Literkowe Bitwy - koszyk rozmaitości - pytania, problemy, pomysły.

Witamy w nowym wątku Literkowych Bitew. Ostatnio namnożyło się różnych problemów i dlatego powstał ten wątek, aby tutaj rozwiązywać je.

Dajemy do rozpatrzenia głosowanie na LBnR

8 punktów tak jak na prozę - 4 punkty nie dzielimy i dajemy jednemu autorowi. Reszta do dyspozycji.
Co o tym sądzicie? Prosimy o wypowiedzenie się do następnego głosowania LBnR

PiN
Nuncjusz
26.10.2017
od razu zróbcie dziesięć nowych, zamiast dyskusję, ewentualną, kontynuować tam gdzie się zaczęła
Proponowałem nowy do głosowania a nie do pierdolenia
do głosowania ma przeszło tysiąc postów
Głosowanie będzie tam gdzie jest. Skończy się limit, to założymy nowy. Po co te nerwy?



Nuncjusz
26.10.2017
bo na co nowy wątek do ustalenia drobnostki
Ten system głosowania, który proponujecie jest dobry i nie ma o czym więcej deliberować
to jest mój powód do nerwów
Nuncjusz
26.10.2017
ps
Jaki limit?
Taki jak w pitoleniu. Sami mieliście o tym.
Mówiliście
Nuncjusz
26.10.2017
Niby kto mówił? Ja na pewno nie
Nuncjusz
26.10.2017
Jest was dwójka, więc takie rzeczy, jak system głosowania powinniście ustalać samodzielnie. Widzicie co się dzieje, więc po prostu reagujcie zmieniając reguły, o których można dać info gdziekolwiek, chocby w kolejnym wątku bitewnym
Neurotyk
26.10.2017
Taki wątek od spraw Bitw jest potrzebny, żeby nie rozmawiać o sprawach organizacyjnych w każdym innym wątku związanym z Literkowymi, jak głosowania, poszczególne konkursy. Wszystko w jednym może być przecież, łatwe do odnalezienia.

Spokojnego dnia wszystkim :)
Punktacja to dla mnie nie problem, taka czy siaka. Powinna być jednakowa w obu bitwach. Tu i tu jest ten sam problem, brak chęci do głosowania autorów niestety. Rozumiem tych niezaangażowanych, ale ci biorący udział w bitwie przynajmniej powinni czuć się do oddania głosu aby wynik głosowania był jako tako obiektywny. Nie mówiąc o tym już że nie głosujący podnosi swoje szanse na zwycięstwo, gdyż nie daje konkurentom punktów, które mogą mieć duże znaczenie w przypadku niskiej frekwencji głosujących. Uważam takie zachowanie za bardzo nie nie fajne. Każdy moze znaleźć dziesięć powodów by się wytłumaczyć, że nie zagłosował. Ja bym chchial aby nikt się nie tłumaczył tylko głosował. Bo takie zachowanie, nie oddanie głosu, ubliża innym autorom. Daj jeden punkt najlepszemu z tego co jest do wyboru, jeśli uznasz, że wszystko to dno, ale zagłosuj. Albo się bawimy, albo nie. To moje zdanie jest
Nuncjusz
26.10.2017
Dobra, mleko i tak się już rozlało
i kto to mi tłumaczy, obywatel Neurotyk Ojciec - Dyrektor Pitoleń
Canulas
26.10.2017
Moje takie:
Maurycy ma rację, ale...
Ja nie głosowałem, bo nie przeczytałem wszystkich i, mimo że prawie na pewno (w przypadku bitwy na prozę) zaglosowałbym na Adama T., to nie mogłem, z racji właśnie noeprzeczytania wszystkich.
Co do zobligowania do oddania głosu startujących - hmm, teoretycznie tak, ale nie sądzę, by większości osób przyświecał cynizm tak niskich lotów, jak: o nie zagłosuje, bo przegram.
Spory się robią jak w biedrze, a świeżaków brak.
Czill
Neurotyk
26.10.2017
Fanie, że dyskutujemy, coś na pewno się wykluje z tego.

Już mamy jakieś argumenty Maurycego i Canaulusa.
Neurotyk
26.10.2017
Canulasa :)
Pasja
26.10.2017
I właśnie po to jest ten wątek
Nuncjusz
26.10.2017
Kolejne pitolenie, już mnie do niego nie przekonujcie bo nie przekonacie, ale powtarzam, mleko się juz rozlało, więc koniec z tym
Neurotyk
26.10.2017
Nie spamuj, pisz w związku z tematem, Nuncjusz.
Nuncjusz
26.10.2017
Już napisałem, parę postów wyżej.
To nie był spam tylko odpowiedź na wasze z dupy usprawiedliwienia i chcę to na tym zakończyć, ale mi nie dajecie
Kiedy stoję na przystanku, czekając na autobus, który powinien sie o określonej godzinie zatrzymać, a ten pojedzie sobie ze se tak pozwolę powiedzieć, w chuj daleki, nawet na mnie nie zwracając uwagi, to mam wkurw, mimo, że być moze kierowcy żona rodzi, a moze porwali go kosmici, nie wiem tego, wiem, że autobus miał stanąć. Pózniej wszystkie tłumaczenia są słabe, jak argument, mimo mojego szacunku dla Cana, o biedrze. Właśnie o to aby nie było jak w biedrze, każdy z nas jest częścią tego”sklepu”, czy zrobimy z niego salon Rolexa, czy biedre takie detale na to rzutują.
W kwestii „nie głosowałem bo nie przeczytałem wszystkiego” - W takiej sytuacji mniejszym złem jest zagłosowanie na to co dotąd przeczytałem, i zachowaniem tej wiedzy o nieprzeczytaniu dla siebie, lub otwartym o tym ogłoszeniu.
Nie mówie, że ktoś gra wyrachowaniem, ale moze to tak być odbierane. Są zasady dobrego wychowania, w każdym kraju, miejscu... wszędzie trochę inne, ale zawsze i wszędzie „olewka” nie jest dobrze przyjmowana.

Część postów została ukryta (715)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Tyrania
2 miesiące temu
Chłopek roztropek
Zenza
2 miesiące temu
Głosuję na zsrr i Akwadara.
Tyrania
2 miesiące temu
Pokażcie jaja
Zenza
2 miesiące temu
Akwadar jaki dałbyś pierwszy temat konkursu?
Aleks99
2 miesiące temu
Głosuję za kartkami na tematy i przydziałami podiów, a wiemy, że dla wszystkich nie starczy, więc będziemy przyjmować w kolejności poza kolejnością
Akwadar
2 miesiące temu
Aleks niech mnie bogowie chronią przed takim błędem !
Zenza
2 miesiące temu
Czyli zsrr.
I po temacie.
Zenza
2 miesiące temu
Stereo byłby dobry!
Akwadar
2 miesiące temu
Poczekajcie, są tu jeszcze inni... chociaż pochowali się po kątach
Zenza
2 miesiące temu
Głosuję na zsrr i Stereo.
Zenza
2 miesiące temu
Akwadar byleby nie pisali o słońcu i wietrzyku. To temat zarezerwowany przeze mnie.
Aleks99
2 miesiące temu
Tyle konkursów ogarnąć, to trzeba mieć wtyki u Morfeusza
Zenza
2 miesiące temu
Prawdę mówiąc konkursy to dziadostwo. Brałem udział w jednym. Nie wygrałem.
Aleks99
2 miesiące temu
Czyli wszystko jasno - zamykać interes i sprzedać udziały Pepsico
Akwadar
2 miesiące temu
To pech albo spisek
Zenza
2 miesiące temu
Gorzej. Sabotaż tych z T3
Akwadar
2 miesiące temu
I kto by pomyślał, takie skurwysyństwo
Zenza
2 miesiące temu
Mój temat na konkurs:
Czasami mam ochotę pierdolić cały świat i tylko rozmiar tego zadania, powstrzymuje przed wyjęciem fiuta.
Aleks99
2 miesiące temu
Potwarz!
Tyrania
2 miesiące temu
Tylko się nie pochlastaj zenza
Tyrania
2 miesiące temu
Dlatego nie czerwony z tamtych sfer
Akwadar
2 miesiące temu
" Życie jest jak dziwka, zawsze się spierdoli" - temat na bitwę.
Aleks99
2 miesiące temu
Tyrania, kogo proponujesz w zamian?
Tyrania
2 miesiące temu
Poczekajmy na innych
Tyrania
2 miesiące temu
Co nagle, to po diable
Akwadar
2 miesiące temu
też tak uważam
Aleks99
2 miesiące temu
Nie wiadomo, czy w ogóle coś z tego będzie, lepiej na chłodno
Tyrania
2 miesiące temu
5 godz. Dopiero od złożenia rezygnacji mija
Tyrania
2 miesiące temu
Widzę, że Ty Aleks masz ochotę. Nie krepuj się wal na chłodno
Aleks99
2 miesiące temu
W życiu ;)
Tyrania
2 miesiące temu
Trzesz szwem
Aleks99
2 miesiące temu
w Szczebrzeszynie
Akwadar
2 miesiące temu
Aleks bądź twardy nie miętki ;)
Aleks99
2 miesiące temu
Akwadar, będę po benedyktyńsku ;)
Zabiorę i ja głos. Szkoda, bo z racji że sam jestem na tym samym wózku. Czy jest sens? Zadajmy pytanie. Wielu krzykaczy przeszkadza w zabawawach i pewnie mają jakiś cel. Sami nie biorą udziału, a najwięcej mają do powiedzenia.
Aleks nie obraź się, ale też masz słomiany zapał i tylko chodzisz i smęcisz.
Myślę tak jak dwie osoby. Poczekajmy na innych.
Aleks99
2 miesiące temu
Jak już mnie tak punktujesz, to może z własnego profilu, a nie ukrywasz za niepowtarzalnym.
Aleks99
2 miesiące temu
Te smęcenie mnie rozbawiło. Nie napinaj się tak
Mnie też
Początkujący
2 miesiące temu
A może by zrobić, tak: zwycięzca Bitwy, wymyśla tematy i kolejną edycję prowadzi?
Niepowtarzalny całkiem dobrze sobie radzi, choć były wybryki chyba.
Taki jeno, pomysł mój.
zsrrknight
2 miesiące temu
nie może tak być, bo jest konto, którym trzeba zarządzać i w końcu dojdzie do sytuacji, że dane do logowania dostaną się w niepowołane ręce i będzie kaput. A bez konta Literkowej byłaby mniejsza widoczność i większy chaos. Wystarczy, że zwycięzcy zakładają wątki z nowymi tematami...
Pasja
2 miesiące temu
Może podzielmy trzy konta na trzy osoby prowadzące.
zsrrknight
2 miesiące temu
nie wiem czy to dobry pomysł...
Kieślor
2 miesiące temu
Przenajopowijsika trójca zawzięta
Kieślor
2 miesiące temu
Bóg rusek, syn grafomański i duch pasjowy
PanMaximus
2 miesiące temu
Pasja na ostatniej prostej i szukają zastępstwa?
Witam, z tej strony zsrrknight.
Dziś nastąpiło symboliczne przekazanie kluczy i od teraz to ja będę zarządzał Bitwami. W tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla Pasji, która przez parę dobrych lat prowadziła konkursy. Jako społeczność doceniamy jej zaangażowanie i wysiłek i życzymy wielu sukcesów na polach zarówno literackich, jak i życiowych.

Jeśli zaś chodzi o same konkursy i ich dalszy los, to sprawa wygląda następująco:

Do bitwy na rymy zgłoszono pięć prac, czas na pisanie jest jeszcze do 30 maja, do północy, potem nastąpi głosowanie, a zwycięzca poda temat kolejnej edycji.

Do bitwy na drabble zgłoszono jedną pracę, można zgłaszać kolejne do 31 maja, ale osobiście się zastanawiam, czy pojawią się kolejne, więc uznaję ten konkurs za pół-zdechnięty i niebawem podejmę decyzję, czy tę konkretną edycję zaorać i zrobić nową, czy też poczekać do końca terminu…

Bitwa na prozę jest oficjalnie martwa, toteż niebawem nastąpi reset i rozpoczniemy kolejną edycją, a obecna pozostanie nierozstrzygnięta (kondolencje dla autorów prac konkursowych).

Jak widać konkursy miewały się lepiej, ale taki, niestety, mamy klimat i tak po prostu bywa. Dlatego też, by sytuację nieco ożywić, należy pobudzić społeczność, dlatego też Bitwy, przynajmniej do końca miesiąca, będą otwarte na różne sugestie zmian. Osobiście jestem tradycjonalistą i konserwatystą, więc raczej nic bym nie zmieniał, ale konkursy tworzy społeczność, więc ważne jest, by konkursy były atrakcyjne dla społeczności i by społeczność miała powody oraz motywację, by w nich uczestniczyć.

Ogólnie chodzi o to, żeby w konkursach brało udział możliwie jak najwięcej użytkowników, szczególnie że potencjał ludzki jest, a i sama aktywność na portalu jest dość spora.

Z góry też uprzedzam, że żadnych nagród rzeczowych nie przewiduję, gdyż, mimo że to „konkursy” to chodzi przede wszystkim o pisanie, a podawanie tematu następnej edycji, a więc niejako inspirowanie innych użytkowników jest i powinno być wystarczającą nagrodą. Taka też pewnie była idea stojąca za powstaniem Bitew, toteż będę się jej trzymać – jakby nie patrzeć antologie i nagrody książkowe to domena „poważnych” portali literackich, a tu, na opowi, w raju wolności, nikt nic nie dostaje za darmo xd

No, mam nadzieję, że przedstawiłem sprawę wystarczająco jasno. Z tego miejsca odsyłam więc do wątku na forum, gdzie można składać sugestie:
https://www.opowi.pl/forum/literkowe-bitwy-koszyk-rozmaitosci-w957/#reply

lub do komentarzy pod tą publikacją. Jak komu wygodnie.

A, i przy okazji można podawać propozycję tematów do nowych edycji Bitwy na Prozę i na Drabble, gdyż, nawet jeśli pozmieniamy parę zasad to i tak jakieś tematy muszą być…

W opisach profilów Bitew też jest regulamin, ale szczerze powiedziawszy nigdy go nie czytałem xd, a i pewnie jest trochę nieaktualny, więc proszę się nim w razie czego nie sugerować. Ogólne zasady i tak są dziecinnie proste i raczej wszyscy zainteresowani je znają…

Pozdrawiam,
zsrrknight
Margerita
2 miesiące temu
Tak bardzo jaśnie to wszystko napisałeś i gratuluję
Początkujący
2 miesiące temu
W LBnD są zgłoszone 2, ale jedno bez dodanego linku do wątku, jedynie można go znaleźć w "bitwach".
zsrrknight
2 miesiące temu
No i Vincent Vega jeszcze dodał kolejną pracę... Chyba więc poczekamy do końca terminu, ze względu na autorów...
zsrrknight
2 miesiące temu
up

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji