Dobry pies
niedawno gdzieś przeczytałem
i dzięki temu rozumiem
że mój pies jest lepszy ode mnie
i wszystko lepiej umie
wrażliwszy węch ostrzejszy słuch
zdecydowanie szybciej biegnie
prawda że każdy jego ruch
przynosi wielkie powodzenie
miło się do psa odzywam
obdarowuję go kością
patrzę na niego z podziwem
to znowu łypię z zazdrością
godzę się z tym co jest
na bycie lepszym nie czekam
nie jestem ja ale pies
najlepszym przyjacielem człowieka
Komentarze (48)
Bardzo ładny wiersz. Naszym psim towarzyszą z całą pewnością należy się pochwała i szacunek, za bycie najlepszym przyjacielem człowieka.
Pozdrawiam :).
Dziękuję! Też pozdrawiam.
Wicuś, czytaj i podziwiaj ?
~ Jak rozmawiać trzeba z psem ~
Wy nie wiecie, a ja wiem,
Jak rozmawiać trzeba z psem,
Bo poznałem język psi,
Gdy mieszkałem w pewnej wsi.
A więc wołam: - Do mnie, psie!
I już pies odzywa się.
Potem wołam: - Hop-sa-sa!
I już mam przy sobie psa.
A gdy powiem: - Cicho leż!
Leżę ja i pies mój też.
Kiedy dłoń wyciągam doń,
Grzecznie liże moją dłoń.
I zabawnie szczerzy kły,
Choć nie bywa nigdy zły.
Gdy psu kość dam - pies ją ssie,
Bo to są zwyczaje psie.
Gdy pisałem wierszyk ten,
Pies u nóg mych zapadł w sen,
Potem wstał, wyprężył grzbiet,
Żebym z nim na spacer szedł.
Szliśmy razem - ja i on,
Pies postraszył stado wron,
Potem biegł zwyczajem psim,
A ja biegłem razem z nim.
On ujadał. A ja nie.
Pies i tak rozumie mnie,
Pies rozumie, bo ja wiem,
Jak rozmawiać trzeba z psem.
Jan Brzechwa
https://www.youtube.com/watch?v=GOIZRcKf7Jw
Akademia Pana Kleksa
Oczywiście podziwiam, ale piszę po swojemu. Nie jestem drugim Brzechwą tylko pierwszym sobą.
Awww...Takie ładne ^^
Dziękuję!
"Przyjacielem najlepszym człowieka" [ostatni wers, znaczy puenta]. Zręczniej się [mnie] czyta :)))
Dziękuję za cenną wskazówkę! Będę ją miał na uwadze!
Ostatnio widziałem plakaty uwaga zły pan.
Cieszę się, że mój pies ich nie zna, jeszcze podniósłby bunt... :) Dziękuję!
Zapewne masz psa, stąd taki plakat.
Nikt lepiej po chamsku nie gryzie jak ty.
wicus
Tu jest ten plakat:)))
https://nowymarketing.pl/a/24221,20-konkurs-galerii-plakatu-ams-rozstrzygniety
To nie jest dobry wiersz. Wystarczy zmienić zapis i gotowa miniatura prozatorska. Czytaj poezję, jeżeli chcesz ją pisać, to jedyny sposób.
co ty nie powiesz każdy ma prawo pisać poezję po swojemu
Magda1906 po swojemu, to możesz sobie zupę ugotować, nikt ci do garnka nie zajrzy, chyba że zechcesz kogoś poczestowac, wtedy jak będzie syf, to od razu ktoś ci powie.
betti nie zgadzam się do poezji też każdy ma prawo na swój sposób i nie masz prawa nikogo zmuszać do tego jak ma ją pisać
Magda1906 A kogo ja zmuszam? Wyrażam jedynie swoją opinię.
Poza tym Ty w ogóle się nie znasz na poezji więc nie wiem po co zabierasz głos.
betti Ja się nie znam na poezji no wiesz masz mnie za idiotkę która nie wie co to jest metafora jesteś śmieszna i nie zabronisz mi zabierać głosu bettulku droga
Magda1906 pewnie, że nie wiesz. Gdybyś wiedziała, to byś stosowała, a u Ciebie jak krowie na granicy i prosto jakby cielatko pisalo...
betti ha ha ha
Mar, krolowa kiczu, będzie od dzisiaj wyznaczala co jest poezją... dobre!
betti Magda1906 Dziękuję za komentarze i interesującą dyskusję! Nie czuję się na siłach by rozstrzygać, jednak chyba nie będzie zaskoczeniem, że zgadzam się z Magda1906. Twórczość i komentarze betti, które znam upewniają mnie, że wie o czym pisze, nie śmiem tego kwestionować. Ale proponowana przez nią wizja "wojskowej dyscypliny" certyfikującej i ważące wiesze na wadze szalkowej, nie wywołuje mojego entuzjazmu. Myślę sobie, ile wierszy znanych wielkich poetów nie spełnia jej wymagań.
wicus słuchaj, Mar.bedziesz wielki...xd
betti Słucham każdego, kto do mnie mówi.
Hmm, przejrzałam większość radosnej twórczości. Można wytykać, kręcić nosem na to, czy tam to, ale w większości przewija się bardzo mocny podmiot liryczny, jest w nim fajna siła, dużo utworów wywołuje uśmiech. Z chcecią zerknę na dłuższe kawałki prozy. Pozdrawiam
chęcią*
Dziękuję za niesłychanie miły i motywujący komentarz!
Mnie też się utwory tego autora podobają. Widać potencjał.
W którym miejscu ten potencjał widać?
betti ocena była po całości twórczości. Wyczuwam, że Autor jeszcze niejednym nas zaskoczy.
Antonina na pewno. Szczególnie jak będzie pisał tak jak dotychczas.
betti ;) życzę autorowi rozwinięcia skrzydeł.
Antonina Dziękuję za życzliwość i motywację!
Z takimi podstawami i jeszcze lepszymi doradcami, to na pewno się rozwinie... jak puchacz w szerzeniu kultury.
Droga Betti dajmy autorowi szansę.
Antonina boguś czy to twoje ????
Antonina to daj, zamiast chwalenia za nic.
betti poczekajmy, zobaczmy;)
Co tu jest grane? Czy to jest portal literacki?
Ty tam już dobrze wiesz :)))
Pytam tylko.
Niezłe, ale bez szału
Dziękuję za komentarz!
Dobry pies
Dobry wiersz
Dziękuję za dobre słowo!
Jako właścicielka psa w pełni się zgadzam. Uroczy wiersz. :)
Dziękuję za miły komentarz!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania