Gra bez kolorów

życie...świat

 

jesteśmy

widzami i aktorami

często się

w tym gubimy

kim kiedy

 

zwłaszcza gdy ...

płyniemy z nurtem

 

inni rozdają

znaczone karty

słuchamy suflera

wpatrzeni w guru

oddajemy darmo

siebie

 

10.2025 andrew

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (17)

  • ireneo 6 dni temu

    Nie ma przymusu, jest wybór. Uczyć się aby nie stać się przedmiotami w łapach manipulatorów.
    Ich odstawić od cycka, a przystawić do kilofa i łopaty, bo raczej nic innego nie potrafią. Jak dotąd dajecie się darmo, bywa że rodzinnie bo z kobietami i dziećmi za przekolorowane czcze obiecanki zdemoralizowanych guru. Oni juz od Leona X jaja sobie z was robią:
    "Ile korzyści przyniosła nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo."
    Wy nie jesteście "naszymi ludźmi" a dojonymi korzyściami.
    Refleksja godna uwagi. Teraz tylko trza szybko wydostać się ze ściekowego nurtu.
    Powko😃🌻

  • realista 6 dni temu

    ireneo. To słynne powiedzenie pochodzi z ust najsłynniejszej metresy Ludwika XIV, ale króla Francji.
    ireneo. Toś sobie ubzdurał na stolcu apostolskim wzorzec świętobliwości ,czciciela starożytności i hulakę–utracjusza. To wystawne życie jego rodu Medici dało mu kapelusz kardynalski w wieku 13 lat.
    A sakrę biskupią dostał dopiero 2 lata po objęciu stolicy apostolskiej.
    Toteż jego życie i odejście było powszechnie krytykowane i opłakane w skutkach, łącznie z kompromitującym pochówkiem poza Watykanem.
    Nigdy też nie został zaliczony nawet w poczet błogosławionych.
    Kosztem apostolskiego skarbca dbał przede wszystkim o interesy swego rodu.
    Leon X został papieżem w 1513 roku. Wybrano go, choć nie miał święceń kapłańskich.
    To on symbolizował upadek papiestwa,
    Małe litery symbolizują smutę w okresie tego pontyfikatu z prywatnego nadania.
    Tak wygląda władza w Kościele jak decydują uzurpatorzy z cywilnego nadania dawniej i dziś.
    Syn Boży to przewidział, że przyjdą owce w wilczej skórze i fałszywi prorocy a ty jesteś ich inspiratorem i propagatorem. A kysz kłamco i obłudniku na równi ze swym idolem.

  • najmniejsza 6 dni temu

    Bóg ma być pierwszy i Najważniejszy, zawsze.

  • andrew24 6 dni temu

    🌻

  • ireneo 6 dni temu

    najmn...
    gadasz jak wzorowa muzułmanka

  • SwanSong 6 dni temu

    Urojenia się leczy. Najważniejszy jest człowiek.

  • andrew24 6 dni temu

    SwanSong 🌻

  • realista 6 dni temu

    najmniejsza. Jak Bóg jest na pierwszym miejscu , to wszystko inne też jest na właściwych miejscach.

  • najmniejsza 6 dni temu

    realista dokładnie

  • Sucre 6 dni temu

    Parafrazując znane powiedzenie, najgorsze jest to, że choć wielu znalazło się w d..ie, to próbuje się w niej urządzać.

  • andrew24 6 dni temu

    🌻

  • najmniejsza 6 dni temu

    Zgadzam się.To droga do nikąd

  • SwanSong 6 dni temu

    najmniejsza Donikąd. Zamiast się modlić, lepiej sięgnij do słownika.

  • Sucre 6 dni temu

    najmniejsza dokład nie.

  • ireneo 6 dni temu

    najmniejsza
    Jednak ortografia na pierwszym miejscu, a potem to już będzie jak ojce przykazali

  • Shira 6 dni temu

    kilka godzin temu, to czytałam i oceniłam.
    6 ostatnich wersów w punkt
    pozdro serdeczne

  • Sokrates 6 dni temu

    cenne życiowe rady przekazane w krótkiej formie.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania