Się zebrały widzę klapehsy, pahdą, platfohmehsy.
Żarcikują sobie, śmieszkowato.
Problem.
A przecież to proste, kwiecie inteligencki z aglomeracji i apoartamentów: skrzyknąć się i zagłosować.
Podstawówkowy proletariat ze wiochów potrafił.
I miejcie se tych swoich t y c h.
Będziecie przemykać w biały dzień z gaciami pełnemi.
A poza tym będzie raj.
pansowa Akurat ci, jsk to określiłeś, "świętojebliwi" nie będą mieć pełnych gaci ze strachu. Bowiem wystąpią z orężem. Czy z czym tam będą mieć pod prawicą.
Refluksja, ty masz odwieczny problem z tym farbowaniem... a pisalam ci nie raz, warto zainwestować w naturalne skladniki, więcej płacisz, ale efekt lepszy to raz, dwa nie szkodzi na mózg.
A ty nie rozumiesz i kupujesz farby w biedrze...???
Ale powiem ci Refluksja, ze na początku mnie zmylilas, wiedzialam ze robiłaś już takie jazdy, ale w takiej akcji cię nie widziałam. A tu proszę... jestem pod wrazeniem. A te rymowanki to pansowa ci pomagal czy sama klecilas?
Refleksja tak trzymaj, moze jest jeszcze nadzieja, że nikt mi nie uwierzy i będziesz dalej robić sobie jaja.
Tylko niech pandowa ci pomaga, razem jesteście bardziej wiarygodni.???
pansowa kurła, mnie to się czepiają że mam jedno, chcą chyba abym więcej miał, bo co jakiś czas wciskają mi jedno, ale grzecznie odmawiam, bo nie mam wystarczająco komputerów, aby tyle nicków mieć ?
Zaciekawiony I będzie się tak kręcić.
Śmieszne są te śledztwa, że Antka, szwagra kobity bratanek, to założył konto, w koncie, za kontem Heńka.
A Heniek posługuje się kontem Mietka.
Rodzaj paranoi, czy tylko nerwica natręctw?
laura123 Nie rozgrzewaj się tak.
Odkręć nogę od stołu i spuść ciśnienie.
Na razie ty mnie gorliwie czytasz, czyli żadna kobieta nie czyta.
Powodzenia w uldze :)
pansowa jako że Betti lubi się do mnie zwracać w rodzaju żeńskim, to ja się do niejgo zwracam w męskim lub nijakim. Więc ciekawe, dokąd by ta noga stołowa powędrowała. xD
pansowa no jak, przecież ty tu najważniejszy, najmądrzejszy, najwspanialszy i jeszcze duzo, dużo naj... wszystkie czytają i wszystkie ciebie chcą. Jak by mogło być inaczej... ???
Zanoszę się smutkiem.
Moglibyście tyle zrobić, a pierdolicie bes sësu.
Tyle zwierząt czeka na adopcję.
Moglibyßcie je przygarnæć.
Albo chociaż wolontariatowo im klatki posprzątać.
Coś pożytecznego zrobić.
Okna mi umyć.
Nie wiem.
cos_ci_opowiem ale to przecież z kilometra widzieć, że zupełnie inne osoby XD Refluks prędzej by zawód akuszerki porzucił, niż napisał "XD" na końcu komentarza xD
To się nadaje i tu! Przeklejam.
Przykład realny. Podobno o piętnaście tysięcy pięć procent urosła najniższa renta w czasach PIS pewnemu juzerowi :D
"Grain wczoraj o 11:24
Szkoda czasu na gadunie z lemmingami. Pewnie, że PIS ma wiele za uszami, ale uchowaj Boże przed powrotem jego poprzedników. Renta mi rosła po 5 zł rocznie. Teraz rośnie po siedemdziesiąt parę złotych tj o 15005 PROCENT wobec tych 5 ZŁ. I to nadąża za inflacją, a 5 zł by nie dało rady. Kiedyś by mówili że PIS murzynów bije, a teraz, że morduje uchodźców narażając ich na smierć głodową i z wycieńczenia, że nawet Gestapo nie grzebało nikomu w komórkach."
Rzućcie okiem:
Dane: http://www.wskazniki.gofin.pl/9,122,1547,2,najnizsza-emerytura-i-renta.html
Najniższa renta - okres od - do
675,10 ---------> 2009. 03. 01 do 2010.02.28 ( w skrócie: 2009/2010)
706,29 -----------> 2010/11
799,18 -----------> 2011/2012
831,15------------> 2012/2013
844,45------------>2013/2014
880,45------------>2014/2015 przy inflacji w 2015: - 0,9 (minusowej)
1000,00 ---------> 2017/2018
1029,80 ---------> 2018/2019
1100,00 ---------->2019/2020
1200,00-----------> 2020/2021 inflacja w lipcu br: 5% (https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/58038,2-sierpnia-2021/73162,Dziennik-Gazeta-Prawna/758701,Tak-ostro-ceny-rosly-ostatnio-20-lat-temu.html)
Grain, teraz oblicz. Skąd wziąłeś te 5zł przepisowe? Pamięć aż tak szwankuje?
O matematyce nie wspomnę. Piętnaście tysięcy,coma pięć procent Ci podwyższyli?! XDXDXD
A może Ty siedzisz w jakiejś spółce Skarbu Państwa i nie podlegasz ustawie kominowej? :))))
Prawdopodobnie manipulujesz własną pamięcią podprogowo, w celach propagandowych, takie samooszustwo albo... świadomie kłamiesz.
Afery były za rządów PO i PiS.
Oglądałam te komisje ds. AmberGold, kamienic warszawskich, Vatu.
Poniósł ktoś odpowiedzialność?.
Aby niedopełnienie obowiązków. Od najniższych do najwyższych pięter urzędów państwowych.
PiS odtrąbił skuteczność komisji.
Śmiech na sali.
A ludzie się kłócą kto gorszy czy lepszy, PO czy PiS.
Patriota Wiesz, Patriota, ja mam dosyć tej narracji, że postsowieci wszédzue.
Faktem jest, że układ zamknięty od najniższego do najwyższego szczebla organizacji państwowej. Od gminy po saną górę. Kruk krukowi i tak dalej.
Gdy oglądałam komisję amberową rzuciło mnie się w oczy, że przesłuchiwani dyrektorzy depoartamentów wysokich urzędów mają po trzydzieści kilka lat i są na tych stanowiskach od kilku lat. Błyskawiczne kariery. Przypadeq? Nie, będą robić, co mają robić.
Nadleśniczy Nuncescu to było za peło, ale teraz ma się tak samo dobrze, jeśli nie lepiej, bo pączuś Bartuś od Szalonego Antka to wierzchołek góry lodowej. Trzydziestolatkowie tak utalentowani, że pnący się z miesiąca na miesiąc po drabinie kariery.
Ref, obojętnie czy masz dość, czy nie, sądownictwo stworzone przez sowietów dalej istnieje. Sami się wybierają i są panami życia i śmierci. Żadna z tak zwanych innych władz, ani rząd, ani sejm, ani dziennikarze nie mogą ci tak zaszkodzić jak sędziowie. Jaki masz wpływ na ich wybór? Żadnego. A przecież zwierzchnią władzą, suwerenem jest naród. A tymczasem kasta nadal ma się dobrze i pragnie się sama wybierać i dobierać. Dlaczego tak mordy drą, gdy to ktoś próbuje naruszyć? Oni nie mają nawet kapki demokratycznego mandatu. To jest mafia gorsza od sycylijskiej. Politycy wcześniej, czy później odchodzą, gazety upadają, a oni trwają już od 1945 roku.
Kikimora i Literkowa zapraszają do zabawy ze stu słówkami.
Wszystko w zakładce KONKURSY na Głównej: https://www.opowi.pl/konkursy/
albo na Profilu w zakładce o mnie: https://www.opowi.pl/profil/lbndrabble/opis
Tematy:
1) Tam jeszcze nie byłem/byłam
2) Portret w złotych liściach.
Możesz pisać na jeden lub drugi, albo ująć dwa.
Proponowany termin: szósty październik 2021- północ.
Liczymy na Ciebie!!!
Komentarze (137)
"a na ulicach grasowały gangi z maczetami" - tak, pamiętam jak mnie za PEŁO (tfu!) napadł gang ryb słodkowodnych. Do dzisiaj mam ślady ukąszeń ;(
ale to z głodu, panie, z głodu - ryby takie głodne, że same siebie jadły - taka bida była
Jared dokładnie, nie to co teraz, rybki pędzone na 500+.
Za PEŁO mój pasek musiał zacisnąć pasa i wyszedł z niego sznurek do bielizny. Tak zmarniał biedaczek.
Ja byłem taki chudy, że w ogóle spodni nie nosiłem, zresztą nie było mnie stać, bo PEŁO złodziejska podnosiła ceny w sklepach na złość :(
Za peło taka bida była że nawet kryzys spier*lił ?
Inflacji też się za bardzo za PEŁO nie podobało i się nie zadomowiła :(
To tylko PEŁO złodziejska podnosiła specjalnie ceny, żeby Polak musiał na szparagi jeździć, tak było, nie zmyślam.
cos_ci_opowiem tak było bo tylko PEŁO było ;)
Shogun wchodzę raz za PEŁO do sklepu, a tam półki puste, tylko PEŁO w słoikach :(
cos_ci_opowiem no i brał człowiek te PEŁO i płacił też w PEŁO bo nic innego nie było :(
Shogun czasami jeszcze tęczowe dilda rzucili, raz kupiłem i wymieniłem chociaż na konserwę u cinkciarza :(
cos_ci_opowiem za konserwę?! Coś Ty! Tak dobrze za PEŁO być nie mogło!
Shogun Nie podniecaj się.
To była pusta konserwa.
pansowa Oj to dobrze bo już grzesznie pomyślałem że za PEŁO COŚ było ?
Shogun No przecież czytasz.
Konserwy były.
Nikt tu nie pisał o zawartości.
pansowa ;)))
Się zebrały widzę klapehsy, pahdą, platfohmehsy.
Żarcikują sobie, śmieszkowato.
Problem.
A przecież to proste, kwiecie inteligencki z aglomeracji i apoartamentów: skrzyknąć się i zagłosować.
Podstawówkowy proletariat ze wiochów potrafił.
I miejcie se tych swoich t y c h.
Będziecie przemykać w biały dzień z gaciami pełnemi.
A poza tym będzie raj.
Jakże to?!
Srać w raju???
pansowa A to nie będzie wolno??
Nadleśniczy Nuncescu no przecież wszyscy będziemy chodzić z korkami w d...ch, bo za PEŁO to dyktatura LGBT.
Nadleśniczy Nuncescu Raj i sranie?
Oszalałaś?
Świętojebliwi nie sikają, nie srają i nie uprawiają obrzydliwego seksu.
cos_ci_opowiem Akurat nie t y c h miałę na myśli.
Nie odpowiadam za czyjeś zafiksowanie i interpretację.
Nadleśniczy Nuncescu tych onych to księża zatykali i teraz mają traumy :(
pansowa Akurat ci, jsk to określiłeś, "świętojebliwi" nie będą mieć pełnych gaci ze strachu. Bowiem wystąpią z orężem. Czy z czym tam będą mieć pod prawicą.
cos_ci_opowiem Niezmiennie nie rozumiesz i nie zdumiewa mię to.
Nadleśniczy Nuncescu To co?
Sikać i kupensztaina walić nie muszą?
A jak sie będą rozmnażać?
Przez podział, czy przez pączkowanie?
pansowa przez niepokalane poczęcie :)
pansowa A co ma rozmnażanie do niesrania ze strachu?
cos_ci_opowiem Sugeruję mitologię i zeusowy złoty deszcz.
Tylko bez zbereźnych skojarzeń!!!
Nadleśniczy Nuncescu Rozdziel moją wypowiedź
XDDD
Peło, złodzieje kurła...
ale POjeby
Aż się nie chiało przerywać tak udanej domówki. /donówki?/
Cyrk... w dechę.
Refluksja sama ze sobą pisze, inni wtorują. A ja konam ze śmiechu.
Jaja jak berety.???
laura123 to konaj szybciej :)
laura123 To już cośmowata nie kigja ino ja.
Za dużo łeb farbujesz.
cos_ci_opowiem Nie pisz tak!
Zaraz będzie, że śmiercią jej grozisz :)))
pansowa to będzie raczej grożenie samobójstwem, skoro mimo konania ze śmiechu nadal tu siedzi :)
cos_ci_opowiem Ale ty to napisałeś :)))
Ja też ponoć jej groziłem :)))
I jak tu nie współczuć psychiatrom?
aha, teraz zostałem Nuncescu? xD Laura, idź na detektywa. xD
Refluksja, ty masz odwieczny problem z tym farbowaniem... a pisalam ci nie raz, warto zainwestować w naturalne skladniki, więcej płacisz, ale efekt lepszy to raz, dwa nie szkodzi na mózg.
A ty nie rozumiesz i kupujesz farby w biedrze...???
pansowa Zaraz to będzie o piciu, szparagach, i tak dalej.
Nadleśniczy Nuncescu Nie ma sprawy.
Zdaje się, że już ma problem z prywatą na tym portalu.
Może dorzucić do pieca, tyle że własnego.
Refluksja wiem, że czekasz, ale chyba tobie na złość mam się coraz lepiej...?
laura123 Panowie szla(i)chta wierzchnia się bawi - nie przeszkadzajmy.
Grain ale PISdy
Ona naprawdę myślała, ze nikt jej nie pozna. Wariatka normalnie...?
To już nie kigja, czy Angela?
Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi :)))
Wszystkie trzy na zmianę mnie obsługują, to znaczy moje konto. xD
cos_ci_opowiem Ale czad!
No, postaraliscie się. Chociaż raz.?
Weź leki.
?
cos_ci_opowiem Po co?
Przecież teraz jest najfajniejsza.
pansowa też prawda, gdzie tu znajdziemy drugiego takiego clowna, kiedy betti się uspokoi?
Tak, tak słodziaki.?
Ale powiem ci Refluksja, ze na początku mnie zmylilas, wiedzialam ze robiłaś już takie jazdy, ale w takiej akcji cię nie widziałam. A tu proszę... jestem pod wrazeniem. A te rymowanki to pansowa ci pomagal czy sama klecilas?
Siedziało we wannie i krzyknęło: Eureka!
Nudne to śledztwo.
Ileż można grać w ten sam pierdolnik?
Wszędzie tylko duchy, komuchy, trolle - zębole, które uciśnioną niewinność prześladują (:
Mnie tam smutno, że mnie nikt o drugie konto nie oskarża
Ellie Victoriano Rozumiem Ci doskonale.
Człowiek się niedowartościowany czuje, dlatego oszołom tak mnoży swoje :)
Ellie Victoriano Betti nie wzięło leków, może się doczekasz jeszcze dziś :D
?
Refleksja tak trzymaj, moze jest jeszcze nadzieja, że nikt mi nie uwierzy i będziesz dalej robić sobie jaja.
Tylko niech pandowa ci pomaga, razem jesteście bardziej wiarygodni.???
laura123 a ktoś wierzy w twoje urojenia? Może Celineusz, ale chyba nawet on nie ma takiej sieczki pod kopułą.
pansowa kurła, mnie to się czepiają że mam jedno, chcą chyba abym więcej miał, bo co jakiś czas wciskają mi jedno, ale grzecznie odmawiam, bo nie mam wystarczająco komputerów, aby tyle nicków mieć ?
cos_ci_opowiem Ee, celiniusz łyka wszystko z tak cudownych i prawdomównych ust.
Shogun "Świeżak, nie wpierdalaj się!"
pansowa obydwoje to psychiatra na cito, ale Celineusz rzadziej się udziela, może stąd wrażenie, że nie ma AŻ TAKIEJ :) sieczki.
Nadleśniczy Nuncescu a z czego to cytat lub kogo? ;)
Shogun Słabo się starasz.
Wpadasz jak po ogień i od razu chciałbyś być przedmiotem śledztwa naszej nieomylnej?
Trzeba się napracować.
Shogun "Symetria".
Nadleśniczy Nuncescu aaa, to dlatego nie znam, bo nie oglądałem.
Frajer teraz gugluje.
pansowa ano, ja to jak ten Prometeusz ?
Shogun Prometeusz? Nie znam takiego na insta.
Nadleśniczy Nuncescu Chciałbym mieć odradzającą sie wątrobę... :)))
Nadleśniczy Nuncescu nikt ważny, zwykły chytry j cwany złodziej ;)
pansowa "A ja?!" Też z "Symetrii". Albo Turgieniewa.
Nadleśniczy Nuncescu Być Prometeuszem...
Flaszka ambrozji, przybywa orzeł i łup - nowa wątroba...
Wszyscy mają fałszywe konta, a Bogumił ma już chyba trzydzieste. I tak to się kręci...
Zaciekawiony I będzie się tak kręcić.
Śmieszne są te śledztwa, że Antka, szwagra kobity bratanek, to założył konto, w koncie, za kontem Heńka.
A Heniek posługuje się kontem Mietka.
Rodzaj paranoi, czy tylko nerwica natręctw?
Bo u oszołomka to wszystko jest proste.
Jedna persona, trzydzieści kont i nikt nie musi nic dochodzić, bo wszyscy wiedzą.
Zaciekawiony to już wariacja z tymi kontami, że Admin tego procederu nie wykorzeni... ale chociaż wrażenie, że jest nas tu dużo. A tu garstka...???
Pansowa ma trochę mniej niż trzydzieści i ciężko przeżywa.???
laura123 Znowu pansowa :)))
Weź brom.
pansowa a ty weź więcej kont, żebyś plakuniac nie musiał.???
laura123 Zrób sobie choć zimny okład. A gdzie go położysz to już twój wybór.
Tam gdzie ci jest bardziej gorąco.
pansowa zimny prysznic polecam. Glowa może odpocznie, skoro leki już nie działają.
Narcyz opowijski. Cudeńko ???
laura123 Tobie co innego odpoczywa.
Najpierw wazelina bo się zatrzesz :)
pansowa kobiety cię czytają i nie znajdziesz głupiej. Pisz ładnie, może na te resztki jeszcze ktoś poleci... nadzieja umiera ostatnia.?
laura123 Nie rozgrzewaj się tak.
Odkręć nogę od stołu i spuść ciśnienie.
Na razie ty mnie gorliwie czytasz, czyli żadna kobieta nie czyta.
Powodzenia w uldze :)
pansowa jako że Betti lubi się do mnie zwracać w rodzaju żeńskim, to ja się do niejgo zwracam w męskim lub nijakim. Więc ciekawe, dokąd by ta noga stołowa powędrowała. xD
pansowa no jak, przecież ty tu najważniejszy, najmądrzejszy, najwspanialszy i jeszcze duzo, dużo naj... wszystkie czytają i wszystkie ciebie chcą. Jak by mogło być inaczej... ???
cos_ci_opowiem Byleby jej dobrze było.
Nie jestem taki zły jak to ona opisuje namiętnie.
laura123 :)))
W każdym razie ty się do kobiet nie zaliczasz, choć bardzo aspirujesz.
pansowa ty w ogóle nie jesteś zły. Ty jesteś dusza czlowiek. ??????
laura123 Powodzenia.
Obywatelu/ko, zrób sobie dobrze sam...
Ty też, żebyś już nie plakusial, bo litość bierze.?
laura123 :)))
Nie zapomnij o wazelinie.
pansowa - kor.
To zanoszenie się smutkiem kradnę.
Sama sobie kradniesz, nie liczy się. xD
cos_ci_opowiem znowu pansowa na larwowej tapecie (:
pansowa Miast się tu udzielać, byś uchodźcom pomógł.
Zaniosłeś choć reklamówkë?
Choć?
Nadleśniczy Nuncescu Taką żeby sobie na głowę włożyli.
Wtedy nie rozróżnisz terrorysty od pedofila.
69 komentarzy, a to sprośna cyfra, więc dodaję 70.
takie trochę w stylu "a za komuny to było". Jako tekstu tego nie oceniam, bo widać czemu służy ta publikacja
Dobrej zabawie z oszołomstwa.
Wartość bezcenna!
Zanoszę się smutkiem.
Moglibyście tyle zrobić, a pierdolicie bes sësu.
Tyle zwierząt czeka na adopcję.
Moglibyßcie je przygarnæć.
Albo chociaż wolontariatowo im klatki posprzątać.
Coś pożytecznego zrobić.
Okna mi umyć.
Nie wiem.
Masz brudne okna w kojcu?
Każdy powód dobry, że platformer się przyczepił.
Nadleśniczy Nuncescu Do okna?
Ja tylko zapytam zdawkowo, czemu uważa się Refluksa za cos_ci_powiem? XD
Musiałbyś mieć recepty na te same leki, które ma brać Betti i tych recept nie zrealizować, żeby zrozumieć ten tok myślenia. xD
Tak orzekła naczelna śledcza i już!
Nie zachodź w pałę
cos_ci_opowiem ale to przecież z kilometra widzieć, że zupełnie inne osoby XD Refluks prędzej by zawód akuszerki porzucił, niż napisał "XD" na końcu komentarza xD
Jared dla kamuflażu. xD
Jared guzik prawda. Reflujsja dla kamuflażu potrafi nie takie rzeczy.
Zaraz Betti zrobi ze mnie jakiegoś demiurga, geniusza zła. xD
A po co? Śmieszna jesteś, fajna.?
laura123 fajna projekcja xD
Tak, tak...?
Dobra metoda :D
To się nadaje i tu! Przeklejam.
Przykład realny. Podobno o piętnaście tysięcy pięć procent urosła najniższa renta w czasach PIS pewnemu juzerowi :D
"Grain wczoraj o 11:24
Szkoda czasu na gadunie z lemmingami. Pewnie, że PIS ma wiele za uszami, ale uchowaj Boże przed powrotem jego poprzedników. Renta mi rosła po 5 zł rocznie. Teraz rośnie po siedemdziesiąt parę złotych tj o 15005 PROCENT wobec tych 5 ZŁ. I to nadąża za inflacją, a 5 zł by nie dało rady. Kiedyś by mówili że PIS murzynów bije, a teraz, że morduje uchodźców narażając ich na smierć głodową i z wycieńczenia, że nawet Gestapo nie grzebało nikomu w komórkach."
Rzućcie okiem:
Dane: http://www.wskazniki.gofin.pl/9,122,1547,2,najnizsza-emerytura-i-renta.html
Najniższa renta - okres od - do
675,10 ---------> 2009. 03. 01 do 2010.02.28 ( w skrócie: 2009/2010)
706,29 -----------> 2010/11
799,18 -----------> 2011/2012
831,15------------> 2012/2013
844,45------------>2013/2014
880,45------------>2014/2015 przy inflacji w 2015: - 0,9 (minusowej)
1000,00 ---------> 2017/2018
1029,80 ---------> 2018/2019
1100,00 ---------->2019/2020
1200,00-----------> 2020/2021 inflacja w lipcu br: 5% (https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/58038,2-sierpnia-2021/73162,Dziennik-Gazeta-Prawna/758701,Tak-ostro-ceny-rosly-ostatnio-20-lat-temu.html)
Grain, teraz oblicz. Skąd wziąłeś te 5zł przepisowe? Pamięć aż tak szwankuje?
O matematyce nie wspomnę. Piętnaście tysięcy,coma pięć procent Ci podwyższyli?! XDXDXD
A może Ty siedzisz w jakiejś spółce Skarbu Państwa i nie podlegasz ustawie kominowej? :))))
Prawdopodobnie manipulujesz własną pamięcią podprogowo, w celach propagandowych, takie samooszustwo albo... świadomie kłamiesz.
Afery były za rządów PO i PiS.
Oglądałam te komisje ds. AmberGold, kamienic warszawskich, Vatu.
Poniósł ktoś odpowiedzialność?.
Aby niedopełnienie obowiązków. Od najniższych do najwyższych pięter urzędów państwowych.
PiS odtrąbił skuteczność komisji.
Śmiech na sali.
A ludzie się kłócą kto gorszy czy lepszy, PO czy PiS.
Może nie zauważasz ref, że bolszewickie sądy blokują cokolwiek? To a propo hasła, że „nikt nie ukarany”.
Patriota Wiesz, Patriota, ja mam dosyć tej narracji, że postsowieci wszédzue.
Faktem jest, że układ zamknięty od najniższego do najwyższego szczebla organizacji państwowej. Od gminy po saną górę. Kruk krukowi i tak dalej.
Gdy oglądałam komisję amberową rzuciło mnie się w oczy, że przesłuchiwani dyrektorzy depoartamentów wysokich urzędów mają po trzydzieści kilka lat i są na tych stanowiskach od kilku lat. Błyskawiczne kariery. Przypadeq? Nie, będą robić, co mają robić.
Nadleśniczy Nuncescu to było za peło, ale teraz ma się tak samo dobrze, jeśli nie lepiej, bo pączuś Bartuś od Szalonego Antka to wierzchołek góry lodowej. Trzydziestolatkowie tak utalentowani, że pnący się z miesiąca na miesiąc po drabinie kariery.
Ref, obojętnie czy masz dość, czy nie, sądownictwo stworzone przez sowietów dalej istnieje. Sami się wybierają i są panami życia i śmierci. Żadna z tak zwanych innych władz, ani rząd, ani sejm, ani dziennikarze nie mogą ci tak zaszkodzić jak sędziowie. Jaki masz wpływ na ich wybór? Żadnego. A przecież zwierzchnią władzą, suwerenem jest naród. A tymczasem kasta nadal ma się dobrze i pragnie się sama wybierać i dobierać. Dlaczego tak mordy drą, gdy to ktoś próbuje naruszyć? Oni nie mają nawet kapki demokratycznego mandatu. To jest mafia gorsza od sycylijskiej. Politycy wcześniej, czy później odchodzą, gazety upadają, a oni trwają już od 1945 roku.
Patriota to za co bierze kasę Ziobro i jego klika? Boi się jakiś krzyków? Zezwala na działania mafii, czy również jest w układzie?
Kikimora i Literkowa zapraszają do zabawy ze stu słówkami.
Wszystko w zakładce KONKURSY na Głównej: https://www.opowi.pl/konkursy/
albo na Profilu w zakładce o mnie: https://www.opowi.pl/profil/lbndrabble/opis
Tematy:
1) Tam jeszcze nie byłem/byłam
2) Portret w złotych liściach.
Możesz pisać na jeden lub drugi, albo ująć dwa.
Proponowany termin: szósty październik 2021- północ.
Liczymy na Ciebie!!!
Ryby utonęły, koty się zapchliły a psy zakopały. I jak tu żyć?
Nawet ptaki odleciały...
cos_ci_opowiem
I spać się chce…
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania