Dzisiejszy alfabet

(akrostych)

 

Alfons

Batyr

Ćpun

Dewizą

Epatuje:

Figlarny

Grand

Hotel

I

Już

Kur… „Królowe”

Lgną

Łaknąc

Mocno

Nadzianego

Opoja

Płacącego

Realnymi

Studolarówkami

Tudzież

Uzbrojonego

W

Yardowy

Zagłębiacz.

Średnia ocena: 2.5  Głosów: 12

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (29)

  • Mona Demona pół roku temu

    Ciekawy format.

  • Zdzisław B. pół roku temu

    ...alfabet połączony z akrostychem ;)

  • Mona Demona pół roku temu

    Zdzisław B. ach, czyli to można czytać z góry na dół i odwrotnie! Muszę tego spróbować :)

  • Zdzisław B. pół roku temu

    Mona Demona Akrostych - czytasz tylko z góry na dół (pierwsze litery lub pierwsze słowa wersów).
    "Tam i z powrotem identycznie" (ale w poziomie) - to palindrom (np. kajak, potop, kobyła ma mały bok) :)

  • Mona Demona pół roku temu

    Rozumiem, dzięki :)

  • Zdzisław B. pół roku temu

    Mona Demona ...a proszę :)
    To fajna zabawa - szukając i próbując dostosować :)

  • Mona Demona pół roku temu

    Zdzisław B. Taka trochę łamigłówka :)

  • Zdzisław B. pół roku temu

    Mona Demona Wierzę w ciebie. Dasz radę ;)

  • Mona Demona pół roku temu

    Zdzisław B. Dzięki :)

  • Sucre pół roku temu

    Pala.

  • Zdzisław B. pół roku temu

    Sucre, wielonickowcu - wszyscy wiedzą, że z ciebie jest pała, znaczy dno. Nie musisz w kółko o sobie tego powtarzać. Chyba że jesteś masochistą.
    Bez odpowiedzi.

  • JagVetInte pół roku temu

    Zdzisław B. XD

  • Sucre pół roku temu

    Zdzisław B. oh, ah miłośniku rudego szkopskiego farfocla.

  • SwanSong pół roku temu

    Sucre oh, ah miłośniku starego spleśniałego ciamkającego ziemniaka.

  • Mona Demona pół roku temu

    SwanSong 😂

  • Sucre pół roku temu

    SwanSong chociaż nie liże tyłków potomkom hitlerowskich zbrodniarzy.

  • SwanSong pół roku temu

    Sucre Nikt nie liże. Za to twój stary kapeć wejdzie w koalicję z rusofilem Braunem, czyli będziemy mieli u władzy ludzi, którzy liżą tyłki potomkom sowieckich zbrodniarzy. Brawo, prawica! xD

  • Sucre pół roku temu

    SwanSong liżesz gestaPOwcu sempiterny potomkom butnych niemieckim nazistów i zbrodniarzy do spółki z rudym szkopskim pachołkiem. POpaprańcy to partia folksdojczy, przewerbowana z byłych bolszewików, zomowców, ormowców, ubowców. Ten sam elektorat, który miało SLD, głównie ziemie zachodnie.

  • SwanSong pół roku temu

    Sucre Sucre, wstawaj. Zesrałeś się.

  • Zdzisław B. pół roku temu

    SwanSong Musiałem aż przewietrzyć kompa po tym, co zrobił tutaj Sucre. I to na samym środku!
    ...ale to w stylu Sucre. Wiadomo, jest sympatykiem wschodnich zwyczajów i ciągle próbuje osiągnąć szczyt niemożliwości: "W okrągłym pokoiku nasrać w kąciku".

  • Mona Demona pół roku temu

    Zdzisław B. 😂

  • SwanSong pół roku temu

    Zdzisław B. Alienator odkrył, że to potomek ubeka, krew sowieckich dupolizów silna w ich rodzinie.

  • Zdzisław B. pół roku temu

    SwanSong To i nawet nie ma się czemu dziwić. Tradycja w jego rodzinie.

  • Sokrates pół roku temu

    Oryginalna konstrukcja

  • Zdzisław B. pół roku temu

    Sokrates - ktoś mnie zainspirował. Reszta to technikalia ;)

  • Notopech pół roku temu

    Zdzisław B. 😂
    Akrostych masz wtedy:

    A_lfons
    L_izaki
    F_unduje
    O_dbiciem
    N_ iemego
    S_ trachu

    ______________________

    Akroteleuton —, czyli podwójny akrostych:

    A_dam__A
    L_oka___L
    F_otogra_F
    O_ddał__O
    N_ałożo_N*
    S_tatu__S

    * — nałożon= nałożony (na przykład)

    ________________________________

    U ciebie, Zdzisławie: jest ''abecedariusz''.
    Fajna treść i na temat 😂

  • Zdzisław B. pół roku temu

    Notopech - też fajnie zrobiłeś. Podwójnego akrostychu nawet nie znałem, ale już znam.
    Wiem, jak jest z akrostychem, ale dlatego zaznaczyłem, że to akrostych "alfabetyczny". "Abecedariusz"? - też fajnie. Treść sama podeszła :)
    Pozdrówka.

  • Notopech pół roku temu

    Zdzisław B. , No wiesz: Karol chyba na to zasługuje -:)
    Jest jeszcze "trypel'' w tej postaci 😂 Tu już działa matematyka zdrowia, Zdzisławie.

  • Zdzisław B. pół roku temu

    Notopech
    Karol zasługuje wyłącznie na... nie będę używał słow powszechnie uważanych za... Ale pisac o nim trzeba, aby ludziom otwierać oczy. Oszołomom się nie otworzy, gdyż oni mają je zaklejone na stałe przed prawdą, ale jest wielu innych ludzi. No :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania