Brzechwie - W Warzywniaku

W Warzywniaku w dzień handlowy

dzisiaj inne są rozmowy:

 

- Zostaw Kopra, Ty Szczypiorek,

bo cię zaraz kopnę w worek!

Co gapicie się Cebulki,

kiedy Szczypior wali w kulki!

Niechaj Koper szybciej zdycha,

bo potrzebna mi ta micha!

 

Tak wydziera się Pietrucha -

każdy się Pietruchy słucha -

burżuj jest z Pietruchy przecie -

po dwadzieścia ( chyba wiecie ).

 

Prawo głosu ma Fasolka,

chociaż minę ma jak "kolka",

która wpędza cię do grobu

gdy się zbytnio najesz Bobu.

 

Bób też rządzi, lecz w Senacie

z Kalafiorem w majestacie,

wśród Czereśni oraz Kurek -

chłopak szybko wspiął się w górę.

 

- Winogrona! Wy stąd fora!

Idźcie sprzątnąć Pomidora,

zaraz z niego ketchup będzie

tak się porozwalał wszędzie!

 

- Arbuz, ty się stuknij w główkę!

Zostaw pannę Papierówkę,

idź w lodówce se poleżeć -

ludzie chcą arbuzy świeże!!!

 

Seler uwziął się na muchę

waląc ciągle z boku Gruchę,

aż się Grucha prawie cała

jak Pomidor rozklapciała.

 

Wtedy wściekła się Pietrucha:

- Czemu żadne z was nie słucha???

Jam tu sterem, jam okrętem -

jeszcze "bendem" Prezydentem!!!

 

Wieczór... nikt się nie odzywa,

ni Owoce, ni Warzywa...

aż tu nagle znad Pomorza -

piękny jak poranna zorza

Młody Ziemniak nagle wpada

i w te słowa im powiada:

 

- Hańba!!!! Hańba!!! Figa z Makiem!!!

Rozmawiacie z Pasternakiem!!!

To podróba jest Pietruchy!

Owoc - ślepyś? Warzyw głuchyś?

 

Tak Pietruchy władza wielka,

pękłaaaaaaa!!! - śmieje się Brukselka,

nawet Koper, chociaż stary

krzyczy " Kurna, nie do wiary!!! "

 

I tak Pietruch podrobiony

został w śmietnik wyrzucony.

Bób, Kalafior i Czereśnie

też skończyły żywot wcześnie...

 

Ja w tym Warzywniaku byłem...

i o Brzechwie pitoliłem....

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (58)

  • JamCi 15.07.2019

    Blahahahaaaaaa..... :-)

  • Angela 15.07.2019

    Cudnie, lekko, zabawnie, no i nie ukrywajmy wegańsko : )

  • Canulas 15.07.2019

    Spox. Skojarzenie z: https://www.youtube.com/watch?v=7EldoAPTr8Y

  • riggs 15.07.2019

    Tego nie widziałem. Bardziej celowałem klimat Fredro - Neonówka

  • riggs 15.07.2019

    Jak Lucek krzyczał na Hitlera, żeby oddał kapeć Gebelsowi...

  • Canulas 15.07.2019

    riggs - nie no, u Ciebie więcej się dzieje, ale że akurat dziś przez 8h leciał u mnie w pracy Czesiek, to pierwsze skojarzenie takie.

  • Dekaos Dondi 15.07.2019

    Riiggs→Takie teksty też lubię→Takie swojskie, tak po prostu, tak napisane!!   
                                     !:) Pozdrawiam:)→ooooo

  • betti 15.07.2019

    Podobny wierszyk do tego w ''kurnikowie'' - ten sam styl... dziwne.

  • akwamen 15.07.2019

    betta widzisz same dziwne rzeczy , albo mowisz że ktoś jest kimś kim nie jest albo opluwasz monitor hi, hi weź sie ogarnij hi, hi

  • Canulas 15.07.2019

    Boże, wszyscy już wiedzą kim był tamten kniaź. Nie siej fermentu, kobitko

  • akwamen 15.07.2019

    betta wie lepiej

  • betti 15.07.2019

    Nie sieję, ale nie sądzę, że to czanatan czy jak mu tam. A tu podobny styl wierszyków i to mnie zdziwiło, tylko tyle.

  • Gregory 15.07.2019

    akwamen ty przecież jesteś riggsem, a riggs teraz będzie tym gostkiem… kufa co tutaj się dzieje koniec świata

  • akwamen 15.07.2019

    Gregory o siema ! jestem Violet , to ty nie wiesz?!

  • Gregory 15.07.2019

    akwamen o to jeszcze coś nowego

  • akwamen 15.07.2019

    Gregory a widzisz! hi, hi

  • Gregory 15.07.2019

    akwamen no arystokratka ci się marzy ho ho ho

  • akwamen 15.07.2019

    Gregory bettcie sie marzy hi, hi, hi

  • Gregory 15.07.2019

    akwamen a nie wiesz kto to ten Mekesz czy Mikesz znajomy zlepek liter, na ósmym się pojawił

  • akwamen 15.07.2019

    Gregory ni mam pojęcia......

  • Gregory 15.07.2019

    akwamen riggsie ładny warzywniak ci wyszedł

  • Gregory 15.07.2019

    akwamen no i h.. woła mnie moja na karkóweczkę z grilla siema

  • akwamen 15.07.2019

    Gregory siema, też idę nudno sie zrobiło hi, hi

  • betti 15.07.2019

    Fajnie się dzieje, coraz lepiej...

  • Gregory 15.07.2019

    ale fajnie ale fajnie ale fajnie fajnie jest

  • Tjeri 15.07.2019

    "burżuj jest z Pietruchy przecie -
    po dwadzieścia ( chyba wiecie )."
    Dobre :D

  • Pan Buczybór 15.07.2019

    odtwórcze, ale niezłę

  • riggs 15.07.2019

    Dziękówa. Akwameny i Gregory pozdrawliaju. To kim jestem ja jak ja to nie ja? A betti to ma skojarzenia - chyba niezbyt celne, ale skoro tak siedzę jej w głowie to niech "se" ma

  • akwamen 15.07.2019

    Niech ma, ale za dwa dni, tydzień znów będziesz mną.... albo ja Tobą.... a, cholera wie! :)

  • riggs 15.07.2019

    akwamen po co jej te swary głupie? wnet i tak będziemy w d....

  • akwamen 15.07.2019

    riggs tego nie wie nikt, ale najwyraźniej bardzo tego potrzebuje.

  • riggs 15.07.2019

    akwamen oj ta Pietrucha podrabiana...tu podtekst... :)

  • betti 15.07.2019

    Poszedłeś za ciosem, co riggs i wpadłeś... i kto komu w głowie siedzi?

  • akwamen 15.07.2019

    betta ty też wpadłaś hi, hi tak piknie aż trzeszczało i przepraszalaś pamiętasz kłamczuszko hi, hi Pamiętacie! Pamiętamy hi, hi

  • betti 15.07.2019

    akwamen jakiś ty głupi, aż miło...

  • akwamen 15.07.2019

    betta a ty oszustka i kłamczuszka, aż miło....

  • betti 15.07.2019

    akwamen tak, tak...

  • riggs 15.07.2019

    betti Ty zawsze w moim sercu jak frytka na widelcu, Tyś zawsze w mojej głowie, lecz cóż mi po Tobie? Więc w swojej mądrości gryź palce do kości, że złości. :)

  • akwamen 15.07.2019

    betta fajnie że sie ze mną zgadzasz hi, hi, hi

  • akwamen 15.07.2019

    riggs nie za bardzo wczuwasz sie we mnie? ;) to moja baba, nieTwoja hi, hi

  • riggs 15.07.2019

    akwamen och Ela, och Ela gdy ją trzymasz w ramionach - umieram

  • betti 15.07.2019

    riggs ty mnie bawisz od początku, a jeszcze jak pomyślę, że tak ciebie drażnię, to zabawa jeszcze lepsza... dopiekłam ci, prawda?
    Ale z drugiej strony, dzięki mnie się rozwijasz, szkoda, że do końca, ale ...

  • betti 15.07.2019

    riggs ty mnie bawisz od początku, a jeszcze jak pomyślę, że tak ciebie drażnię, to zabawa jeszcze lepsza... dopiekłam ci, prawda?
    Ale z drugiej strony, dzięki mnie się rozwijasz, szkoda, że do końca, ale ...

  • akwamen 15.07.2019

    betta jaka groźna! jak dopieka! i jaka mundra! jak uczy! hi, hi akwamen się uśmiał hi,hi
    O , Ela, masz znowu tylko przyjaciela..... hi, hi

  • akwamen 15.07.2019

    riggs chcesz to ci odstąpię.... ale nie za często hi, hi

  • riggs 15.07.2019

    betti przypisuj sobie...tak myśl... Nigdy nie zrozumiesz, że nie szkołą pana Kassa, myśleniem nad wierszem, poprawkami, cierpieniami... Ja siadam i piszę. Po prostu. Nie zastanawiam się nad tym. To się ma albo jest się tylko kujonem wyuczonym. Nie czytam innej poezji, bo nie chcę się zmanierować. To jak z samochodem siadasz i jedziesz. Rozumiesz? Prościej już nie mogę

  • riggs 15.07.2019

    akwamen nie mam takiej sumy pieniędzy

  • akwamen 15.07.2019

    riggs dobra, dogadamy się..... hi, hi w końcu my jedno i to samo... chyba..... no, pomijając czas kiedy jestem kim innym hi, hi

  • riggs 15.07.2019

    akwamen jak możesz? Toż miłość jest bezcenna

  • akwamen 15.07.2019

    riggs nie czytasz betty ? jest zdradziecka i niestała, ciągle płacze że porzucona i jakoś tam....
    Ale jak chcesz , pan bog kazał sie dzielić ;)

  • riggs 15.07.2019

    akwamen wolę się oświadczyć krowie, niźli skończyć w wariatkowie

  • betti 15.07.2019

    riggs pisz, pisz...

  • akwamen 15.07.2019

    riggs z betti niechybnie tak by sie stało hi, hi

  • akwamen 15.07.2019

    betti będę pisał, będę, będę hi, hi

  • riggs 15.07.2019

    Dobranoc wszystkim wariatom.:)

  • Mamy tutaj parodię wiersza Brzechwy "Na straganie". Generalnie zabawne i rymy dobre. No może z wyjątkiem: " Prawo głosu ma Fasolka,

    chociaż minę ma jak "kolka",

    która wpędza cię do grobu

    gdy się zbytnio najesz Bobu."

    Ten fragment jest nico toporny.

    Po za tym wierz bym skrócił.

  • riggs 16.07.2019

    Dziękuję za przeczytanie. Fakt trochę z tą kolką..

  • Bardzo dobre upamiętnienie mistrza!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania