"Bohaterowie" Ukrainy

Niewinnych nocą mord cywili,

gwałty rabunki po chałupach,

tak się krajowi przysłużyli,

mołojcy z dzielnych sotni UPA.

 

Chociaż dziś sławią ich imiona,

prawda przetrwała mroczne czasy,

ziemia bezbronnych krwią zbroczona,

pełne są mogił pola, lasy.

 

Choć łzy wsiąkały w ziemię wolno,

zapomniał o nich już świat cały,

los dziś pokarał katów wojną,

bo nie ma zbrodni doskonałych.

Średnia ocena: 3.7  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (3)

  • andrew24 godzinę temu

    Pozdrawiam serdecznie
    Spokojnego dnia

  • Sucre godzinę temu

    Również pozdrawiam Andrzeju. Dziękuję za wizytę;)

  • realista

    Sucre Hymn UA**Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu,
    Panować w domu ojców nie damy nikomu**/***.Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону, В ріднім краю панувати не дамо нікому;***

    Czyżby też Pan minister Kułeba uważał," że ci wszyscy Ukraińcy zostali przymusowo wygnani z terytoriów ukraińskich, żeby zamieszkać m.in. w Olsztynie" ? A gdzie układ z 9 września 1944 roku między Premierem Osóbką-Morawskim a Chruszczowem o wzajemnym przesiedleniu ludności???. Szacunkowo z USRR wysiedlono około 2 mln Polaków i Żydów,
    do Polski, natomiast w wyniku zbrojnego oporu, w ramach akcji Wisła przesiedlono w granicach Polski, na Polskie Ziemie Odzyskane około 140 tyś osób z Małopolski Wschodniej,
    pochodzenia Rusińskiego; Bojkłów, Ukraińców i Łemkłów wspierających UPA.
    Które to Polskie Ziemie Zakerzonia, od Sanu do Buga, Pan minister w czasie wojny z Rosją uważa za "terytoria ukraińskie". Temu właśnie ma służyć gloryfikacja rezunów OUN UPA.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania