Zaczynamy kolejną edycję LBnProzę. Zapraszamy!!! (56)

Literkowa Bitwa na Prozę
9 miesięcy temu
Witamy po wakacyjnej przerwie i zachęcamy Wszystkich chętnych do pięćdziesiątej szóstej Bitwy na Prozę. Tym razem tematy, do napisania opowiadania podpowiada nam czas.

Tematem przewodnim jest:

~ ZEGAR TYKA

Zachęcamy słowami Olgi Tokarczuk: "Nie działać, a jeżeli już, to powoli, jakby nie o wynik działania chodziło, ale o sam ruch, sam rytm i melodię ruchu. Sunąć powoli, przyglądając się falowaniu czasu, nie odważać się więcej płynąć na nim z prądem ani rzucać się pod prąd. Ignorować czas, jakby był tylko naiwną reklamą czegoś innego, czego pożąda się naprawdę. Nic nie robić. Liczyć uderzenia zegara w pokoju, uderzenia łapek gołębi o parapet, uderzenia serca. I zaraz o wszystkim zapominać. Nie tęsknić, nie pragnąc"

Tematem zastępczym jest:

~ DZIEŃ I NOC.

Myśl biegnie w Białe noce Fiodora Dostojewskiego: To była cudowna noc, jedna z tych nocy, które mogą istnieć tylko wtedy, gdy jesteśmy młodzi, drogi czytelniku. Niebo było tak pełne gwiazd, tak jasne, że patrząc na nie, można się zastanawiać: czy to możliwe, że pod tym niebem znajdują się ludzie wściekli i kapryśni?

Życzę wszystkim świetnych pomysłów i wielu tekstów w konkursie.

Literkowa nie proponuje żadnych precyzyjnych wskazówek. Pozostawia Wam pole do popisu. Puśćcie wodze fantazji!

Dwa tematy i dwa wyzwania, aby zaskoczyć Autorów i Czytelnika.

Można pisać na jeden, można obydwa powiązać, a można napisać tylko na drugi. Nie ma żadnych granic. Co do koncepcji i gatunku wszystkie ścieżki dozwolone… Do dzieła Szanowni Opowijczycy! Temat niech upłynie 07.10.2023 o północy.
zsrrknight
9 miesięcy temu
unga
Sufjen
9 miesięcy temu

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji