-

Ups

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (27)

  • Dekaos Dondi 17.06.2018

    Tak jakby z lekka przeciwieństwa i odwrotności, wspólnym zrozumieniem delikatnie były splecione. To takie moje pierwsze odczucie.
    Pozdrawiam→ 5

  • Justyska 18.06.2018

    Dziekuje Dekaos cos mnie wzięło na te wiersze.
    Pozdrawian

  • Worldovsky 17.06.2018

    Dobry tekst.
    Ładnie ubrane wspomnienia.
    Złożony cykl myśli.
    Wytrąciło mnie z rytmu ostatnie słowo.
    "zachwytem".
    Nie wiem, nie umiem tego wytłumaczyć, ale..
    Skojarzyło mi się z Norwegią...
    Pozdrawiam.

  • Justyska 18.06.2018

    Worldovsky bardzo dobrze Ci się skojarzyło. W tym roku spelnilam jedno marzenie :D dziękuję za komentarz, ale ostatnie słowo chyba zostawię...
    Pozdrawiam północno!

  • Worldovsky 18.06.2018

    Niech żyją marzenia! ;-)
    Słowo "zachwyt" w pełni uzasadnione.
    Zostaw.
    To zrozumiałe przy takich klimatach ;-)

  • Ritha 17.06.2018

    Ładnie Ci te wiersze wychodzą, Justyś :)

  • kalaallisut 18.06.2018

    Bąków w Kluczborku?

  • Justyska 18.06.2018

    Dzięki Ritha. Tak coś mnie wzięło :)

  • kalaallisut 18.06.2018

    A jeżeli naprawdę daleko stąd. To tak taki skandynawski mroźny poranek.

  • kalaallisut 18.06.2018

    I...w sumie to natura...a można tak wlasnie zamknąć oczy i wyobrazić te obrazy, samemu je stworzyć/odtworzyć w myślach ,w wierszu.

  • Justyska 18.06.2018

    kalaallisut dziękuję bardzo. Moja miłość do Skandynawii rośnie :)

  • Hej :)
    Wiersz mi sie bardzo podoba ale mam sugestie z których nie musisz oczywiście korzystać, żeby nie było :)
    Chodzi mi o ostatnią strofę, gdyby tam poprzestawiać szyk wyrazów np:

    „byłam ciszą
    zachwytem
    ocierającą mgłę z policzków
    północnym wiatrem”

    Bo tak jak masz to trochę ten zachwyt wybija moim zdaniem z rytmu ten wiersz.

    Zechcesz zmienic czy nie, tak czy siak mi się podoba:)
    Pozdrawiam :)

  • Justyska 18.06.2018

    Dziękuję Maurycy. Sugestia bardzo mi leży. Zastosuje Twoją propozycje jak zasiada przy komputerze:)
    Pozdrawiam serdecznie!

  • Justyska cieszę się, że mogłem się przydać :)

  • Justyska 18.06.2018

    Maurycy Lesniewski staram się słuchać madrzejszych:)

  • Justyska no to nie wiem czy akurat tym razem dobrze trafiłaś :)

  • Adam T 18.06.2018

    Kiedy wspomnienia są bardzo żywe, każda nawet najdrobniejsza czynność jest nimi wypelniona. Prozaiczne zalewanie herbaty może być źródłem wspomnienia, jak u Ciebie, w pierwszej strofie. A potem są retrospekcje uosobione, czyli "jestem tym, co było", bo to co było, było tak przepiękne, że wypełniło mnie (czyt. peelkę) bez reszty. Teraz będąc - odtwarzam (czyt. peelka odtwarza).
    Tak to widzę.
    Wiersz niezwykle zmysłowy.
    Pozdrawiaki ;)

  • Justyska 18.06.2018

    Dziękuję Adamie za piękny komentarz.
    Pozdrawiam!

  • Pasja 18.06.2018

    Witam
    Bardzo subtelnie i elegancko wodzisz zmysłami czytelnika. Takiej aromatycznej herbaty dawno nie piłam.
    Pozdrawiam i dziękuję

  • Justyska 18.06.2018

    Dziękuję pasjo! Miło mi że dolaczylas :)
    Pozdrawiam

  • Aisak 18.06.2018

    Bardzo spójną całość, przywołująca piękny odległy krajobraz, za którym ktoś tęskni...

    Piękny utwór.

  • Justyska 18.06.2018

    Bardzo dziękuję Aisak za odwiedzinki :)
    Pozdrawiam

  • Canulas 18.06.2018

    Bardzo takie... spokojne. Odróżnicze, bym rzekł. Zwykle się odbijam, nie idę za ciosem, jeśli się rozchodzi o stronę aromatyczną, ale leciutko szarpnęło.
    Zacne.

  • Canulas 18.06.2018

    *Podróżnicze

  • Justyska 18.06.2018

    Canulas dzięki za wizytę. Podróżnicze z pewnością. W tym roku spelnilam jedno marzenie.:)
    Pozdrawiam!

  • Bożena Joanna 18.06.2018

    Bardzo piękny wiersz o zagadkowej treści. Ujęła mnie pierwsza zwrotka o wodzie z zamarzniętego źródła. Ta wspaniała metafora musi odnosić się do czegoś ważnego, co przeminęło, ale nie potrafi odejść w zapomnienie. Pozdrowienia!

  • Justyska 18.06.2018

    Dziękuję Bozeno Joanno. Wiersz nie taki zagadkowy jak się wydaje :)
    Pozdrawiam !

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania