Konkurs LBnP 31

Pasja
15.05.2020
Nie zmieniam tematu i podaję taki sam jak w Bitwie na Drabble.

"Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka..." - Karol Darwin

Pszczoła zawsze budziła fascynację człowieka z powodu korzyści płynących oraz ze względu na niezwykłą organizację społeczną. Według mitologii pszczoły to łzy boga Ra. Koran też określa pszczoły jako owady święte. Grecka królewna Melissa karmiła Zeusa miodem, za co została przemieniona w pszczołę.
A od wielu lat katastrofa klimatyczna zagraża nie tylko ludziom, lecz także całej przyrodzie, w szczególności - pszczołom. Jeśli zginie ostatnia pszczoła - zginiemy też my.
Tylko działając razem, możemy zrobić coś zrobić dla pszczół! Adoptuj Pszczołę poprzez napisanie opowieści.

"Choć miłość jest jak pszczoła która żądli, to przecież jakże wiele daje ona miodu." - Arystoteles

Temat główny: Pszczoła
Temat dodatkowy: Użądlenie

Zapraszam do pisania i zaadoptowania pszczoły.
Termin do 31 maja /niedziela/ godz. 23,59
Powodzenia.
Pan Buczybór
15.05.2020
heh, można uznać, że trochę pójście na łatwiznę z tematami, ale z drugiej strony daje to pole do popisu uczestnikom, by rozwinąć temat w dwóch odrębnych formach. Dobre zagranie, Pasja :)
Zaciekawiony
16.05.2020
Chm... mam taki stary pomysł na opowiadanie, który by pasował.
Co tutaj taka cisza? Zapraszamy do Bitwy, bo czas mknie do przodu.
Pasja
27.05.2020
Hop
Anonim
27.05.2020
Nigdy nie mów chłop!
Jutro mija termin i zero odzewu. Zapraszamy do pisania krótkich, długich tekstów. Każdy zamysł jest dobry i każdy gatunek. Czekamy jeszcze tydzień tj. 06 czerwca do północy.

Literkowa pozdrawia
Kochani jest pierwsza odważna! Kto jeszcze stanie do Bitwy o podium
Zapraszamy
Literkowa pozdrawia
Pan Buczybór
31.05.2020
Jeszcze nie mam pomysłu, ale, no, spróbuję... Prawdziwy pisarz bitwy nie unika :)
Jeszcze do jutra można pisać i wziąć udział w Bitwie.
Zapraszamy
Chyba nie przedłużamy i nie głosujemy. Zakańczamy. Leea Thorelli i przyznajemy 3 punkty i dajemy miejsce na podium i przyjemność podania tematów... Co wy na to?
A może kończymy Bitwę na prozę?
Czekamy na wasze propozycje
Pan Buczybór
07.06.2020
kurde, głupio tak bez głosowania, ale z drugiej strony czy ktoś jeszcze napisze? Ja wymiękam, nie mam zupełnie pomysłu jakby co. Hmmm, może jednak słaba frekwencja to wina tematu, więc przedwczesne zakończenie i wygrana Leei chyba byłaby najkorzystniejsza...
Anonim
07.06.2020
Leea odeszła z Opowi (i nie tylko) i już nie wróci, zostały więc 2 prace: pasji i Dekosia. Dogadajta się między sobą i tyle. Ja na razie nie piszę na LBnP, bo mam inne zajęcia.
Shogun
07.06.2020
W sumie mam to samo, też inne zajęcia i głowy na razie nie mam do LBnP.
Onyx
07.06.2020
Ja za bardzo pomysłu nie mam...
Może ogłosimy sezon wakacyjny

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji