Wczoraj było frywolnie, dziś jest nostalgicznie i poetycko. "Wróżyć na wspak", "wróźyć przeszłość" - to piękne, a jednocześnie jest w tym nieodwracalność. Im bliżej nasz los, tym więcej chcemy pamiętać?
Pozdrawiam wciąż upalnie ;) (26°C jest za oknem)
Hej. Dzięki Adam. U mnie słońce piękne i na termometrze 16 stopni. W Fi zakłada się już krótkie spodenki bo to zapowiedź upału :)
Pozdrawiam cieplutko!
Parafrazując Canulasa: "Wspomnienia. Z tego piekła cię nikt nie wypędzi". To cale nie jest słodziutka nostalgia, bo jest wróżenie przeszłości. Teraźniejszość jest w tym ujęciu przeszłością, którą należy zmienić na lepsze, bo wcale nie była taka cukierkowa. Zręcznie ukryte. Mistrzyni Justyska.
I jeszcze inaczej, co bardzo na tak :)
Smutek wspomnień, żal i gorycz - tego się dopatrzyłam. Same przykrości, ale ładnie ukazane.
5 wstawione :)
Pozdrawiam :)
pamiętam niepamięć i złość utopioną w ukrytej pod warstwą choroby miłości. - Amor omnia vincit - jak zwykle Justy-generator ciepła, tego, którego tak bardzo każdy pragnie. To trzeba mieć w sobie w takiej ilości by móc się dzielić i Ty to masz!! Dziękuję za wszystkie dotychczas i za każdy z osobna. Dziękuję! :)
Tym razem na końcu. Nostalgiczny i ładny opis. Wróżyć to, co już zmienić nie można.
Ale wszak przeszłość ma wpływ na przyszłość.
Wspomnienia tworzymy nieustannie. Teraźniejszość nie istnieje, w dosłownym sensie.
Co to będzie jak Twoich miniaturek zabraknie? :~))
Kolejny z rodzaju "mi bliskich/w moim guście" i ten detal, szorstkie dno wanny, ach!
Cała miniaturka nadałaby się do kopiowania, nie ściemniam.
Pozdrówki
Komentarze (31)
Wspomnienia z przeszłości zapisane w fusach kawy, czy może być wyraźniejszy smak i zapach miłości?
Dziękuję MarBe za refleksyjny komentarz.
Pozdrawiam
Jak to się zwykło mawiać: "Wspomnienia. Z tego raju nikt Cię nie wypędzi". Szczypta melancholii z rana.
Dziękuję pięknie.
Canulas cala przyjemność po mojej stronie.
Fajne, takie niczym falująca szarfa uczuć na wietrze...
Piknie!
Dzięki Maurycy :)
Wczoraj było frywolnie, dziś jest nostalgicznie i poetycko. "Wróżyć na wspak", "wróźyć przeszłość" - to piękne, a jednocześnie jest w tym nieodwracalność. Im bliżej nasz los, tym więcej chcemy pamiętać?
Pozdrawiam wciąż upalnie ;) (26°C jest za oknem)
Hej. Dzięki Adam. U mnie słońce piękne i na termometrze 16 stopni. W Fi zakłada się już krótkie spodenki bo to zapowiedź upału :)
Pozdrawiam cieplutko!
Ciepłe, nostalgiczne, pięknie ujęte. Brawo, Justyska. :)
Dziękuję Blanko:)
Poranek bez drabble Justyski, uważam za niekompletny :)
Te wspomnienia bardziej kojarzą mi się z babcią niż z mamcią.
Stary stół i ulubiona filiżanka z kawą.
Bardzo ciepła opowieść.
Aisak mi też z babcią:) Pozdrawiam i dzięki za wizytę:)
Parafrazując Canulasa: "Wspomnienia. Z tego piekła cię nikt nie wypędzi". To cale nie jest słodziutka nostalgia, bo jest wróżenie przeszłości. Teraźniejszość jest w tym ujęciu przeszłością, którą należy zmienić na lepsze, bo wcale nie była taka cukierkowa. Zręcznie ukryte. Mistrzyni Justyska.
Słusznie. Zacny koncept
Nachszon dzięki:)
I jeszcze inaczej, co bardzo na tak :)
Smutek wspomnień, żal i gorycz - tego się dopatrzyłam. Same przykrości, ale ładnie ukazane.
5 wstawione :)
Pozdrawiam :)
Miło, ze poczytalas :) pozdrawiam gorąco Karola!
pamiętam niepamięć i złość utopioną w ukrytej pod warstwą choroby miłości. - Amor omnia vincit - jak zwykle Justy-generator ciepła, tego, którego tak bardzo każdy pragnie. To trzeba mieć w sobie w takiej ilości by móc się dzielić i Ty to masz!! Dziękuję za wszystkie dotychczas i za każdy z osobna. Dziękuję! :)
Dzięki Karawanie. Dla takiej publiczności jak na opowi mogę pisać wiecznie :D tylko może nie drabble cały czas haha.
Pozdrawiam cieplutko!
Smutne bardzo. Trochę melancholii, a to lubię. Leci 5 ;)
Dzięki marok:)
Zapachniało nostalgią i czymś czego nie umie opisać
Dzięki Tino. Miło Cię gościć.
Pozdrawiam!
Tym razem na końcu. Nostalgiczny i ładny opis. Wróżyć to, co już zmienić nie można.
Ale wszak przeszłość ma wpływ na przyszłość.
Wspomnienia tworzymy nieustannie. Teraźniejszość nie istnieje, w dosłownym sensie.
Co to będzie jak Twoich miniaturek zabraknie? :~))
Wszystko będzie normalnie :) dziękuję Dekaos:)
Pozdrawiam
Dobry dzień
Wspomnienia są jak zamknięta książka. Otwierasz i masz swój serwis i wróżenie z fusów układa obraz z przeszłości.
Pozdrawiam serdecznie
Dzięki Pasjo, że śledzisz. Kiedyś tylko kawa z fusami, teraz się ekspresu dorobiłam :)
Pozdrawiam
No, jak zwykle bardzo fajny krótka forma. Jako prawie-stały czytelnik z radością oznajmiam, że znowu mi się podoba. Pozdro
Dzięki Panie Buczybór. Fajnie, że się spodobało:)
Pozdrawiam
Kolejny z rodzaju "mi bliskich/w moim guście" i ten detal, szorstkie dno wanny, ach!
Cała miniaturka nadałaby się do kopiowania, nie ściemniam.
Pozdrówki
Dzięki Ritha za mile słowa :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania