KOSTEK
Czasem głowisz się od rana -
Gdzie w człowieku są kolana?
Potylica? Kość jarzmowa?
Kość strzałkowa? Piszczelowa?
Coś za dużo jest tych kości,
trzeba jakoś je uprościć.
Zatem głowa ma dwie części:
potylica, z przodu fejsik
Na fejsiku kość jarzmowa –
pod włosami się nie chowa.
W kręgosłupie gama cała
trzy odcinki są wzdłuż ciała
Szyjny kręgi ma na Ce.
a w piersiowym kręgi Te.
eL lędźwiowy ma odcinek
u chłopczyków i dziewczynek.
Gdzie są ręce każdy wie,
W rękach części mamy dwie.
Tę do łokcia, tę do pięści.
Każda inne kości mieści
Kość ramienna jest do łokcia
to singielka – nie ma gościa.
A od łokcia do nadgarstka,
dwie są kości – mała garstka.
Jedna z nich to kość łokciowa
druga zaś to promieniowa.
Pięć paluszków mają dłonie -
to kończyny górnej koniec.
Ludzi noszą nogi dwie.
Czasem zgrabne czasem nie.
Czy w spodenkach, czy w pończoszce,
w nodze kości mamy troszkę.
Kość udowa do kolana
wszystkim panom dobrze znana…
A w kolanie jest łąkotka,
co się chętnie z rzepką spotka.
Gdy się spotka w złej pozycji –
to wymaga repozycji.
Gdy więzadło się dołączy
artroskopią to się skończy.
Pod kolanem jest podudzie.
Kości dwie tam mają ludzie.
Jedna kość to kość strzałkowa
druga z nich to piszczelowa.
Jeszcze stopa, staw skokowy -
Anatomię mamy z głowy!
Niech Cię zatem nic nie złości,
gdy pogubią Ci się kości.
Jest na taką zgubę rada –
wierszyk kości te poskłada😉
Komentarze (3)
Kinka↔Bardzo na Tak!! Taki anatomiczny:~)
Poza tym rytmiczny taki. Możliwe, że ów tekst podzielony na zwrotki, zyskał by?
Pozdrawiam🎄😊🎄
możnaby się rozwodzić nad ogólną jakość, ale sympatyczne to i doceniam walor edukacyjny.
No dobra, już wiadomo, że jesteś reumatologiem.
Co prawda na opowi. bardziej byłby przydatny
psychopatolog, ale niech tam, zawsze dwie rynce wincyj.
cul8r
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania