Reaktywacja LBnP. Zapraszam!

Pragnę ponownie zaprosić do Bitwy, bo warto rozwijać wyobraźnię i dzielić się z innymi słowem.
Proza, to mowa niewiązana, pozbawiona stałych jednostek rytmicznych i podziału na wersy. Dlatego nie chce być zamknięta w ramach, wręcz przeciwnie wyrywa się do ludzi i mami swoim niewyobrażalnym urokiem.
Myślę, że obudzę w Was zachetę na opowiedzenie historii o kimś, kto nie jest człowiekiem, ale tak jak my, ma serce i pragnie żyć, pragnie przyjaźni i miłości, zrozumienia.
Po prostu bohaterem naszych wyzwań ma być, ktoś ze świata fauny. Może będzie to niebanalna opowieść albo bajka, fanasy albo prawdziwe zdarzenie, albo zasłyszane. Zadziwiające oryginalnością i zarazem chwytającymi za serce czytelnika.

Gorąco zapraszam i liczę na zainteresowanie. Piszemy do końca marca - do północy.

Literkowa
Aleks99
rok temu
super :)
Dekaos Dondi
rok temu
Rzeknę, iż ciekawy temat:~)
Materazzone
rok temu
Chyba się dołączę do zabawy. Mam rozumieć, że piszę opowiastkę, wrzucam na główną, a tutaj podaję linka?
Poncki
rok temu
O zwierzakach powiadacie ? Hmmm....
LaurazjanWolf
rok temu
A czy są jakieś wymagania odnośnie samego tekstu? Jaka maksymalna długość? Czy ma być to opowiadanie z otwartym zakończeniem? Czy może toczyć się w dowolnym miejscu i czasie?
W zasadzie nie ma zasad.
Na pewno wielokrotność drabble.
Reszta freestyle.
LaurazjanWolf
rok temu
Cześć wszystkim!

Zgodnie z zasadami, zwycięzca poprzedniej edycji Literkowej Bitwy na Prozę proponuje temat do kolejnej bitwy. Dlatego też razem z Pasją proponujemy po jednym temacie na kolejną bitwę na prozę.

Pierwszy temat to ,,kobieta". Jest to doprawdy szerokie pole do popisu. Kobietą może być bohaterka opowiadania, może w nim występować lub opowiadać wydarzenia ze swojej perspektywy. Interpretacja dowolna.

Drugi temat to ,,akcja". Żyjemy w świecie, w którym serwisy społecznościowe coraz skuteczniej angażują uwagę odbiorców zalewając ich coraz to nowszymi informacjami i ciekawymi treściami. Spróbujmy rzucić im wyzwanie i napiszmy opowiadanie, w którym będzie się dużo działo, w którym akcja będzie wartka i wciągająca i zaangażuje czytelnika jeszcze mocniej aniżeli serwis społecznościowy.

Proponuję, aby termin zgłaszania tekstów ustalić na 15 maja do północy.

To pierwszy raz, gdy piszę wątek na forum, więc przepraszam, jeśli coś robię źle. Pozdrawiam!
paluszki z paczuszki
8 miesięcy temu
Hej tam! Koniec wakacji!
Literki czas zacząć!
Do roboty!

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji