Brzechwie - W Warzywniaku
W Warzywniaku w dzień handlowy
dzisiaj inne są rozmowy:
- Zostaw Kopra, Ty Szczypiorek,
bo cię zaraz kopnę w worek!
Co gapicie się Cebulki,
kiedy Szczypior wali w kulki!
Niechaj Koper szybciej zdycha,
bo potrzebna mi ta micha!
Tak wydziera się Pietrucha -
każdy się Pietruchy słucha -
burżuj jest z Pietruchy przecie -
po dwadzieścia ( chyba wiecie ).
Prawo głosu ma Fasolka,
chociaż minę ma jak "kolka",
która wpędza cię do grobu
gdy się zbytnio najesz Bobu.
Bób też rządzi, lecz w Senacie
z Kalafiorem w majestacie,
wśród Czereśni oraz Kurek -
chłopak szybko wspiął się w górę.
- Winogrona! Wy stąd fora!
Idźcie sprzątnąć Pomidora,
zaraz z niego ketchup będzie
tak się porozwalał wszędzie!
- Arbuz, ty się stuknij w główkę!
Zostaw pannę Papierówkę,
idź w lodówce se poleżeć -
ludzie chcą arbuzy świeże!!!
Seler uwziął się na muchę
waląc ciągle z boku Gruchę,
aż się Grucha prawie cała
jak Pomidor rozklapciała.
Wtedy wściekła się Pietrucha:
- Czemu żadne z was nie słucha???
Jam tu sterem, jam okrętem -
jeszcze "bendem" Prezydentem!!!
Wieczór... nikt się nie odzywa,
ni Owoce, ni Warzywa...
aż tu nagle znad Pomorza -
piękny jak poranna zorza
Młody Ziemniak nagle wpada
i w te słowa im powiada:
- Hańba!!!! Hańba!!! Figa z Makiem!!!
Rozmawiacie z Pasternakiem!!!
To podróba jest Pietruchy!
Owoc - ślepyś? Warzyw głuchyś?
Tak Pietruchy władza wielka,
pękłaaaaaaa!!! - śmieje się Brukselka,
nawet Koper, chociaż stary
krzyczy " Kurna, nie do wiary!!! "
I tak Pietruch podrobiony
został w śmietnik wyrzucony.
Bób, Kalafior i Czereśnie
też skończyły żywot wcześnie...
Ja w tym Warzywniaku byłem...
i o Brzechwie pitoliłem....
Komentarze (58)
Blahahahaaaaaa..... :-)
Cudnie, lekko, zabawnie, no i nie ukrywajmy wegańsko : )
Spox. Skojarzenie z: https://www.youtube.com/watch?v=7EldoAPTr8Y
Tego nie widziałem. Bardziej celowałem klimat Fredro - Neonówka
Jak Lucek krzyczał na Hitlera, żeby oddał kapeć Gebelsowi...
riggs - nie no, u Ciebie więcej się dzieje, ale że akurat dziś przez 8h leciał u mnie w pracy Czesiek, to pierwsze skojarzenie takie.
Riiggs→Takie teksty też lubię→Takie swojskie, tak po prostu, tak napisane!!
!:) Pozdrawiam:)→ooooo
Podobny wierszyk do tego w ''kurnikowie'' - ten sam styl... dziwne.
betta widzisz same dziwne rzeczy , albo mowisz że ktoś jest kimś kim nie jest albo opluwasz monitor hi, hi weź sie ogarnij hi, hi
Boże, wszyscy już wiedzą kim był tamten kniaź. Nie siej fermentu, kobitko
betta wie lepiej
Nie sieję, ale nie sądzę, że to czanatan czy jak mu tam. A tu podobny styl wierszyków i to mnie zdziwiło, tylko tyle.
akwamen ty przecież jesteś riggsem, a riggs teraz będzie tym gostkiem… kufa co tutaj się dzieje koniec świata
Gregory o siema ! jestem Violet , to ty nie wiesz?!
akwamen o to jeszcze coś nowego
Gregory a widzisz! hi, hi
akwamen no arystokratka ci się marzy ho ho ho
Gregory bettcie sie marzy hi, hi, hi
akwamen a nie wiesz kto to ten Mekesz czy Mikesz znajomy zlepek liter, na ósmym się pojawił
Gregory ni mam pojęcia......
akwamen riggsie ładny warzywniak ci wyszedł
akwamen no i h.. woła mnie moja na karkóweczkę z grilla siema
Gregory siema, też idę nudno sie zrobiło hi, hi
Fajnie się dzieje, coraz lepiej...
ale fajnie ale fajnie ale fajnie fajnie jest
"burżuj jest z Pietruchy przecie -
po dwadzieścia ( chyba wiecie )."
Dobre :D
odtwórcze, ale niezłę
Dziękówa. Akwameny i Gregory pozdrawliaju. To kim jestem ja jak ja to nie ja? A betti to ma skojarzenia - chyba niezbyt celne, ale skoro tak siedzę jej w głowie to niech "se" ma
Niech ma, ale za dwa dni, tydzień znów będziesz mną.... albo ja Tobą.... a, cholera wie! :)
akwamen po co jej te swary głupie? wnet i tak będziemy w d....
riggs tego nie wie nikt, ale najwyraźniej bardzo tego potrzebuje.
akwamen oj ta Pietrucha podrabiana...tu podtekst... :)
Poszedłeś za ciosem, co riggs i wpadłeś... i kto komu w głowie siedzi?
betta ty też wpadłaś hi, hi tak piknie aż trzeszczało i przepraszalaś pamiętasz kłamczuszko hi, hi Pamiętacie! Pamiętamy hi, hi
akwamen jakiś ty głupi, aż miło...
betta a ty oszustka i kłamczuszka, aż miło....
akwamen tak, tak...
betti Ty zawsze w moim sercu jak frytka na widelcu, Tyś zawsze w mojej głowie, lecz cóż mi po Tobie? Więc w swojej mądrości gryź palce do kości, że złości. :)
betta fajnie że sie ze mną zgadzasz hi, hi, hi
riggs nie za bardzo wczuwasz sie we mnie? ;) to moja baba, nieTwoja hi, hi
akwamen och Ela, och Ela gdy ją trzymasz w ramionach - umieram
riggs ty mnie bawisz od początku, a jeszcze jak pomyślę, że tak ciebie drażnię, to zabawa jeszcze lepsza... dopiekłam ci, prawda?
Ale z drugiej strony, dzięki mnie się rozwijasz, szkoda, że do końca, ale ...
riggs ty mnie bawisz od początku, a jeszcze jak pomyślę, że tak ciebie drażnię, to zabawa jeszcze lepsza... dopiekłam ci, prawda?
Ale z drugiej strony, dzięki mnie się rozwijasz, szkoda, że do końca, ale ...
betta jaka groźna! jak dopieka! i jaka mundra! jak uczy! hi, hi akwamen się uśmiał hi,hi
O , Ela, masz znowu tylko przyjaciela..... hi, hi
riggs chcesz to ci odstąpię.... ale nie za często hi, hi
betti przypisuj sobie...tak myśl... Nigdy nie zrozumiesz, że nie szkołą pana Kassa, myśleniem nad wierszem, poprawkami, cierpieniami... Ja siadam i piszę. Po prostu. Nie zastanawiam się nad tym. To się ma albo jest się tylko kujonem wyuczonym. Nie czytam innej poezji, bo nie chcę się zmanierować. To jak z samochodem siadasz i jedziesz. Rozumiesz? Prościej już nie mogę
akwamen nie mam takiej sumy pieniędzy
riggs dobra, dogadamy się..... hi, hi w końcu my jedno i to samo... chyba..... no, pomijając czas kiedy jestem kim innym hi, hi
akwamen jak możesz? Toż miłość jest bezcenna
riggs nie czytasz betty ? jest zdradziecka i niestała, ciągle płacze że porzucona i jakoś tam....
Ale jak chcesz , pan bog kazał sie dzielić ;)
akwamen wolę się oświadczyć krowie, niźli skończyć w wariatkowie
riggs pisz, pisz...
riggs z betti niechybnie tak by sie stało hi, hi
betti będę pisał, będę, będę hi, hi
Dobranoc wszystkim wariatom.:)
Mamy tutaj parodię wiersza Brzechwy "Na straganie". Generalnie zabawne i rymy dobre. No może z wyjątkiem: " Prawo głosu ma Fasolka,
chociaż minę ma jak "kolka",
która wpędza cię do grobu
gdy się zbytnio najesz Bobu."
Ten fragment jest nico toporny.
Po za tym wierz bym skrócił.
Dziękuję za przeczytanie. Fakt trochę z tą kolką..
Bardzo dobre upamiętnienie mistrza!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania