gdy dzień mówi dobranoc
zmyła makijaż
a może tylko wyrzuciła twarz za drzwi
i teraz w porwanych rajstopach
szuka punktu zaczepienia
w wysokich obcasach wyglądała jak barbie
nie sprzedawała jednak skóry
świadczył o tym ślad na lustrze
parował od dotyku
za chwilę znikną obrazy
pozostanie całun
zwinięta w kłębek zapłacze na kartce papieru
Komentarze (15)
O, ale fajne. Chyba lepsze niż moje :) Pięć.
No coś Ty, przecież nie ma wulgaryzmów...
Xd. Ja nie mówiłem, że dobry wiersz musi mieć wulgaryzmy, mówiłem że, według mnie, w moim one pasują. Co nie znaczy, że twój mi się nie podoba.
Łak nie mam nic przeciwko wulgaryzmom, sama od jakiegoś czasu używam... chodzi jednak o ilość, która przytłacza i jakość. To, że naszpikujesz tekst, jak rodzynkami sernik, nie oznacza, że stanie się on lepszy. Zabrakło umiaru...
betti brak wulgaryzmów zdecydowanie na minus, betti, jak tak można?
Gdybyś utkała to wulgaryzmami jak rodzynkami sernik dałbym 6/5 a może nawet 7/5 gdybyś użyła tylko wulgaryzmów, a tak, to niestety musisz się zadowolić zwykłą 5 na szynach.
Hypokryta nie wiem jak ja to przeżyję... nie przywykłam.
Smutne, tchnące samotności, piękne.
Dla mnie świetnie aż poczułam
Piekne.
A do slowa "barbie" jest tak idealnie melodyjnie. Jak to gra brzmieniowo dotad, gdy czytam na glos.
Mam delikatne wrazenie, ze od tego momentu ta melodyjnosc zatraca sie nieco (a troszke szkoda).
Niemniej jednak sama tresc - bardzo przypadla do gustu. Trochę odnajduje w tym siebie.
Dzięki dziewczyny za komentarze. Te wczorajsze teksty jakoś tak na mnie podziałały...
Pozdrawiam.
Powiało glebokim smutkiem. Ladny wiersz.
Pozdrowienia!
Dziękuję, Justysia. Również przesyłam pozdrowienia.
Całun narzuca konkretną wizję.
Opamiętanie podmiotu lirycznego, hm. Płacze nie z powodu śmierci dotychczasowego trybu życia.
Zmiana radykalna wymaga ciężkiej przyczyny.
Zamyśliłaś.
Jeden z najlepszych Twoich, ale wiesz... Chyba trzeba trochę poobcować, trochę być na oriencie, wiedzieć... Wtedy - jedne z najlepszych. Laicy - nawet niekoniecznie ubrani w złe zamiary - przejdą obok.
Jeden z najlepszych bez wątpienia.Tak jak niezbyt często wracam, tak tu wrócę.
Normalnie klasyk poprawny jak potrza, i tak samo jak potrza w normie, wcale poza nią nie wychodzi - w schemat jak się wpatrzy, tako go i dobrze dojrzy. Poprawnie, pięknie, przeciętnie - dobrze - ładnie aż normalnie pięknie.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania