człowiek pisze.pl

moc ma płynąć ze spękań werniksu

jarmarcznych barw

"słaby jestem Panie to proszę o wiele

jeszcze ciut

daj siłę... spraw... pomóż"

 

a od siebie co? - pytasz

 

"nie umiem

lichy jestem

potłuczony

( słyszę ludzi i samochody za murem)

powinienem myśleć tylko o Bogu

prosić"

 

w kadzidle i świecy rozkładam myśli

na marmurowym dywanie

może przetakiem teraz je wyciągasz

z głowy

złe wypadają przez dziurki

 

nie śmiej się z marzeń

to jedyne co zostawię na wytartych kamieniach

takie małe

 

dotykam posadzki wzrokiem

zawsze jest zimna

Średnia ocena: 2.0  Głosów: 16

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (18)

  • Kastor 10.07.2019

    gniot.pl

  • Canulas 10.07.2019

    Kastor - debil.

    Do utworu pewnie wrócę


    ( słyszę ludzi i samochody za murem) - jeśli ma to znaczenie, wkradła się spacja.

  • puszczyk 10.07.2019

    Toteż nie odnoszę się do debila.

  • droga_we_mgle 10.07.2019

    Podoba mi się. Przy czytaniu mam wrażenie, że wiersz jest ,,o czymś", nie jest tylko zbitką przypadkowych, ładnie brzmiących słów. Można się zamyślić, wyobrazić to sobie.

  • puszczyk 10.07.2019

    Bo to wiersz, napisany przy samotnych rozważaniach w kaplicy św. Mikołaja w pewnym mieście.
    Było rozkosznie pusto i chłodno w upalny dzień.

  • betti 10.07.2019

    A ten mi się podoba, może dlatego, że widzę tutaj człowieka. Myśli, szuka odpowiedzi na różne pytania - jest po prostu.

  • riggs 10.07.2019

    Myślałem, że pisałeś mi o doskonaleniu. Po tym tekście - chociaż fajny, widzę że przed Tobą dłuższą droga niż przede mną. Bez urazy

  • betti 10.07.2019

    riggs o czym Ty świergotasz radośnie? Naprawdę nie widzisz różnicy, przecież to gołym okiem.

  • puszczyk 10.07.2019

    betti Widzi, ale tak reaguje.
    Takie przypadki też są.
    A tu mnóstwo, dlatego staram się już nie komentować.

  • betti 10.07.2019

    puszczyk można się nie zgadzać z treścią, kłócić o swoje racje, ale napadać na warsztat, który jest świetny, to raczej ośmiesza - atakującego. Takie moje zdanie.

  • puszczyk 10.07.2019

    betti Moje też, ale świata i takich przypadków nie zmienisz.
    Zero refleksji (tym bardziej, że pytałem tylko o chęć doskonalenia warsztatu), a frustracja tak wyładowana.

  • akwamen 10.07.2019

    bettaTekst na miarę Opowi hi,hi,hi

  • puszczyk 10.07.2019

    Dobre.
    Widocznie jesteś z tych, co wolą tak zareagować na uwagi.
    Nie przeszkadza mi to.
    Bez urazy, Możemy się omijać.

  • Najważniejsza to być czeladnikiem na miarę swojego ego.

  • puszczyk 10.07.2019

    Dobrze by było, ale jeszcze lepiej być po prostu dobrym czeladnikiem, niż chu....m mistrzem.

  • Angela 10.07.2019

    Smutkiem mi tu tchnie jakoś, nie wiem, pewną bezradnością...
    Skłania do myślenia.

  • betti 10.07.2019

    Angela - jest film o Wołyniu, oglądasz?

  • puszczyk 10.07.2019

    Bo takie uczucia mi tam towarzyszyły.
    Kiedy jestem w tym mieście zawsze tak jest.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania