Afrodyzjak

jest miejsce, gdzie świat zapina się

na ostatni guzik. oswaja wiejący wiatr

i leczy z amnezji

a rozczochrana wierzba tworzy poematy

 

(wszystkie słowa przysypane piachem

•przytulam jak dziecko)

 

i nie wiem, czy to miód, czy pożegnanie

którym nas odurza

to miejsce, gdzie wreszcie

oddychanie ma smak

 

i okrywa nagość niespokojnych

dusz; kraina ciszy zaraża życiem,

nasze głosy przecinają gęste powietrze

unosząc ponad słowami

poszarpany napis: exit

 

on błyszczy

ułóż w datę i zamień w trwałe światło

Średnia ocena: 4.3  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (16)

  • Grafomanka rok temu

    Całość w dechę, ale ten fragment...

    ''jest miejsce, gdzie świat zapina się
    na ostatni guzik. oswaja wiatr
    i leczy z amnezji
    a rozczochrana wierzba tworzy poematy''

    Zabieram. Zostawiam gwiazdy...

  • zingara rok temu

    Dziękuję serdecznie i ( gwiazdy zabieram)

  • TseCylia rok temu

    Wiersz jak ta lala, Ewa.
    Pozdro

  • zingara rok temu

    Stary Eluś, wywaliłam gwiazdy (Miał charakter kosmiczny i wieczny a teraz po zmianach stał się ucieczka od ograniczeń języka :))) nie wiem czy dobrze zrobiłam- Grafomanka mnie natchnęła :)) dzięki za wgląd

  • TseCylia rok temu

    zingara jest dobrze, spox :)

  • zingara rok temu

    TseCylia dzięki

  • Marzena rok temu

    🙂 kraina ciszy...

  • zingara rok temu

    Oby:))

  • andrew24 rok temu

    Świetnie
    z słabszymi momentami
    entrance, gdy oddychanie ma smak..
    To jest wspaniałe,
    czy można od życia chcieć coś więcej..

    Pozdrawiam serdecznie 5
    Miłego dnia

  • zingara rok temu

    Może i słabsze , może wzmocnię :) pozdrawiam

  • Sucre rok temu

    rozczochrana wierzba tworzy poematy

    Dobre

  • zingara rok temu

    Miło :)

  • Grafomanka rok temu

    Dobrze jest, każde słowo ma konkretne odniesienie do obrazu, a w pierwszej strofoidzie jestem zakochana... Cudo!

  • zingara rok temu

    Dzięki Tobie :) dzięki Tobie :)

  • Roma rok temu

    Wiersz przemyślany i zmyślnie ułożony. Lubię taką poezję.

  • zingara rok temu

    Miło mi :) serdeczności

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania