czyje to miejsce na fundamenta
zanim się przekręcę
byłbym wiedzieć rad
czyje lewe ręce
spartaczyły Świat
na czyjej parceli
boskie partacze
ochoczo się wzięli
za ziemski placek
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Religia jest dla ludzi bez rozumu
(Wacław Jędrzewicz, Kronika Józefa Piłsudskiego)
Komentarze (5)
Jak zwykle zabawnie temat potraktowany😉piszesz tak, że nie wnikam w Twoje nastawienie do religii . Po prostu czytam z uśmiechem … i chyba tyle wystarczy odbiorcy
Bernad...
Religia? Niesposób zakończyć żywota bez niej choć rodzimy się ateistami. Rozumu wiele dla niej nie trzeba, bo opiera się na wierze. Tej wiedza szkodzi. Wielu jest potrzebna i wszystkim którym potrzebna dla refleksji nad sobą pod presją instynktu samozachowawczego ani się nie dziwię ani nie zniechęcam do czasu kiedy zaczynają się ewangelizująco rozpychać, wykazując przy tym ignorancję. Są i tutaj którzy bogiem kupczą. Traktują wiarę jak ostatnią szansę dowartościowania się. Tym nie pomagam, ani do nogawek dobierać się nie ułatwiam.
Wiara czy jej brak to sprawa osobista, również tam uważam i oceniam wiersze nie autora😉Twoje pisanie jest charakterystyczne i chyba dobrze, że trochę zabawne… przydajesz się w ciężkich czasach kiedy czasem humoru brak☺️
Pędzi rudy na Giertychu,
dla dodania sobie szyku.
Patataj.
https://x.com/Jol_Kom/status/2035416319374274931/photo/2
spieszę z odpowiedzią:
toż to nasze ręce
spełnij coś obiecał
możesz się przekręcić
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania