LBnDrabble

Publikacji
75
Komentarzy
1481
Forum
327
✓ Obserwuj

O mnie

Literkowa Bitwa na Drabble

KONKURS LITERACKI NA OPOWI

Nasze motto:

"Zwycięzców wybierają CZYTELNICY"


Literkowa Bitwa na Drabble Sto(s)ik słów

Dziesięć Literkowych Akapitów:

Akapit Pierwszy

#Wejdź na forum Opowi.pl i traf do wątku aktualnej LBnDrabble. #Przeczytaj temat Bitwy i na jego podstawie napisz Drabble. # STO SŁÓW # Staraj się dobrze policzyć słowa – to rada :) #Gatunek do wyboru; temat – do dowolnej interpretacji. #Temat dodatkowy – możesz zawrzeć, ale nie musisz. #Pamiętaj o tym, że jeden Autor może wstawić tylko jeden tekst na Bitwę!

Akapit Drugi

#Drabble gotowe? Zatytułuj je w następujący sposób: LBnDrabble (nr) – tytuł opowiadania lub LBnDrabble (nr) – tytuł opowiadania; możesz również zatytułować, wstawiając DODATKOWO temat Bitwy, np. LBnDrabble (nr) – temat bitwy – tytuł opowiadania. #Zatytułowane opowiadanie opublikuj na Opowi (kategoria – Bitwy). #Zgłoś je do konkursu, zamieszczając prowadzący do niego link w wątku na forum: LBnDrabble – linki do konkursowych opowiadań. #Termin zgłaszania opowiadań znajdziesz w wątku aktualnej bitwy.

Akapit Trzeci

#Autorze, zgłosiłeś już opowiadanie linkiem, ale chciałbyś poddać je kosmetyce, wdrożyć rady czytelników? Nie ma sprawy – zadbaj tylko o to, by nie zmieniać treści opowiadania w trakcie trwania głosowania.

Akapit Czwarty

#Po rozpoczęciu głosowania wpadnij do wątku na forum: LBnDrabble – GŁOSOWANIE. Zobacz, czy Twoje opowiadanie zyskało sympatię Czytelników. #Każdy może wziąć udział w głosowaniu. Wystarczy tylko przeczytać konkursowe drabble. #Jeśli twoje opowiadanie rywalizuje w konkursie, Ty również możesz (nie musisz) głosować – postaraj się jednak nie głosować na własne opowiadanie :)

Akapit Piąty

#Nie wiesz jak zagłosować? W wątku do głosowania pojawi się wpis z listą opowiadań i informacją o czasie głosowania. Wtedy możesz głosować. #Po prostu dodaj nowy wpis i rozdziel punkty. Zobacz jak:

! Masz do dyspozycji sześć punktów. Możesz obdzielić nimi opowiadania. Ale uważaj! Czytaj dalej.

! Musisz wskazać jedno opowiadanie, któremu oddajesz 3 punkty. Musiało Cię mocno porwać :)

! Kolejne 2 punkty należą się opowiadaniu, które klasyfikujesz na drugim miejscu.

! Pozostały 1 punkt trafia do opowiadania, które powinno wg. Ciebie zająć trzecie miejsce.

Akapit Szósty

#Głosujesz przydzielając punkty? Uzasadnij swoje wybory! I nie lakonicznym: „Wciągnęło mnie do reszty” – nie z nami te numery – fajne :) Postaraj się w kilku zdaniach opowiedzieć, dlaczego oddałeś swoje punkty na dane opowiadanie/opowiadania. W uzasadnieniu nawiązuj do fabuły opowiadania – jest to KONIECZNOŚĆ. Ale chyba przyjemna? :)

Akapit Siódmy

#Głosowanie zakończyło się. Zobacz, czy Twoje opowiadanie zyskało uznanie. #Wygrałeś(aś)?! Teraz Ty proponujesz temat opowiadań kolejnej LBnDrabble. #Sugerujemy, abyś temat podał w ciągu, mniej więcej, 2 dni. Po 2 dniach bez tematu Opowijczycy mogą (nie muszą) się zbuntować i wspólnie zadecydować, że w takim wypadku temat proponuje autor, który zajął drugie miejsce. #Stwórz wątek na forum: Literkowa Bitwa na Drabble (nr) – (twój temat). Numer bitwy zapisz w arabskim systemie zapisywania cyfr i liczb, np. 01, 02, 11, 20... #Opisz temat jak chcesz, ale pamiętaj, że dajemy swobodę jego interpretacji. #Dodatkowe utrudnienie, ułatwienie, udziwnienie? Nie ma sprawy. Będzie to zadaniem (tematem) dodatkowym tylko dla chętnych :) #Organizujesz teraz konkurs, więc poinformuj o terminie zgłaszania linkiem opowiadań. To ważne, bo określisz czas jaki autorzy mają na napisanie opowiadania. LBnDrabble sugeruje, aby nie był krótszy niż 5 dni i nie dłuższy niż 7 dni. #Jakieś problemy? Przedłużenia? Dyskwalifikacje? Prośby? To i inne załatwiamy w procesie dyskusji. Nie ma wcześniej ustalonych norm postępowania.

Akapit Ósmy

#Interesują Cię inne formalności? #Kto uruchamia głosowanie tworząc wpis zawierający listę opowiadań biorących udział w konkursie? Kto podaje wyniki? Odpowiedź: Pasja. #Kto rozwiązuje sporne kwestie? Odpowiedź: wszyscy zainteresowani. #A co w przydatku pata? Nie wiemy – idziemy na żywioł:) Czy konkurs będzie zawsze tak wyglądał, jak tu czytałem(am)? Odpowiedź: nic nie jest raz na zawsze.

Akapit Dziewiąty

#Remis w głosowaniu oznacza, że osoby remisujące zostają zwycięzcami; wspólnie ustalają temat kolejnej LBnDrabble. #W przypadkach takich jak: brak zgłoszeń opowiadań do Bitwy lub bardzo niska frekwencja (GŁOSOWANIE MOŻE SIĘ ODBYĆ, JEŚLI ZGŁOSZONO CO NAJMNIEJ 3 OPOWIADANIA) – Opowijska społeczność ogłasza w wątku na forum konkurs na nowy temat LBnDrabble.

! 2 dni na wrzucenie tematu (każdy może zaproponować temat)
! 2 dni na zagłosowanie (dwa punkty tylko na jeden temat)
! Czas nadzoruje Pasja.

Akapit Dziesiąty

#Bierzmy udział w LBnDrabble tak samo chętnie jak w Literkowej Bitwie na Rymy i Literkowej Bitwie na Prozę. Stwórzmy kolejną tradycję :)