Salka katechetyczna - rozmowy na temat wiary, duchowości, rodziny, związków kobiety z mężczyzną, grzechu. Dla katolików i wszystkich otwartych na pogłębioną dyskusję.

Neurotyk
26.08.2016
Jak wyżej:)

Szczęść Boże
Shiroi Ōkami
26.08.2016
Neuro, zjedz snicersa. Serio, po co takie wątki?
Neuro, ja Cię szanuję, ale już nawet praktykująca katoliczka ma dość, plz staph ._.
Neurotyk
26.08.2016
Jutro wstawię jakiś temat o rodzinie, miłości:)
Jared
26.08.2016
Neurotyk, chyba jesteś z deka jebnięty :C Przykro mi
Neuro, przestań. Robisz to, bo chcesz dopiec niektórym tutaj a nie z idealistycznych pobudek. Przestań się miotać i wyjdź z internetu.
Neurotyk
26.08.2016
Jared, to taki katolicki bar dyskusyjny:) Mam nadzieję, że Cię nie razi, a jak tak, można nie czytać:)
Jared
26.08.2016
Razi mnie tylko żeś taki uparty, schowaj dumę do kieszeni i odpuść ._. Przegrałeś z założeniem pierwszego wątku :/
Shiroi Ōkami
26.08.2016
Pogrążasz się coraz bardziej, Neuro. Nie zawsze trzeba na siłę w coś brnąć. Czasem to odpuszczenie jest wygraną i tak jest w tym przypadku. Nie musisz nikomu niczego udowadniać.
Neurotyk
26.08.2016
Oczywiście można i tutaj Jared, promować naturalne odruchy:)
Jared
26.08.2016
Burkasz sarkazmem, ale wiesz, że przegrałeś. ^^ Sycę się Twoją porażką, sycę. :)
Neuro, przestań robić szopkę z katolicyzmu. Boga nie ma w internecie, ta dam! Wstyd mi za Ciebie, Shiro ma rację.
alfonsyna
26.08.2016
Naturalnym odruchem niektórych tutaj powinno być teraz jebnięcie się w łeb dowolnym narzędziem w celu utraty przytomności, a co za tym idzie - zaprzestania robienia z siebie pośmiewiska, a z forum jeszcze większego śmietniska (a do niedawna jeszcze mi się wydawało, że już gorzej nie będzie - o, słodka naiwności!). Idźcie już lepiej spać.
Okropny
27.08.2016
Pozwolę sobie na cytat: "pielęgnowanie naturalnych postaw seksualnych da siłę i wiare osobom chwiejnym pod względem orientacji seksualnej, czujących się zagubionymi w mnogości alternatyw" a jak Nazaretowi mówiłem, to mi nie wierzył.
Jared
27.08.2016
Ja też jakoś nie wierzę ;__;
Johnny2x4
27.08.2016
Denny wątek i zaśmiecanie forum
Marethyux
28.08.2016
A ja tak bardzo chciałabym wiedzieć o co chodzi z tymi wszystkimi wątkami...
Nuncjusz
28.08.2016
Wielka Wojna Religijna dała taki pomiot
Freya
dwa lata temu
Ten tesz jest wporzo....
Canulas
dwa lata temu
I na czasie

Część postów została ukryta (374)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Bajkopisarz
2 miesiące temu
Wersja realistyczna:

Mrówka i konik polny mieszkały sobie po sąsiedzku na łące. Całe upalne lato
mrówka pracowała w pocie czoła i zebrała w domu spore zapasy na zimę.
Konik polny zaś cały okres kanikuły spędził na tańcach oraz hulankach. O jedzenie się nie martwił, twierdząc że jest go na łące pod dostatkiem.
Kiedy nadeszły jesienne chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów.
Konik polny zaś, po spłodzeniu z samicami licznego potomstwa i upewnieniu się że larwy są bezpieczne i przetrwają, aż do przyszłego maja, zgodnie z prawem natury wziął i umarł, na długo przed zimą.
Shogun
2 miesiące temu
Dosadny realizm :)
Bajkopisarz
2 miesiące temu
A na koniec wersja naiwna :)

Konik polny zaś cały okres kanikuły spędził na tańcach oraz hulankach. O jedzenie się nie
martwił, twierdząc że jest go na łące pod dostatkiem.
Kiedy nadeszły jesienne chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów.
Bezdomny konik polny marzł i siedząc pod oknem domku mrówki patrzył jak ta zajada się zgromadzonymi smakołykami. Zauważyła go mrówka, zlitowała się i zaprosiła do domu, nakarmiła i pozwoliła się ogrzać. Konik zrozumiał swój błąd, całą zimę odwdzięczał się mrówce grając jej na skrzypcach, a następnego lata pracował za dwóch.
Shogun
2 miesiące temu
Łoooo, to dopiero niezła bajka, najmniej realna ze wszystkich haha :D
Bajkopisarz
2 miesiące temu
A jeszcze mam wersje a ZSRR

Konik polny zaś cały okres kanikuły spędził na tańcach oraz hulankach. O jedzenie się nie martwił, twierdząc że jest go na łące pod dostatkiem.
Bezdomny konik polny marzł i siedząc pod oknem domku mrówki patrzył jak ta zajada się zgromadzonymi smakołykami. Ślinka mu ciekła, ale nie mógł się dostać do środka, bo mrówka nie chciała go wpuścić. Rozzłoszczony napisał pismo do odpowiednich służb donosząc, że mrówka to kułak, który wbrew przepisom nie oddał zapasów kolektywowi. Do mieszkania mrówki przybył mrówkojad, skonfiskował zapasy, a dom zamienił na Koło Gospodyń. Mrówka podzieliła nieznany los milionów innych mrówek, które przepadły w na zesłaniu do mrówkojadowego żołądka. Konikowi dano medal. Jednak dwa dni później ktoś doniósł na niego do koguta.
Shogun
2 miesiące temu
Hahahahaha :D
Shogun
2 miesiące temu
Piękne
Shogun
2 miesiące temu
I niestety prawdziwe
Bajkopisarz
2 miesiące temu
I wersja na bieząco :)

Drżący z zimna i głodny jak wilk konik polny udał się do zaprzyjaźnionego redaktora Mrówkojada z telewizji i obaj przygotowali reportaż o dziejącej się na naszych oczach niesprawiedliwości. Mrówkojad publicznie postawił pytanie dlaczego na świecie są mrówki z własnym domem i pełną spiżarnią podczas, gdy inni muszą cierpieć głód i nie mają dachu nad głową. Wszystkie telewizje pokazały zdjęcia sinego z zimna konika polnego i siedzącej przy kominku zadowolonej mrówki. Kraj był zszokowany tym kontrastem. Jak to możliwe, że w środku Europy na początku trzeciego tysiąclecia są jeszcze takie różnice. Dlaczego konik polny musi tak cierpieć?
Inne koniki polne zapowiedziały zlot gwiaździsty w stolicy w pierwszym dniu kalendarzowej zimy. Frakcja młodych koników polnych przed domem mrówki zorganizowała demonstrację pod hasłem "Każdy chce żyć". Prezydent z żoną w specjalnym orędziu poinformowali naród o ogromnym przywiązaniu do wszystkich nieszczęśliwych koników i zapewnili, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby przywrócić rządy prawa i sprawiedliwości. Redaktor Mrówkojad pytał czy nie warto by sprawdzić w jaki sposób mrówka osiągnęła tak wysoki status w kraju, w którym jest tak dużo biedy. "Może należy wprowadzić podatek, który wyrówna szanse wszystkich mrówek i koników" - postulował dziennikarz.
Następnego dnia parlament w trybie przyśpieszonym uchwalił ustawę, która nakazywała wszystkim mrówkom przekazać w formie podatku nadmiar zapasów do Centralnego Spichlerza.
Kiedy nadeszła zima, zniechęcona tym wszystkim mrówka wyemigrowała na zachód, konik polny zaś dostał się do parlamentu i wszedł w skład nowej komisji śledczej mającej wyjaśnić skąd też pszczoły mają tyle miodu.
Shogun
2 miesiące temu
Ech, zbyt życiowe, zbyt prawdziwe, zaraz doła złapię haha :D
Bajkopisarz
2 miesiące temu
To na koniec najbardziej dołująca wersja wojenna:

Konik polny zaś cały okres kanikuły spędził na tańcach oraz hulankach. O jedzenie się nie martwił, twierdząc, że jest go na łące pod dostatkiem.
Zmarznięty i głodny konik polny postanowił walczyć z tą jawną niesprawiedliwością. Nawiązał kontakty z pewną organizacją zrzeszająca brunatną szarańczę. Szybko wspólnie ustalili, że przyczyną wszelkiego zła na całym świecie są mrówki. W wyniku ustaleń założyli policję państwową mającą za zadanie eliminację wrogich elementów i zbudowali obozy dla mrówek, tzw. mrowiska. Swoje działania usiłowali rozszerzyć na cały świat, dobierając sobie do pomocy mrówkojadów. Nie docenili jednak międzynarodowej siły mrówek i ostatecznie sami zginęli pokonani przez sztucznie wywołane oziębienie klimatu.
Bajkopisarz
2 miesiące temu
Tyle na dziś, idę spać. Jutro (właściwie dziś) też będzie dzień (chu..wy)
Bajkopisarz
2 miesiące temu
Kłaniam się. Do napisania.
Shogun
2 miesiące temu
Dzięki za podzielenie się bajkami! Jak zawsze zacne!
Kłaniam się również! I do napisania!

Ps Może nie będzie, aż tak źle ;)
kigja
3 tygodnie temu
Celina
3 tygodnie temu
Liv12365
3 tygodnie temu
kigja
3 tygodnie temu
Ładne i mądre.
Kiedyś oglądałam Langustę, ale zaniechałam.
Liv12365
3 tygodnie temu
Prawda :3
Liv12365
3 tygodnie temu
I to jest ten Kościół, o którym powinno się mówić ;) a nie instytucje... ludzie... kogo bronimy w swoich wywodach? Ludzi czy Boga? Bo ja Boga. I dlatego mówię NIE niszczeniu miejsc kultu, gdzie tego Boga można wysławiać... to ludzie po obu stronach czynią te miejsca takimi, a nie innymi ;)

Od 3 minuty

Celina
3 tygodnie temu
Liv12365
3 tygodnie temu
Tutaj wątek religijny, a nie polityczny :P
kigja
3 tygodnie temu
Widzisz, jaka ta Celina jest wredna. Żadnych świętości nie uszanuje...
Poganka jedna xD
Celina
3 tygodnie temu
A wiecie czego domaga się Kidawa Błońska?

Nie zgadniecie.

https://www.fronda.pl/a/hit-kidawa-blonska-o-rownym-dostepie-dla-kobiet-do-mezczyzn,152833.html
kigja
3 tygodnie temu
Czy możesz posty polityczne umieszczać w tematycznym wątku?

Czy możesz zachowywać się kulturalnie i nie być złośliwym trollem?
Celina
3 tygodnie temu
A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem kigja? Co pisze w nagłówku wątku?

rozmowy na temat (...) związków kobiety z mężczyzną, grzechu.

Czy to co wstawiłem nie dotyczy przypadkiem związków kobiety z mężczyzną?

Słuchałaś, jak Kidawa i Mazurka domaga się równego dostępu do mężczyzn? Sądzę, że niejedna kobieta by ją poparła.
Celina
3 tygodnie temu
Bo to niesprawiedliwe, że jedne mają wspaniałych, troskliwych, opiekuńczych mężczyzn, żyją w luksusach, a inne trafiają na nieudaczników i zostają kurami domowymi zmieniającymi pieluchy dzieciom, praczkami, kucharkami. Równy dostęp do wszystkich mężczyzn pozwoliłby wyrównać szanse.
Shogun
3 tygodnie temu
Dla mnie git, jeszcze tylko równy dostęp mężczyzn do kobiet, mężczyzn do mężczyzn i kobiet do kobiet i wszyscy będą zadowoleni. To jest prawdziwa równość :)
laura123
3 tygodnie temu
To jest straszne, że ten dostęp taki trudny. Jeszcze trochę i powietrze będzie na kartki.
kigja
3 tygodnie temu
Celina,

Jesteś opryskliwa, niemiła, niegrzeczna, niesympatyczna i zwyczajnie się kaczogęsisz.

A Kidawie-Błońskiej zazdrościsz pomysłu.
Jako chrześcijanka powinnaś go poprzeć, bo wg Biblii trzeba się wszystkim dzielić, więc i ten dostęp powinien być powszechnie dostępny.

Idem stond.
Boli mnie głowa i źle się czuję 😭
Celina
3 tygodnie temu
Kidawa powinna zorganizować jakiś marsz w tym celu, z hasłem, trzeba było mnie nie wkurzać, bo staję się groźna, a może coś wywalczy, Równy dostęp do mężczyzn, to przecież prawo każdej kobiety.
Celina
2 tygodnie temu
Usiłujmy należeć do tych, którzy teraz dziękują Bogu, że za życia byli Jego sługami; nie zaś do bezbożnych, którzy wydani są na potępienie. Ja sam, choć jestem wielkim grzesznikiem i dotąd nie wyzbyłem się pokus, ale obracam się ciągle pośród zasadzek szatana, staram się podążać za sprawiedliwością, bym przynajmniej mógł zbliżyć się do niej, bo się lękam przyszłego sądu.
Zatem, bracia i siostry, po wysłuchaniu Boga prawdy odczytuję wam niniejszą zachętę, abyście rozmyślając nad tym, co zostało napisane, zbawili samych siebie oraz tego, kto czyta pośród was. O taką bowiem zapłatę was proszę, abyście się nawrócili szczerym sercem i w ten sposób osiągnęli zbawienie i życie. Tak postępując damy wzór tym spośród młodych, którzy szczerze pragną się poświęcić służbie i miłowaniu Boga. Nie bądźmy przeto rozżaleni ani nie oburzajmy się, jeśli ktoś nas nierozumnych upomni i poprowadzi od niesprawiedliwości do sprawiedliwości. Niekiedy bowiem czyniąc zło, nie dostrzegamy tego z powodu niestałości umysłu i małej wiary, a "umysł nasz jest zaciemniony" zgubnymi pożądliwościami.
Wypełniajmy uczynki sprawiedliwości, abyśmy osiągnęli zbawienie. Błogosławieni, którzy słuchają tych nakazów! Nawet jeśli przez krótki czas znoszą zło na świecie, zbiorą nieśmiertelny owoc zmartwychwstania. Niech więc człowiek prawy nie smuci się, kiedy na tym świecie doznaje utrapienia, albowiem odłożony jest dlań czas szczęśliwości. Powstawszy z martwych wraz ze swoimi przodkami, będzie się radował przez wieczność nie zamąconą żadnym smutkiem.
Nie ulegajmy zniechęceniu, gdy widzimy bezbożnych w pomyślności, sługi zaś Boże w utrapieniu. Miejmy wiarę, bracia i siostry: oto poddani jesteśmy próbie przez Boga żywego; w tym życiu doznajemy ucisku, aby w przyszłym dostąpić nagrody. Nikt spośród sprawiedliwych nie otrzymał natychmiastowej odpłaty, ale czekał na nią. Gdyby Bóg natychmiast wynagradzał sprawiedliwych, mielibyśmy do czynienia z rodzajem handlu, w którym nie byłoby miejsca na uwielbienie. Nasza świętość byłaby pozorna, gdyż w rzeczywistości podążalibyśmy za natychmiastową korzyścią, a nie za pobożnością. Toteż sąd Boży niepokoi i krępuje tego, kto nie jest sprawiedliwy.
Jedynemu i niewidzialnemu Bogu, Ojcu prawdy, który posłał nam Zbawiciela i Dawcę nieśmiertelności, przez którego też objawił nam prawdę i życie wieczne, Jemu chwała na wieki wieków. Amen.

Homilia autora z drugiego wieku
kigja
2 tygodnie temu
Nie🙂
Celina
2 tygodnie temu
Podpisuję się pod tym autorem obydwoma rękami. Ty też powinnaś sobie wziąć te słowa do serca.
kigja
2 tygodnie temu
Celina,

Jak by Ci to powiedzieć...
Wiesz, nie jesteś osobą godną zaufania, która mogłaby innym dawać dobre rady.
🙂
Celina
2 tygodnie temu
Przecież to nie moje słowa, ale anonimowego autora z II wieku. Sprzed ponad 1800 lat. Nie odmówisz im przecież rozsądku. Tacy są katolicy, upadają, ale wciąż się podnoszą, dążąc do ideału, doskonałości.
kigja
2 tygodnie temu
Dlaczego ograniczasz wyznawców tylko do katolików, to protestanci, czy prawosławni, albo babtyści już tacy nie są?

Dlatego jesteś osobą nie godną zaufania.

Zła Celina.
Shogun
2 tygodnie temu
Ja to się czasem zastanawiam, co Bogumił sądzi o innych religiach i ich wyznawcach.
Celina
2 tygodnie temu
Mój błąd, przepraszam, miałem na myśli wszystkich chrześcijan myślących i postępujących tak jak ten autor z II wieku, nie tylko katolików.
Celina
2 tygodnie temu
Ad. Szogun: Sądzę to samo co papież Benedykt XVI napisał w Deklaracji "Dominus Jesus".
Shogun
2 tygodnie temu
Cóż, poniekąd ma to jakiś sens, jednak co do misji ewangelizacyjnej można stanowczo polemizować.
kigja
2 tygodnie temu
Targówek
2 tygodnie temu
Ant
2 tygodnie temu
kigja
3 dni temu
Targówek
2 dni temu
Ciemność ciemność widze
Zaciekawiony
wczoraj o 0:28
Gdyby tak ktoś się zastanawiał nad unieważnieniem chrztu - nie ma tak łatwo jak ze ślubem:
https://rozwody-koscielne.eu/prawo-koscielne/uniewaznienie-sakramentu-chrztu-sw/
kigja
7 godz. temu
Ludzie naprawdę to robią? Unieważniają chrzest? A co z bierzmowaniem, czy komunią, także można unieważnić?
A co z człowieczeństwem, czy ktokolwiek unieważnił swoje człowieczeństwo?
Zaciekawiony
5 godz. temu
Skoro można unieważnić ślub kościelny... I niektórzy tak robili po kilka razy, weźmy przypadek Pazury, który ma już trzecią żonę.
kigja
5 godz. temu
A kim jest Pazura? Należy wspomnieć o autorytetach, takich jak JACEK PLACEK KURSKI!

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji