Darz Bóbr!
Dzisiaj rano spadłem ze schodów. Nie to, że jestem niezgrabny, jestem zgrabny,
poruszam się z gracją, ale po prostu lubię się przewracać.
Czasami idę prostą drogą i nagle specjalnie podwijam nogę i padam jak długi.
Wzbudza to powszechna wesołość, ludzie lubią się śmiać z takich przypadków.
Większość slapstikowych komedii się na tym opiera, często jest w użyciu skórka
od banana, ale to mit, nie tak łatwo się poślizgnąć na skórce od banana, już lepsza
jest tak zwana mina poślizgowa, czyli krowi placek. O krowi placek jednak nie tak łatwo
w dzisiejszych czasach, więc stosuję wypróbowaną metodę podwiniętej nogi. Ni stąd ni
zowąd, noga nagle mi się zgina w kolanie, jakby mnie coś raziło, na przykład apopleksja
i lecę na twarz. Wstaję jednak szybko, otrzepuję się i idę dalej żwawym krokiem, by po
kilkunastu metrach znów zaryć nosem w betonie.
Zdarzają się nieliczni, co pomagają mi wstać, zadają kłopotliwe pytanie, czy coś mi nie
dolega, maja troskę wypisaną na twarzy - tacy są najgorsi. Nijak im nie idzie wytłumaczyć,
że po prostu to lubię, biorą mnie za wariata i odchodzą robiąc znaczące gesty i miny.
Jeden taki nawet chciał mnie pobić gdy mu wyznałem prawdę, ale uciekłem
przewracając się tylko dwa razy. Na szczęście mnie nie gonił.
Jednak muszę wam się do czegoś przyznać. Mam w tym wszystkim ukryty cel.
Nikogo do tej pory nie zdziwiło, że przewracam się jedynie w lecie, gdy są naprawdę ciepłe dni,
a dziewczęta chodzą w krótkich spódniczkach...
Nikt nie zauważył tej zbieżności mojego upadku akurat wówczas, gdy w pobliżu trafia mi się
jakaś atrakcyjna kiecka, wszyscy zwracają uwagę tylko na mnie. Taka jest cecha
ludzkiego umysłu, a ja korzystam z tego skwapliwie.
No i nikt by nie przypuścił, że ktoś jest skłonny do aż takich poświęceń.
Komentarze (26)
Świetny tekst :D taki agent z ciebie XD 5
Jestem agent Błąd, Dżejms Błąd :)
Przeczytałam kolejny raz z wielką przyjemnością :) Pamiętam nawet, co pisałam w komentarzu pod tym tekstem wcześniej. O lakierkach :) Nie mogłam się oprzeć, by nie zostawić po sobie śladu, 5 :)
Dzięki, też pamiętam, co prawda mgliście :)
O, ja też chyba już czytałam to wcześniej, ale nie pamiętam, czy komentowałam, zatem teraz dodam piątkę i gratulacje z powodu tego jakże pomysłowego sposobu... :)
O, dzieki :)
Sympatyczny tekst, ale to nie twoje możliwości - puenta, że podejrzeć dziewczynę plus trochę fajnie opisanego humoru z przewracaaniem się:) nie oceniam:)
Rozwaliłeś mnie. A pierwsze zdanie wymiata... :)
czuj się uleczoną, Twój On
:).
Fakt, jakoś mi lepiej... Dobrze :).
Masz piekne oczy, tak głębokie że się w nich zatracam
Zielona głębia mnie pochłania
aż sie boję
Dlaczego się boisz?
Strach przed Nieznanym :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=113927132009407&set=pb.100001763631480.-2207520000.1469192359.&type=3&theater
? :)
Mogę cały czas się w tym nosić ;).
Treść dla mnie niedostępna :((( weź mnie do znaj na fb :)
https://www.facebook.com/krzysztof.asierpien
Zrobione :).
Pamietam jak kiedys to czytalam, ale mozliwe ze test zostal przez Ciebie usunięty xD wyje z tego zawsze, zostawiam 5 ^^
Ps Zajebiste prof XDXDXD
Dzięki Docysiu :)
Ja też pamiętam, jak to kiedyś czytałam i nawet to, co pisałam w komentarzu xd Miło było powrócić do Twoich tekstów :)
oooo dzięki ♥
W razie problemów zawsze możesz skonsultować się z psychiatrą. Tobie pewnie się przyda. 5 - zajebiste
uciekając mijałeś dwie laski w spódniczkach ;) dobrze, że nie było ich więcej a gość cie nie gonił ;) Fajne, w sam raz do porannej kawy ;) pozdr
"Nie to, że jestem niezgrabny, jestem zgrabny" - haha, słodkie
No tak, końcówka jest tu roztłumaczająca. Powinieneś tym (przynajmniej niektórym) jednostrzałom nadać miano serii/cyklu, powiedzmy... "Zwierzenia Nuncjuszowe". Czytali by ludzie :)
Tyle, że to fikcja, a jakbym tak właśnie tytułowal, straciłbym resztki godności ;)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania