"druidka aba" odpowiada

„druidka aba” odpowiada: https://www.opowi.pl/druidka-aba-podpowiada-a68128/#comment-644371

 

Prawie wszyscy w metrykalnym przedziale od lat 12 do 120 roku życia uskarżają się o aktualnej porze na bezsenność, zawroty i bóle głowy, kołatanie serca, ucisk pod prawym żebrem, ugniatanie w „dołku”, ból w okolicy krzyżowej, zaparcia, wypryski oraz ogólne osłabienie.

 

W uprzednio wyszczególnionym bukiecie owych trzynastu ziół znajdzie się panaceum na [prawie] wszystko, które nawet jeżeli nie wyleczy, to z pewnością przyniesie ulgę, ponieważ:

 

1. KRWAWNIK (Achillea) ma własności przeciwzapalne, przeciwskurczowe, bakteriobójcze; ułatwia usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii; ponadto: ściągające.

 

2. RZEWIEŃ (rabarbar dłoniasty) skądinąd przepiękna roślina ozdobna, która to dzięki leczniczym właściwościom swojego korzenia reguluje trawienie przy podrażnieniach pęcherzyka żółciowego.

W małych dawkach wiąże stolce miękkie; w większych – powoduje laksację.

 

3. SENES posiada typowe właściwości przeczyszczające, również – przeciwrobacze. Używany w większych dawkach wywołuje boleści.

 

4. KRUSZYNA też jest mocnym środkiem przeczyszczającym. M.in. pomocnym przy leczeniu otyłości oraz odczynianiu uroków.

 

5. DZIURAWIEC wyjątkowo skutecznie działa na mięśnie gładkie układu trawiennego, drogi żółciowe, uszczelnia naczynia krwionośne [jak witamina PP] poprawia ukrwienie organów wewnętrznych, niezawodny w zaburzeniach sercowo-nerwowych; leczy łagodne stany depresji.

 

6. MIĘTA wpływa odkażająco i znieczulająco na przewód pokarmowy; łagodzi migreny, zmniejsza napięcie i stan niepokoju, zapobiega przeziębieniom.

 

7. CENTURIA poprawia trawienie. Słaby napar wypijany od 3-5 dni likwiduje przed- albo pomiesiączkowe wypryski.

 

8. JEMIOŁA święte ziele druidów jest nieoceniona w leczeniu zaburzeń obwodowego krążenia krwi, działa wspomagająco w likwidowaniu zaburzeń pracy mózgu.

Zawieszona pod sufitem odpędza od mieszkańców danego domu lub mieszkania złe uroki oraz demony.

 

9. POKRZYWA działa przeciwkrwotocznie, czyści krew, jest naturalnym antiperspirantem. Obniża poziom cukru we krwi i zawsze oraz równocześnie pojawia się w tych samych miejscach, w których zamierza osiedlić się człowiek [taka jest towarzyska].

Zawiera dużo żelaza; niezawodna w stanach zapalnych dróg moczowych oraz nieżytach układu pokarmowego.

 

10. RUTA (konkretnie liście) oddziałuje rozkurczowo na mięśnie dróg żółciowych i układu moczowego. Obecna w niej rutyna wzmacnia naczynia krwionośne, szczególnie dla osób w podeszłym wieku ze zmianami miażdżycowymi oraz nadciśnieniem tętniczym.

11. SKRZYP – zawarta w nim krzemionka wpływa dodatnio na przemianę materii, przeciwdziała na tworzenie się kamieni nerkowych, zapewnia odpowiednią elastyczność i sprężystość skóry i włosowatych naczyń krwionośnych; ułatwia gojenie ran i odnowę tkanki łącznej.

 

12. RUMIANEK poświęcony niegdyś w północnej Europie jednemu ze słonecznych bóstw, oprócz tego że leczy zwierzęta i ludzi, to także rosnące w jego pobliżu rośliny.

Zaleca się go zbierać na przełomie drugiej oraz trzeciej dekady czerwca wtedy, kiedy jest najkrótsza noc.

 

13. MELISA – słodka i łagodna z powodzeniem likwiduje bóle głowy, żołądka, jelit; zmniejsza przedmenstruacyjne napięcia, odpędza bezsenność, wycisza melancholię i histerię.

Średnia ocena: 2.5  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (5)

  • Lubię temat ziół. Twoja seria coraz bardziej podoba mi się. Pozdrawiam 5
  • befana_di_campi 16.04.2021
    :)
  • Morus 15.04.2021
    W tej powodzi chłamu, szmiry, głupoty zalewającej dzisiejsze portale, zwane nie wiadomo czemu, literackimi, taki tekst to prawdziwy kompres dla duszy i ciała. Pozdrawiam.
  • Zaciekawiony 15.04.2021
    A jak co stosować? Bo właściwe zastosowanie ziół to sztuka.

    Przekonanie dawnej medycyny, że na dolegliwości nieokreślone sposobem jest podać środek przeczyszczający, nie było zbyt dobrą drogą. Jeśli ktoś jest na wiosnę osłabiony, bo ma niedobory witaminowe, to łykanie senesu czy kruszyny nie poprawi jego stanu.

    Dziurawiec zaparzany w wodzie nie ma działania przeciwdepresyjnego, bo te jego składniki są nierozpuszczalne w wodzie.

    Melisa aby dawała efekt nie może być zmielona na drobny pył i bezwonna, bo rozkurczowe działanie to zasługa olejków eterycznych. Stąd biorą się częste opinie, że melisa w ogóle nie działa, bo ludzie stykają się z nią w formie pyłu w torebkach herbaty.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania