"Bohaterowie" Ukrainy
Niewinnych nocą mord cywili,
gwałty rabunki po chałupach,
tak się krajowi przysłużyli,
mołojcy z dzielnych sotni UPA.
Chociaż dziś sławią ich imiona,
prawda przetrwała mroczne czasy,
ziemia bezbronnych krwią zbroczona,
pełne są mogił pola, lasy.
Choć łzy wsiąkały w ziemię wolno,
zapomniał o nich już świat cały,
los dziś pokarał katów wojną,
bo nie ma zbrodni doskonałych.
Komentarze (3)
Pozdrawiam serdecznie
Spokojnego dnia
Również pozdrawiam Andrzeju. Dziękuję za wizytę;)
Sucre Hymn UA**Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu,
Panować w domu ojców nie damy nikomu**/***.Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону, В ріднім краю панувати не дамо нікому;***
Czyżby też Pan minister Kułeba uważał," że ci wszyscy Ukraińcy zostali przymusowo wygnani z terytoriów ukraińskich, żeby zamieszkać m.in. w Olsztynie" ? A gdzie układ z 9 września 1944 roku między Premierem Osóbką-Morawskim a Chruszczowem o wzajemnym przesiedleniu ludności???. Szacunkowo z USRR wysiedlono około 2 mln Polaków i Żydów,
do Polski, natomiast w wyniku zbrojnego oporu, w ramach akcji Wisła przesiedlono w granicach Polski, na Polskie Ziemie Odzyskane około 140 tyś osób z Małopolski Wschodniej,
pochodzenia Rusińskiego; Bojkłów, Ukraińców i Łemkłów wspierających UPA.
Które to Polskie Ziemie Zakerzonia, od Sanu do Buga, Pan minister w czasie wojny z Rosją uważa za "terytoria ukraińskie". Temu właśnie ma służyć gloryfikacja rezunów OUN UPA.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania