Darz Bóbr!

Dzisiaj rano spadłem ze schodów. Nie to, że jestem niezgrabny, jestem zgrabny,

poruszam się z gracją, ale po prostu lubię się przewracać.

Czasami idę prostą drogą i nagle specjalnie podwijam nogę i padam jak długi.

Wzbudza to powszechna wesołość, ludzie lubią się śmiać z takich przypadków.

Większość slapstikowych komedii się na tym opiera, często jest w użyciu skórka

od banana, ale to mit, nie tak łatwo się poślizgnąć na skórce od banana, już lepsza

jest tak zwana mina poślizgowa, czyli krowi placek. O krowi placek jednak nie tak łatwo

w dzisiejszych czasach, więc stosuję wypróbowaną metodę podwiniętej nogi. Ni stąd ni

zowąd, noga nagle mi się zgina w kolanie, jakby mnie coś raziło, na przykład apopleksja

i lecę na twarz. Wstaję jednak szybko, otrzepuję się i idę dalej żwawym krokiem, by po

kilkunastu metrach znów zaryć nosem w betonie.

Zdarzają się nieliczni, co pomagają mi wstać, zadają kłopotliwe pytanie, czy coś mi nie

dolega, maja troskę wypisaną na twarzy - tacy są najgorsi. Nijak im nie idzie wytłumaczyć,

że po prostu to lubię, biorą mnie za wariata i odchodzą robiąc znaczące gesty i miny.

Jeden taki nawet chciał mnie pobić gdy mu wyznałem prawdę, ale uciekłem

przewracając się tylko dwa razy. Na szczęście mnie nie gonił.

 

Jednak muszę wam się do czegoś przyznać. Mam w tym wszystkim ukryty cel.

Nikogo do tej pory nie zdziwiło, że przewracam się jedynie w lecie, gdy są naprawdę ciepłe dni,

a dziewczęta chodzą w krótkich spódniczkach...

Nikt nie zauważył tej zbieżności mojego upadku akurat wówczas, gdy w pobliżu trafia mi się

jakaś atrakcyjna kiecka, wszyscy zwracają uwagę tylko na mnie. Taka jest cecha

ludzkiego umysłu, a ja korzystam z tego skwapliwie.

No i nikt by nie przypuścił, że ktoś jest skłonny do aż takich poświęceń.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 12

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (26)

  • Kociara 16.07.2016

    Świetny tekst :D taki agent z ciebie XD 5

  • Nuncjusz 16.07.2016

    Jestem agent Błąd, Dżejms Błąd :)

  • KarolaKorman 16.07.2016

    Przeczytałam kolejny raz z wielką przyjemnością :) Pamiętam nawet, co pisałam w komentarzu pod tym tekstem wcześniej. O lakierkach :) Nie mogłam się oprzeć, by nie zostawić po sobie śladu, 5 :)

  • Nuncjusz 16.07.2016

    Dzięki, też pamiętam, co prawda mgliście :)

  • alfonsyna 16.07.2016

    O, ja też chyba już czytałam to wcześniej, ale nie pamiętam, czy komentowałam, zatem teraz dodam piątkę i gratulacje z powodu tego jakże pomysłowego sposobu... :)

  • Nuncjusz 16.07.2016

    O, dzieki :)

  • Neurotyk 17.07.2016

    Sympatyczny tekst, ale to nie twoje możliwości - puenta, że podejrzeć dziewczynę plus trochę fajnie opisanego humoru z przewracaaniem się:) nie oceniam:)

  • tribia 22.07.2016

    Rozwaliłeś mnie. A pierwsze zdanie wymiata... :)

  • Nuncjusz 22.07.2016

    czuj się uleczoną, Twój On

  • tribia 22.07.2016

    :).
    Fakt, jakoś mi lepiej... Dobrze :).

  • Nuncjusz 22.07.2016

    Masz piekne oczy, tak głębokie że się w nich zatracam
    Zielona głębia mnie pochłania

  • Nuncjusz 22.07.2016

    aż sie boję

  • tribia 22.07.2016

    Dlaczego się boisz?

  • Nuncjusz 22.07.2016

    Strach przed Nieznanym :)

  • tribia 22.07.2016

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=113927132009407&set=pb.100001763631480.-2207520000.1469192359.&type=3&theater

    ? :)
    Mogę cały czas się w tym nosić ;).

  • Nuncjusz 22.07.2016

    Treść dla mnie niedostępna :((( weź mnie do znaj na fb :)

  • Nuncjusz 22.07.2016

    https://www.facebook.com/krzysztof.asierpien

  • tribia 22.07.2016

    Zrobione :).

  • Haruu 28.07.2016

    Pamietam jak kiedys to czytalam, ale mozliwe ze test zostal przez Ciebie usunięty xD wyje z tego zawsze, zostawiam 5 ^^
    Ps Zajebiste prof XDXDXD

  • Nuncjusz 28.07.2016

    Dzięki Docysiu :)

  • Niebieska 03.09.2016

    Ja też pamiętam, jak to kiedyś czytałam i nawet to, co pisałam w komentarzu xd Miło było powrócić do Twoich tekstów :)

  • Nuncjusz 03.09.2016

    oooo dzięki ♥

  • Ghostar 15.01.2017

    W razie problemów zawsze możesz skonsultować się z psychiatrą. Tobie pewnie się przyda. 5 - zajebiste

  • Agnieszka Gu 22.01.2018

    uciekając mijałeś dwie laski w spódniczkach ;) dobrze, że nie było ich więcej a gość cie nie gonił ;) Fajne, w sam raz do porannej kawy ;) pozdr

  • Ritha 06.03.2018

    "Nie to, że jestem niezgrabny, jestem zgrabny" - haha, słodkie
    No tak, końcówka jest tu roztłumaczająca. Powinieneś tym (przynajmniej niektórym) jednostrzałom nadać miano serii/cyklu, powiedzmy... "Zwierzenia Nuncjuszowe". Czytali by ludzie :)

  • Nuncjusz 06.03.2018

    Tyle, że to fikcja, a jakbym tak właśnie tytułowal, straciłbym resztki godności ;)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania