Poprzednie części: Cisza od pozostałych
Cisza nad łąkami
zobacz: bez ciebie skowronki
stały się ponure, nawet świerszcze umilkły
gdy niebo straciło blask
nie pytasz, dlaczego jestem smutna,
nie śpiewam o majowym wietrze
widzisz? znów jesień nadchodzi i nie wiem
co dalej będzie
tymczasem zamieniam się w cień -
bo jesteś szeptem
wszędzie
2016/08/16
Komentarze (4)
Bo, odpowiada na pytanie - dlaczego?
Tam jest niefortunne niebo nie bo
Bo smutna nie śpiewam o majowym wietrze , czyli nie jestem smutna, bo jestem nie smutna.
Ale Ty jestes smutny? I teraz - jestes wszẹdzie .Znaczy gdzie?
Skoro wczesniej sa te miejsca - skowtonki, świerszcze. - mieszkancy łąki?
Skowronki chyba nie. Nie wiem, czy sa ptaki jak skowronki, ktore maja gniazda na łące. . Zaloxmy, ze to splatanie kwantowe I znajac skowronka , znamy świerszcza a łąka jest Bolkiem. I Bolek zapoznal sie z skowronkiem a teraz czekaja na świerszcza.
Pozdrawiam
B.
Wiersz nie opiera się na logice, ale na emocjach i obrazach. Zawsze cenię niestandardowe interpretacje, ale w poezji czasami lepiej jest szukać sensu w emocjach, a nie w dosłowności.
Pozdrawiam serdecznie.
Bardzo mi się. Prosto podane, a tak lirycznie.
Pozdro, Ewa
Dzięki Eluś
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania