Siwy
27.04.2016
Hej , znajdzie sie ktoś kto chciałby pogadać o anime ?
Farfocel
27.04.2016
Ja zawsze.
Ale musisz spełnić chociaż jeden z trzech warunków:
A. Znać One Piece
B. Znać Axis Powers Hetalia
C. Znać Kuroshitsuji
Bo lubię gadać głównie o tym ^^


Siwy
27.04.2016
Jedynie ogarniam , kurka bo 2 pozostałych nie oglądałem .
Farfocel
27.04.2016
Możemy zatem zacząć gadać :)
Więc kto jest twoją ulubioną postacią, i dlaczego Sebastian?
Jared
27.04.2016
Był taki temat, ale już nie będę marudził :c Ja kocham Hellsing Ultimate <3 Death Note też bardzo przypadło mi do gustu, no i wróciłem ostatnio do dzieciństwa - Dragon Ball Z :)
Siwy
27.04.2016
Jeśli chodzi o kurka to nie mam ulubionej postaci ponieważ każda mi się podobała na swój sposób, nie licząc tego pedałka blondyna który, przypominał dżefreja z gry o tron.
Tak swoją drogą pierwszy sezon podobał mi się bardziej niż ten drugi .
60secondsToDie
27.04.2016
Kocham Shingeki no Kyojin ;-;
Siwy
27.04.2016
Death note był spoko , brakuje mi właśnie takiego anime. Hellsinga oglądałem tego starego i ultimate. Nie musze mówić który był lepszy ;)
Farfocel
27.04.2016
Siwy - totalnie się z tobą zgodzę. Pierwszy, luźno bo luźno, był zdobiony na podstawie mangi (chociaż tak mniej więcej od połowy był odlot), a drugi to dno. Fanserwis, wałkowanie tych samych tematów i płascy bohaterowie. A zakończenie... tak bardzo do dupy :(
Wolę mangę.
Siwy
27.04.2016
Nie wiem jak ma się ten sezon z cyrkiem , warto oglądnąć ?
Farfocel
27.04.2016
O tak, to świetnie wyszło :) Tym razem to wierna ekranizacja mangi (nie licząc tego cukrowego zakończenia, ale spoilerować nie będę ;)), a w mandze wątek cyrkowy udał się świetnie.
Siwy
27.04.2016
To zajrzę , bo mangi raczej bym nie czytał.
Siwy
27.04.2016
#Farfocel oglądałeś coś jeszcze nie licząc tych 3 powyżej ? Bo poruszanie się w jednym tytule szybko się kończy z braku "tematu"
Farfocel
27.04.2016
Ciężko byłoby ci teraz nadgonić z kupowaniem i czytaniem, bo seria nadal trwa a części ma już 23 (z czego 22 już w Polsce).
No oglądam Fullmetal Alchemist, Bleacha kiedyś, ale mi się znudził, a poza tym to jeszcze jaojce, ale nie wiem czy ta tematyka cię interesuje :)
Siwy
27.04.2016
Cóż kiedyś założyłem się z kumplem kto dłużej wytrzyma oglądając Boku no pico , wytrzymałem 13 minut XD
A któtego alchemika oglądasz ?
Sky300
27.04.2016
Ja z poważniejszych uwielbiam Zankyou no Terror, Death Parade, Shingeki no Kyojin i aktualnie jestem na 20 odcinku Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (jak dotąd jestem z niego zadowolona). Z bardziej komediowych - Shokugeki no Souma.
W tym sezonie oglądam Boku no Hero Academia, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, Kiznaiver, który większego wrażenia na mnie nie wywarł no i wreszcie dwa najlepsze, czyli Koutetsujou no Kabaneri oraz Joker Game. Joker Game wywarł na mnie szczególnie dziwne i zachwycające uczucie :)
Jeśli również ktoś coś ogląda/oglądał, to chętnie popiszę :D
Jared
27.04.2016
Siwy, polecam właśnie Death Parade, jak wspomniała Sky. Od Madhause, czyli twórców Death Note, jest nawet aluzja do Lighta :P
Shiroi Ōkami
27.04.2016
Death Note jest podobne do Code Geass, plecam swoją drogą.
Siwy
27.04.2016
#Shiroi Ōkami Code Geass moim zdaniem bardziej rozbudowany niż DN.

#Jared Death Parade , oglądałem do bodajże piątego odcinka. Przestałem dlatego że jako mnie
to nudziło bo wyczuwałem powtarzalność.

#Sky300 Jesli nie masz co oglądać to polecam Noragami i One punch mana , dobre komedie :)
Shiroi Ōkami
27.04.2016
Prawda, Code Geass jest bardziej rozbudowany przez co bardziej mi się podoba niż Death Note.

Część postów została ukryta (2356)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Ellie Victoriano
15.04.2021
Ja porzuciłam jedno anime po połowie drugiego odcinka
Piotrek P. 1988
25.04.2021
Trochę ekstra klasyki w zabawnym filmiku, zmontowanym z fragmentów jednego z odcinków legendarnego serialu o zaskakujących stworkach łapanych do kul i przechowywanych w nich, a znalezionym przeze mnie w Internecie i udostępnionym tutaj:

??
Piotrek P. 1988
25.04.2021
Pan Buczybór
25.04.2021
O, panie, Yattaman... Faktycznie klasyka, choć stety lub nie, znana mi jedynie z internetowych wspominek ludzi oglądających niegdyś Polonię 1 :)
Shogun
25.04.2021
Anime z gatunku "kiedyś to było" :)
sisi55
30.04.2021
ktoś może oglądał Akire? podobno klasyk i zajebista manga, ale czy anime?
Pan Buczybór
30.04.2021
Nie oglądałem, ale zdecydowanie warto obejrzeć. W swoim czasie była to najbardziej budżetowa japońska animacja, a i dzisiaj wygląda świetnie. A manga ma ten plus, że można ją legalnie kupić w Polsce, choć nie jestem co do tego na 100% pewien
Piotrek P. 1988
01.05.2021
Pan Buczybór
06.05.2021
ktoś tam na pitoleniu psyytał, więc zapraszam, jeśli są chętni.
Co do mnie: ostatnio czytam light novel Kumo desu ga, nani ka? lub po prostu I'm a spider, so what? A czytam, bo zaintrygowało mnie anime na podstawie tej właśnie serii, tyle że sama jakość tego anime patrząc po opiniach w necie nie jest zbyt wysoka. A light novel jest za to świetnie oceniana. Toteż czytam i póki co, na etapie końcówki pierwszego tomu bardzo mnie się podoba. Przede wszystkim nie jest to typowy isekai, a bardziej solidne fantasy, które nie ma litości dla swoich bohaterów i jednocześnie świetnie zrywa z wieloma utartymi schematami. Do tego trzeba dodać kapkę humoru, interesującą główną bohaterkę i voila! Oto się przekonałem, że Japończycy potrafią pisać dobre fantasy. I jeszcze ilustracje są bardzo ładne - znaczy okładki przede wszystkim zachęcającą do lektury.
Shogun
06.05.2021
O proszę, dobrze wiedzieć.
Ja czytam właśnie mangę Kumo desu ga, nani ka? I również jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdyż jest zdecydowanie, ale to zdecydowanie lepsza niż anime, poza tym nie ma tam tych irytujących bachorów z teraźniejszej linii czasowej xD co na ogromny plus. W LN zapewnie wątek ten jest o wiele lepiej zrealizowany, bo w anime to po prostu porażka. W pewnych chwilach odechciewało mi się oglądać, gdy natrafiłem na cały odcinek poświęcony tym właśnie postacią. No, ale cóż, na szczęście jest manga, no a przez anime jakoś brnę. Co prawda CGI to jest jakiś dramat, ale jak się przymknie oko "dosłownie" to ujdzie xD A co do tego, że z początku nie byłem przekonany co do VA Kumo, tak teraz wraz z biegiem czasu i oglądaniem kolejnych odcinków bardzo się przekonałem i wręcz polubiłem.

Btw, VA Azusy z Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita to ta sama osoba, także zajebiście, bo pasuje do tej postaci idealnie xD
Pan Buczybór
14.05.2021
Są już informacje o adaptacji Jahy-sama wa Kujikenai!
https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-05-14/the-great-jahy-will-not-be-defeated-anime-unveils-cast-staff-july-31-debut-with-half-year-run/.172780

Premiera 31 lipca, reżyseruje Mirai Minato w studiu SILVER LINK, w roli głównej Naomi Oozora (chociażby Satania z Gabriel Dropout), oprócz niej w obsadzie będą również: Ai Kayano, Kana Hanazawa, Yokou Hikasa, Mikako Komatsu, Sumire Uesaka oraz Yui Ogura.

A i odcinków będzie ponad dwadzieścia, czyli czeka nas półroczna emisja :)
Shogun
14.05.2021
Zaiste zacnie ?
Shogun
14.05.2021
Ale czy wie Pan, że w październiku zawita do nas Komi-san? ??
Pan Buczybór
14.05.2021
A widziałem. Panowie od Pokemonów będą odpowiadać za to anime :)
Ellie Victoriano
14.05.2021
A co to?
Shogun
14.05.2021
Kreska śliczna, jest na co czekać :)
Pan Buczybór
14.05.2021
co co to?
Ellie Victoriano
14.05.2021
Jaha-sama wa kujikenai
Shogun
14.05.2021
Manga, a za chwilę anime
Ellie Victoriano
14.05.2021
?
JamCi
14.05.2021
SW spalił się też :-)
Boguś dawaj kolejne :-)
JamCi
15.05.2021
oj w złym miejscu, prosie wybaczyć
Onyx
24.06.2021
Poleć mi ktoś dobre yaoi
Pan Buczybór
24.06.2021
to na forach dla kobiet proszę pytać, bo nikt tu raczej takich rzeczy nie ogląda.
Ale żeby nie było - słyszałem, że Given jest dobry. I Umibe no Etranger
Onyx
24.06.2021
Dziękuję ?
Angela
24.06.2021
Super Lovers jest dosyć fajne i jakoś niespecjalnie ostre : )
Angela
24.06.2021
A ja szukam czegoś podobnego do "Baki" i "Kengan Ashura".
Pan Buczybór
24.06.2021
anime w tej kategorii nie oglądam, ale może Hajime no Ippo albo Megalo Box?
Angela
24.06.2021
Dzięki Panie B, zerknę.
Shogun
25.06.2021
Hajime no ippo genialny klasyk, warty obejrzenia
Pan Buczybór
07.07.2021
Panie i panowie, oto jest animacja z najwyższej półki:



I ostatnio trochę się wziąłem za Bleacha. Bajka zupełnie przeciętna, poprzeciągana, z durnymi walkami i dziurawą fabułą, ale podoba mi się xd. Przede wszystkim klimat, postacie. Parę razy łapałem się na rzeczach typu "ale te Hueco Mundo jest zajebiście estetyczne", "ale Grimmjow i Ulquiorra są czadowi", "o, hiszpańska muza już wleciała". Nie wiem dziwny był/jest to seans i na razie to koniec - przede mną fillery, więc póki co sobie odpuszczę i obejrzę dla odmiany coś serio dobrego xd.
I na koniec wspomniana wyżej hiszpańska muza:
Pan Buczybór
20.08.2021
Chciałem się tylko pochwalić, że kolejna recenzja mojego autorstwa została opublikowana na pewnej stronie...
https://anime.tanuki.pl/strony/anime/6412-danchigai/rec/3543
Zainteresowanych zapraszam do lektury
Pan Buczybór
18.10.2021
Chyba straszna emocjonalna klucha się ze mnie robi... Jakoś tak się złożyło, że ostatnio obejrzałem Szept Serca i Tamako Love Story i zwyczajnie oba te filmy dogłębnie mnie wzruszyły. Znaczy podobały mi się bardzo, bo jejku... dojrzewanie, pierwsza, niewinna miłość, rozwój postaci, w góry bohaterowie milutcy i realistyczni emocjonalnie. I zaznaczam, że Szept Serca i Tamako Love Story to zestawienie jak ogień i woda, ale oba uderzają w podobne tony i przynajmniej ja odebrałem je na podobnym poziomie zadowolenia z seansu. I oczywiście nic z tego by nie było gdyby nie przepiękna animacja, bo jednak to oprawa wizualna najmocniej oddziałuje na zmysły.
I obejrzałem również film Violet Evergarden, który pod względem grafiki i animacji to bodajże magnum opus Kyoto Animation, ale osobiście nie poruszył mnie za bardzo. Znaczy ogólnie do Violet mam raczej sceptyczne podejście, w mojej opinii to raczej nieco przehajpowany tani wyciskacz łez, ale oglądało się przyjemnie - znowu - przede wszystkim ze względu na graficzne fajerwerki.
Angela
8 miesięcy temu
Mam pytanko, oglądał ktoś Tokyo Revengers? Jakieś opinie, bo jestem po kilku odcinkach i mam mieszane uczucia.
zsrrknight
8 miesięcy temu
Nie oglądałem.
Wiem że są chuligany, płaczliwy bohater, podróż w czasie i fabuła z masą dziur, która się psuje z odcinka na odcinek. Jeśli masz mieszane uczucia to pewnie potem już nie będzie lepiej.
Ewentualnie na Mal-u lub jakiejś polskiej stronie znajdziesz jakieś bezspojlerowe opinie
Angela
8 miesięcy temu
Że jest płaczek, ma 26 lat a zachowuje się jak szczeniak, to już wiem i troszkę mnie razi, ale podoba mi się Mayki
i Dreken. Nie wiem, zobaczę jeszcze ze dwa, odcinki i zdecyduję.
Na malu opinie różne
Dzięki
DEMONul1234
8 miesięcy temu
zsrrknight
8 miesięcy temu
to anime kojarzę głównie z tego, że angielski tytuł jest cienki i zupełnie inny od oryginalnego xd
DEMONul1234
8 miesięcy temu
Oj tam, oj tam. Tytuł zmienili, bo co mieliby dać? Moim skromnym zdaniem lepiej pasuje do serii, zwłaszcza że Japończycy niespecjalnie otwarcie okazują uczucia i używają do tego księżyca ("piękny mamy dziś księżyc"?) Trochę ucięto scen z mangi, bo na te 230+ rozdziałów to 60% to fillery xD Samo anime może być.
kamińe
8 miesięcy temu
a te anime to dla mnie tesz może być?
yanko wojownik 997
7 miesięcy temu
Nie może, jesteś za stary
droga_we_mgle
4 miesiące temu
Katanagatari anyone?? Cierpię na brak znajomej osoby, która to oglądała w realu (choć pracuję nad tym). A tak się składa, że to jedno z moich ulubionych anime...
zsrrknight
4 miesiące temu
Nie oglądałem, ale widziałem adaptacje innych powieści Nisio Isina. Dokładnie całą serię Monogatari i Bishounen Tanteidan. Domyślam się, że klimat jest podobny...
Dementor Biały
4 miesiące temu
droga_we_mgle
4 miesiące temu
@zsrrknight
Ja z kolei widziałam tylko Katanagatari (dotąd), ale szybki research nt. Monogatari... Odnoszę wrażenie, że i tak i nie. Niemniej warto. Jeśli chodzi o K, wielbię tą kreskę, główny duet wyszedł świetnie (pod kątem romantycznym i nie tylko) a inne postaci też nie pozostają obojętne (choć 1 z bohaterów i cały wątek z odc 6 i 7 cholernie kojarzył mi się z Naruto... aż się śmiałam przy tych odcinkach), zwroty akcji i zakończenie też bardzo na plus.
zsrrknight
4 miesiące temu
Katanagatari od dawna mam na liście do obejrzenia, więc pewnie obejrzę. Ale na pewno nie teraz, bo jakbym miał teraz oglądać kolejne anime pobudzające umysł, to chyba mózg by mi się zlasował xd
droga_we_mgle
4 miesiące temu
Heh, u mnie podobnie z anime... chcę ale nie mogę🤪
Niemniej Monogatari powinnam chyba dopisać sobie do listy... skoro widziałeś całą serię i Katanagatari też planujesz, to pewnie była dobra?
zsrrknight
4 miesiące temu
bardzo dobra. W sumie to mocna mieszanka gatunków na przestrzeni poszczególnych sezonów i filmów. Przede wszystkim tajemnice i elementy nadnaturalne, czasem bliżej thrillera/horroru, czasem bardziej romans z fanserwisem. Główna atrakcja to dialogi - długie, absurdalne, nieco przekombinowane, ale bardzo dobre, wciągające. W zasadzie większość serii to rozmawiające ze sobą postacie na tle różnych abstrakcyjnych scenerii, których główną funkcją jest oddanie nastroju rozmowy, a czasem wręcz obrazowanie tego, o czym mowa.
Ogólnie jest to seria mocno specyficzna, raczej jeden tych z przypadków, gdy albo się pokocha albo znienawidzi. Mnie się podoba, bo nie przeszkadzają mi seriale skupione na dialogach, budowaniu klimatu, a nie na akcji.
zsrrknight
4 miesiące temu
droga_we_mgle
4 dni temu
Właśnie złapałam zajawkę na rysowanie postaci w stylu anime z lat 80./90. Tak o, z powietrza, bo ani nigdy nie oglądałam anime z tego okresu (choć mam coś na liście do obejrzenia), ani w ogóle dawno nie oglądałam anime. Ale świetnie się bawię :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji