa, prawa, lewa… – tafla skrzącymi jęzorami łechce obie burty, wesoło rozłażąc się na wszystkie strony. Fikuśna gra brylantowych świateł. Koi serce i duszę, daje spokój.
Lecz nagle?!
Wystarczy chwila, dwie, a łódź już skacze jak dziki koń, niesiona nieokiełznanym nurtem. Nie umie się obronić, jest za silny – rozjuszony i zaborczy.
Epicentrum!
Fale się wściekły, oszalały całkowicie. Lustra już nie ma, przepadło na rzecz wzburzonej piany. Bezczelna szumowina.
Walka nie trwa długo; łódź tonie, znikając pod białą pierzyną.
Kto włączył to pieprzone jacuzzi?
Komentarze (21)
Witamy w Bitwie i życzymy wygranej.
Prosimy w tytule umieścić; LBnDrabble 01_ Szkwał
Pozdrawia Literkowa
Dziękuję. Również pozdrawiam.
Ładne. Mnie sie kojarzy z wiejskim jacuzzi - bąkami podwodnymi :)
Pozdrawiam.
A no, bywa :D Dzięki. Pozdro.
Inspirujący i zabawny tekst, 5, pozdrawiam :-)
Dzięki piękne. Również pozdrawiam.
Kapitalne ujęcie tematu. Doskonale odtworzony szkwał na morzu... spokój i nagle zryw.
A koniec rozbraja. I to się nazywa sztorm.
Pozdrawiam
Dzięki wielkie za miłe słowo. Napisanie pod narzucony temat nie jest hop, siup, cieszę się więc, że nie wyszło najgorzej :D Pozdrawiam.
Wściekły, wscieklej za blisko siebie, znajdź synonimy i będzie cacy.
OrzeszKU! Ślepa już, czy jak? Wielkie dzięki, tak być nie mogło :D
Prosimy o zabranie głosu w nietypowej sprawie.
https://www.opowi.pl/forum/literkowe-bitwy-koszyk-rozmaitosci-w957/
Świetne opisy przedstawiające szkwał, no i to zakończenie :). Zabawne, aż się na końcu uśmiechnąłem :D.
Pozdrawiam :)
Dziękuję. Pozdrawiam.
No dałam się zaskoczyć. :) I dobrze, bo już martwiłam się, że to jeno opis będzie :).
Szkwałowe słowa dość sugestywne. Niezłe drabbelki.
Zawsze staram się iść w puenty, a jak wychodzi? To już zostawiam czytelnikom. Wiekie dzięki ;)
Rozpoczynamy pierwsze głosowanie na najlepsze Drabble. Zapraszamy obowiązkowo Autorkę na Forum:
https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/
Literkowa
woda to jest bardzo zdradziecka
Owszem.
heh, drabble w wydaniu klasycznym, czyli humorystyczne z zaskakującą puentą. Nic super wielkiego, ale porządny, dopracowany tekst.
Dzięki ;)
Ruszyła edycja 02 - Temat - "Zaślubiny patyków". Mamy nadzieję, że weźmiesz udział!
Piszemy do 31. 03.2020 godz. 24.00
Literkowa
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania