Jezus zmartwychwstał!!!
Jezus zmartwychwstał, z grobu zmartwychwstał,
pokonał przemoc, zło i szatana,
wzleciało w niebo rac ponad trzysta,
na rezurekcjach z samego rana.
Jezus zmartwychwstał, z grobu zmartwychwstał,
pokonał przemoc, zło i szatana,
wzleciało w niebo rac ponad trzysta,
na rezurekcjach z samego rana.
Komentarze (29)
coś ty - trup na Amen
dobranockl,
belkotliwa jesteś i w miniaturkach rymowankowych. Umiera się na śmierć, nie na grób. Mogę nawet przysiąc na grób Darwina, że tak jest.
Chyba przewidzialo ci się, albo patrzyłeś przez dno butelki. Trza, koronko, dać rymowanke do serwisu. Nawet gdy zachwycnymi: okruszynka, dobranocka , jjż, (conie ma bana) czy gościnnie niejaka "śliczna" viola(?) zrobisz sobie klakę
okruszynko, w takiej mizerii tyle bełkotu.
Roraty z nazwy są z rana jak nieszpory o zmierzchaniu. A race, to jakieś pogaństwo zasmradzające niebiosa.
Koronko, one w adwencie. Tu, ignorantko REZUREKCJA
Nawet w rynowance treść musi mieć sens. Poczatkujący rymoPISy pidporzadkowują treść rymowi gdy powinno być odwrotnie, a rym winien korespondować z treścią, jakby z niej wynikając. Trza serwisować dobranocko.
Dobranocka
niepotrzebnie błażniłeś się kalwaryjsko parowaniem:
"Sucre 2 godz. temu
Każdy dziś na stare spluwa, kiedy prawda się wykluwa" - spluwa - wykluwa. Może - zeluwa, co?
Rzecz w tym, że prawda nie powstaje gdyż ona istnieje obiektywnie i trzeba ją odkryć, a nie wymyślać.
Jesteś flanelko mistrzynią bełkotu.
Ani to wiersz …ani jakieś twierdzenie. Dlaczego powstają takie utwory na siłę? Manifestacja świadoma? Nic nowego ten utwór nie wniósł
Glupi?
Bettina nie chodzi o to czy głupi czy nie. Nie widzę sensu pisania rzeczy, które same w sobie nic nie wnoszą…
Przypomnienie o zbawczej misji Chrystusa zmartwychwstałego według Ciebie nic wartościowego nie wnosi? To zapytam przewrotnie, co wniósł Twój wczorajszy utwór. Tak czytałem, ale tradycyjnie nie skomentowałem. Nawet gdybym nie chciał nie wiedziałbym co napisać.
Err. nawet gdybym chciał skomentować, nie wiedziałbym co napisać.
Sucre jeśli jesteś katolikiem, to jest to prawda, dogmat. Nic więcej z tego wiersza nie odczytałam, powtarzasz w kółko jedno i to samo
Sucre mój wczorajszy wiersz to poetycki opis pewnego stanu… o opisach poetyckich słyszałeś?
Sucre może Ci przybliżę. Jest to liryka opisowa, w której najważniejszą rolę odgrywa nagromadzenie metafor. Taki rodzaj liryki sobie upodobałam. Jeśli Ci się nie podoba Twoje prawo-moje pisać w ten sposób. Dokształć się na przyszłość😉
Bernadetta12345 no tak, ale chciałem wiedzieć co wnosi? Ja oprócz przegródek nazwanych tradycyjnie epika, liryka i dramat, mam jeszcze czwartą szufladę z przyklejoną karteczką "o d...ie Maryni". Przekonaj mnie, że nie powinien on do niej trafić.
Sucre myślę że to nie autor powinien przekonywać o wartości wiersza. Po prostu trzeba jeszcze w Twoim przypadku sporo o poezji poczytać.Co wnosi liryka opisowa? Trzy rzeczy główne… obraz , opis i nastrój. W każdym moim wierszu uwzględniam te trzy rzeczy. To tyle, nie będę się doktoryzować w rzeczach dla mnie oczywistych
Bernadetta12345 a dlaczegóż nie autor, skoro czytelnik prosi? Dam ci przykład, w czasach gdy nie było jeszcze radia, telewizji, czy kina, a ich rolę spełniały duże panoramy malarskie, które ludzie przychodzili podziwiać i spędzali nie raz przy nich wiele godzin, obok stał autor, tak jak np. Matejko w Sukiennicach, gdy wystawiał Bitwę pod Grunwaldem, i cierpliwie tłumaczył publice każdy szczegół.
Sucre toteż Ci wytłumaczyłam. Choć wolałabym odbiorcę/czytelnika, który sam mi powie czy napiszę dlaczego wiersz do niego trafia lub nie.
Bernadetta12345 wolałabym, ja też bym wiele rzeczy chciał, no ale tu są tacy czytelnicy, jakich zesłał los. Są takie dzieła, które oklaskują za pieniądze, ale to niestety kosztuje sporo.
Generalnie z tego wiersza zapamiętałam, że tych rac było ,,aż trzysta,, 😉To jakaś liczba magiczna? A imię jego ,, czterdzieści i cztery,,?
A ja zapamiętalem wielotysięczny tłum ludzi dobrej woli w mojej parafii uczestniczący w Rezurekcji. Z tego co czytam wielkie tłumy były w kościołach w całej Polsce. Te trzysta rac symbolizuje tych wszystkich ludzi starających się żyć według wskazówek Ewangelii.
Sucre symbolika jest piękna, ale jeśli te 300 rac symbolizuje panującą tutaj na tym portalu kulturę, to strzeż mnie Panie przed taką symboliką
Bernadetta12345 a kto mówi że symbolizuje tutejszą kulturę? Zresztą tutaj kultury to że świeczką szukać. Symbolizuje miliony ludzi posążających za wartościami ewangelicznymi. Zresztą, dla informacji, na rezurekcjach nie używa się rac, tylko innego rodzaju urządzenia hukowe. W dawnej zpolsce używano nawet armat wiwatowych i broni palnej na ślepaki. Piękna wielosetletnia tradycja.
Sucre niezależnie co byś tutaj nie powiedział czy napisał nie jesteś w stanie zmienić faktu, że ten wiersz jest zwykłą prowokacją, w złym stylu. I z tego powodu został napisany i opublikowany… i na tym kończę bezowocną dyskusję, bo nie ilość rac się tutaj liczy, tylko zamysl i geneza powstania tego wiersza a ona nie nastraja optymistycznie.
Bernadetta12345 jeszcze wiele musisz w życiu przemyśleć i zrozumieć, żebyś wiersze, czy prozę tego typu uważała za wartościowe. Nie muszę dodawać, bo chyba nie jesteś ślepa, że szczególnie na tym portalu trzeba mieć dużą odwagę, żeby je pisać.
Sucre ale co jest wartościowego w tym wierszu??to że masło jest maślane? Wyraziłeś swoje poglądy religijne w paru wersach i tyle
Bernadetta12345 to fakty, a nie poglądy. Przypomniałem, co robię każdego roku.
Sucre
Dobranocko, tak, gdyż ostatnio userzy odważniej punktują ułomności ramot. Ubywa swiętych wypocin, jak i miejsca w opowickim "dużym koszu".
Ile razy wypytywałem takich "prześladowanych" co światu krzyżowanie boga dało, tyle razy w odpowiedzi czytałem - wyp******aj
Sucre
Przymułko bezczelna wPISałaś dyletancko roraty!
Pięć wersów w jednej strofie i każdy był przed moimi uwagami debilnie zdefektowany
Sucre to twoje urojenia.
Sucre, Powinieneś już pójść jego śladem, bez zdarzeń dnia trzeciego i stanąć przed obliczem, gdzie cię osądzi i zapakuje na konkretny odział więzienny. W piekle cię ze zechcą, za dużo tam porządnych ludzi, którzy odrzucali prawdy boże. Może okresowo, na czas święta wyżycia na kanaliach.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania