Jaskółka
tej strasznej nocy
z tobą odeszło wszystko co dobre
niechcący
wiem że nie chciałeś
zabrałeś słońcu ciepło i blask
a ja?
cóż ja?
pamiętasz jaskółkę która rozbiła się o szybę czyjegoś domu?
chociaż jeszcze żyła nikt nie mógł jej pomóc
dziś ja jestem jaskółką
tak siedzę tu sama i trzęsę się bardzo
ale to nic…
tylko kochanie tak zimno mi
przytulisz mnie?
usłyszałeś mój płacz?
naprawdę jesteś kochany
przysłałeś mi wiatr
okrywasz mnie nim jak płaszczem
kiedyś
i z twarzy ocierasz mi deszcz
tylko wiesz
wtedy to nie były łzy
ale dziś…
otulaj mnie
jutro znów czeka na mnie ciemny świat
bez ciebie on nie ma już barw
wszystkie kolory
co kradłeś je tęczy i rozjaśniałeś nimi nasze życie
nagle wyblakły
albo zwyczajnie tak
zgasły
ciągle mam w głowie twój ciepły uśmiech i dotyk
chwile gdy tańczyliśmy…
błagam niech koszmar się skończy
niech wstanie dzień
taki jak dawniej
z twoim wesołym obliczem
proszę niech wszystko wróci
kolory i ciepło…
obudzisz mnie?
przecież bywało już tak
nad ranem może znów powiesz
„to tylko zły sen”
i…
przytulisz mnie
Komentarze (13)
zbudź się
sen sio, precz
przytul mnie i lecz
Dzięki za zerknięcie na tekst i za pobudkę.
Kłaniam się
Podoba mi się metaforyka, jakiej użyłeś w tym wierszu
Dziękuję za komentarz i refleksje.
Pozdrawiam
Maurycy Lesniewski↔Ładnie napisałeś!→Wiersz taki... bezpośrednio prawdziwy, pomimo pewnych metafor:)↔Pozdrawiam😉
Dekaos Dondi dzięki DD za wizytę i komentarz, cenię bardzo.
Pozdrawiam
Zatęsknienie za kimś, za czymś co odeszło. Jednak obok cień nadziei, że jeszcze nie wszystko skończone. To nie może umrzeć, jeszcze nie teraz, jeszcze nie czas.
[tej strasznej nocy
przytulisz mnie]... zamknąłeś klamrą smutek i wiatr
Serdecznie pozdrawiam
Witaj Pasjo
Niektóre nadzieje rodzą się z beznadziei i po prostu są jak ulga po zastrzyku morfiny dla nieuleczalnie chorego.
Dziękuję za obecność i przemyślenia.
Pozdrawiam uprzejmie
Nadzieja to początek wiary, a wiara jest silna. Trzeba wierzyć, że to nie koniec. Smutno i pięknie.
Pozdrawiam!
To koniec Jstysiu wierz mi, chyba że ktoś wierzy w życie po życiu.
Miło, że wpadłaś i podzieliłaś się odczuciami.
Kłaniam się nisko i pozdrawiam!
Ciekawy, wiersz, według mnie miłosny, a jednocześnie pociągający. Pozdrawiam :)
Na pewno o miłości też. Bardzo dzięki za podzielenie się odczuciami. Pozdrawiam!
Zapraszamy do wzięcia udziału w LBnDrabble!
Tematy do wyboru:
1. SAMOTNY POWIEW
2. NADZIEJA GRZECHU
W tekście można zamieścić obydwa tematy, albo jeden z dwóch. Do wiadomości! Piszemy jedno drabble.
Piszemy do 13 listopada, do północy. Zatem do dzieła!
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania:
https://www.opowi.pl/konkursy/
https://www.opowi.pl/profil/lbndrabble/opis
Liczymy na Ciebie!
Literkowa
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania