Zwierciadła LBR 57

Lustra,

słyszę ich trzaski,

gdy pękają moje odbicia.

 

Oczy,

przez nie w duszę uderzają krystaliczne noże.

Nie zamknę im drogi,

będę widział nie patrząc.

 

Gasną obrazy

by rozbłysnąć mocniej.

Jest we mnie niebo,

zniosę je zaraz w czeluść zatracenia.

 

Opadam jak płatek

szaleństwa przyjemną zerwany konwulsją.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (24)

  • betti 27.11.2018

    No, nareszcie jakiś wiersz... pierwsza fraza bardzo dobra, druga taka se, trzecia znowu dobra, ostatnia taka se bo nie wiem czemu przecinek po płatek, powiesz?

  • Jaki przecinek:)

  • betti 27.11.2018

    Czemu usunąłeś?

  • Justyska 27.11.2018

    Ej no...ładne było, chciałam przeczytać jeszcze raz i skomentować. Wracaj tu z tym

  • Justyska 29.11.2018

    No. Masz szczęście Maurycy :) oczy zwierciadlem duszy pełnej sprzeczności.... podoba mi się. Mam nieśmiała uwagę taka bardzo nieśmiała. A gdyby z pierwszej strofy wywalić "w nich"?, bo Tak masz ich/nich.
    Ok pięć gwiazd i uciekam. :)

  • Jakie „w nich” ?:)
    Dzięki bardzo Justysia za radę, za gwiazdki i za wszystko :)
    Pzdr :)

  • Witamy kolejny wiersz w Bitwie. Brawo!

  • Pasja 30.11.2018

    Witam
    Lustra, oczy, szkło i czas nieustannie płynie uciekając od nadmiaru wzruszeń. Pomiędzy tym wszystkim miłość i to najważniejsze. Równowaga nigdy nie zagości w naszym wnętrzu.

    Pozdrawiam serdecznie

  • Hej Pasjo:)
    Dzięki za zerknięcie i podzielenie się odczuciami.
    Pozdrawiam uprzejmie.

  • Zapraszamy na Forum do zagłosowania!

  • jako, że będę głosować czynię swoją powinność, cholera ładnie skrojone słowa i te oczy wyłaniające się zza kurtyny ludzkiego oblicza

  • Dzięki za spełnienie powinności :) i komentarz oczywiście rownież.

  • Ritha 07.12.2018

    "Lustra,
    słyszę ich trzaski,
    gdy pękają moje odbicia"

    Dziękuje, nie mam pytań.
    Mam za to faworyta.

  • Dzięki bardzo Ritha za wizytę i że coś dla siebie znalazłaś tu u mnie :)

  • kalaallisut 07.12.2018

    Bardzo ładnie i lekko Maurycy:)

  • Fajnie, że Ci się spodobało Kala, miło mi, że zajrzałaś :)

  • Canulas 07.12.2018

    Trzecia zwrotka urokliwa. Całość, nooo, nie mój świat. Doceniam - nie oceniam.
    Sorrex.

  • Spox, dzięki za zerknięcie.

  • Dekaos Dondi 07.12.2018

    Mnie się podoba - aczkolwiek druga najbardziej. Prawie zgodna z moją wyobraźnią. Pozdrawiam

  • Dzięki DD

  • Pan Buczybór 07.12.2018

    gdyby nie interpunkcje... Nie, nie chce mi się czepiać. Ogólnie całkiem niezłe.

  • Dzięki za zerknięcie.

  • MarBe 14.12.2018

    Potrzebowałem czasu żeby zgłębić

  • Dzięki za wizytę.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania