Fun fact: według mitologii biblijnej Lucyfer był najlepszym z aniołów, tylko w tym doskonałym świecie sprzed powstania świata postanowił się zbuntować. :) Pozdrawiam.
O były takie lampy ;)
Ale nie do końca się zgodzę, że nie będą o tym bohaterze pisać książek. Może nie grubych, ale w Małym Księciu zapalacz-gazownik ma poczesne miejsce. A w Łodzi na ulicy Piotrkowskie ma nawet swój pomniczek.
cos_ci_opowiem Tak. Przynajmniej spośród gatunków znanych nauce. Swoją drogą: ciekawe, czy istnieją gatunki, które są nieznane nauce, bo są obecnie dla niej nieuchwytne? Myślę, że czas pokaże. Moim zdaniem, takie 'rozkminy' to ciekawy temat i bardzo dobre źródło inspiracji do pisania utworów w klimatach sci-fi i/lub fantasy.
- Lucek, co robisz?
- Niosę światło!
- Dzieci, spać!
Haha, ciekawe, że jak pojawia się światło, dzieciaki muszą iść spać, czyli zamknąć oczy i nie patrzeć. Jakby miały być... "ciemne". Cóż, jak podrosną, to wszystko zobaczą. A może już nie wszystko?
ZAPROSZENIE!
Rozpoczynamy głosowanie. Tylko 1100 słówek do zaczytania.
Czytamy, komentujemy i głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego?
Głosujemy do 20 listopada /sobota/ godz. 23.59
Dziękujemy wszystkim za udział i liczymy na Autorów! Na obowiązkowe czytanie i pozostawienie komentarzy.
Komentarze (29)
Cos_ci_powiem... że za wygodne światło, czasami bardzo w dupę uwiera. Czasami lepsze te za oknami, bardziej wzmacnia.
Pozdrawiam:)↔%
W sumie to wraz z wymianą oświetlenia sodowego na LED-y cofamy się trochę do tamtych czasów, bo one tak świecą, że strach. ;) Pozdrawiam.
Jakieś szatańskie teksty zasługujące na uwagę tu znajduję:) Ciekawe to.
Fun fact: według mitologii biblijnej Lucyfer był najlepszym z aniołów, tylko w tym doskonałym świecie sprzed powstania świata postanowił się zbuntować. :) Pozdrawiam.
O były takie lampy ;)
Ale nie do końca się zgodzę, że nie będą o tym bohaterze pisać książek. Może nie grubych, ale w Małym Księciu zapalacz-gazownik ma poczesne miejsce. A w Łodzi na ulicy Piotrkowskie ma nawet swój pomniczek.
No tak, ale o całej książce o zapalaczu (nawet nie wiem, jak się ten zawód nazywał) jednak nie słyszałem. :( Pozdrawiam. :)
Przydałby się w tych mrocznych czasach taki niosący światło człek. Fajne drabble. Pozdrawiam
Byleby się fałszywym prorokiem nie okazał :)
Paweł Beer słuszna uwaga ?
Wielu jest takich, co o sobie myślą, że "niosą światło" :-). Pozdrawiam.
Współczesny rodzaj ludzki jest jedynym oficjalnie znanym gatunkiem, który produkuje sztuczne światło.
5, pozdrawiam :-)
To jednak nadal małpy nie potrafią rozpalić ognia? Dzięki za piątkę, pozdrawiam. :)
Ogień jest naturalnym źródłem światła, bo czasami pożary, na przykład w tropikalnych lasach, zostają wzniecane przez uderzenie pioruna.
Pozdrawiam :-)
Piotrek P. 1988 Ale rozniecić ogień też chyba potrafi tylko człowiek?
cos_ci_opowiem Tak. Przynajmniej spośród gatunków znanych nauce. Swoją drogą: ciekawe, czy istnieją gatunki, które są nieznane nauce, bo są obecnie dla niej nieuchwytne? Myślę, że czas pokaże. Moim zdaniem, takie 'rozkminy' to ciekawy temat i bardzo dobre źródło inspiracji do pisania utworów w klimatach sci-fi i/lub fantasy.
Piotrek P. 1988 No proszę, od lamp gazowych do S-F, ciekawie nam się rozwinęła ta dyskusja. :)
Mnie ciekawi, czy kiedyś gatunki jak małpy czy delfiny wyewoluują na tyle, żeby dogonić człowieka w byciu inteligentną formą życia. Albo i przegonić.
cos_ci_opowiem Myślę, że to również ciekawy temat do 'rozkmin', jak i do poruszenia w potencjalnym przyszłym utworze z gatunku sci-fi i/lub fantasy.
Witamy w zabawie ze stusłówkami!
Życzymy ciekawych komentarzy po czytaniu drabble innych biorących udział
Literkowa
- Lucek, co robisz?
- Niosę światło!
- Dzieci, spać!
Haha, ciekawe, że jak pojawia się światło, dzieciaki muszą iść spać, czyli zamknąć oczy i nie patrzeć. Jakby miały być... "ciemne". Cóż, jak podrosną, to wszystko zobaczą. A może już nie wszystko?
Ciekawa interpretacja tego fragmentu, pozdrawiam :)
Najpierw zapalał by rozjaśnic ciemność, by świtem gasić latarnie. Ciekawe jakie miał wynagrodzenie taki zapalnik?
Pozdrawiam
Też jestem ciekaw, no i jakie ryzyko wypadku przy tym było?
Pozdrawiam również :)
ZAPROSZENIE!
Rozpoczynamy głosowanie. Tylko 1100 słówek do zaczytania.
Czytamy, komentujemy i głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego?
Głosujemy do 20 listopada /sobota/ godz. 23.59
Dziękujemy wszystkim za udział i liczymy na Autorów! Na obowiązkowe czytanie i pozostawienie komentarzy.
Literkowa
Autorze, tylko do północy możesz zagłosować na najlepsze drabble!
Zapraszamy na Forum: https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/
Liczymy na Ciebie
Literkowa
PRZEPRASZAMY!
LBnDrabble Zaglosowałem już dawno. xD
Stary już jestem... pamiętam... ostatnie paliły się w krakowskich Sukiennicach...
W którym roku?
cos_ci_opowiem
Właśnie mi uświadomiono, że lampy jeszcze istnieją. Ale latarnika widziałem ostatnio w latach sześćdziesiątych.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania