matka wie lepiej

bulwa wypuszcza pędy

by strofować i ganić

za własny przykład

 

żąda obfitych plonów

później topi w soku

podciętych łodyg

 

karci za obcych

i przesłania słońce

zakorzenionym

 

namawia do rozsady

splecionych słowami

dalej od siebie

 

pielęgnuje świeże zalążki

odradza zadrami

zmarniałe

 

ale kto to widział

aby słodzić

rodzynki

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (33)

  • Johnny2x4 26.06.2020

    ojciec?
    Jak można słodzić rodzynki?! Zgadzam się tutaj.
    Ogólnie, szarpane to w czytaniu, aczkolwiek budujesz określony klimat. To dobrze. Nie jestem specem od technikaliów, bardziej mnie interesuję treść, emocje i ewentualne przesłanie. Hmm... ogólnie jest okej.

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Pisanie pod wpływem emocji to zarówno bolączka, jak i przekleństwo. Widać, że tutaj nie wyszło mi to najlepiej. Ale dzięki porażkom się przecież uczymy Dziękuję za odwiedziny Johnny :)

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Miało być zbawienie ;)

  • Shogun 26.06.2020

    Niestety, dzieci wbrew pozorom często są karane za błędy rodziców. Przykra to rzecz, ale prawdziwa, a przecie każdy rodząc się powinien mieć czystą kartę.

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Racja, niestety czasem na wskroś niedoskonali dorośli, chcą perfekcyjnego potomstwa. Dzięki Shogunie za wizytę.

  • Shogun 26.06.2020

    Kocwiaczek Dokładnie. Ano, Shogun zawsze wpadnie, jak wypatrzy tekst Kocwiaczka na głównej ;D

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Shogun lisek wyniucha;)

  • Shogun 26.06.2020

    Kocwiaczek dokładnie ;)

  • Tjeri 26.06.2020

    Świetna puenta, a co do szarpania - zgodzę się z Johnym. Po prostu eksperymentujesz. Próbując pozbyć się dopowiedzeń, cięłaś za głęboko albo niewłaściwie.
    Trochę niefortunna ta kąsająca bulwa - bo wyobrażenie tego wychodzi groteskowo.
    Ale widzę, że już nieco pozmieniałaś na plus (chyba że cuś mi się pomieliło) - bo wcześniej widziałam kłopot z podmiotem - bezłącznikowe przejścia od "bulwy" do pędów w ramach jednej strofoidy (chyba ze dwie takie sytiacje) co wprowadzało zamęt.
    Zmieniałaś faktycznie, czy ze mną gorzej? :))

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Zmieniłam Tjeri :)

  • Tjeri 26.06.2020

    Kocwiaczek ufff

  • Angela 26.06.2020

    Ciekawy wiersz z fajną końcówką, ja jednak pomyślałabym, jak go trochę odchudzić.
    Pozdrawiam.

  • Akwadar 26.06.2020

    Angela, witam Cię, Pani!

  • Angela 26.06.2020

    Akwadar witam Cię, Panie! ;)

  • Akwadar 26.06.2020

    Angela niezwykle jestem uradowany na Twój widok :)

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Dzięki Angelo, zrobione :)

  • Angela 26.06.2020

    Akwadar ja również się cieszę. To trochę tak, jak gdyby wrócić do domu po długiej podruży.

  • Angela 26.06.2020

    Kocwiaczek teraz wydaje mi się znacznie lepiej.

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Angela miło mi to slyszeć:)

  • Akwadar 26.06.2020

    Angela mało Ciebie, Pani... za malo :)

  • Angela 26.06.2020

    Akwadar już jestem i teraz nie dam wam spokoju :)
    Kocwiaczku przepraszam za spam.
    Więcej nie będę.

  • Akwadar 26.06.2020

    Angela cieszy mnie to przeogromnie :) ;)
    Kocwiaczku na mienia tyż nie krzykaj :)

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    An i Ak spoko, luzzz;) "Jesteśmy tu po to, aby było miło" :D

  • Akwadar 26.06.2020

    Kocwiaczek :)

  • Tjeri 26.06.2020

    Psyt... Kocwiaczku, czwarty wers - popraw orcika ;)

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    ;)

  • Tjeri 26.06.2020

    I pomyśl jeszcze nad inwersjami.

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Tjeri w ten deseń?

  • Tjeri 26.06.2020

    Kocwiaczek tak jak najbardziej :)
    Lepiej!
    Jeszcze jest parę słabszych miejsc, ale resztę sama doszlifujesz. Dobrze Ci idzie.

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Tjeri jak żukowi gnojarzowi :D :D :D

  • Pan Buczybór 26.06.2020

    Całkiem niezłe

  • Kocwiaczek 26.06.2020

    Całkiem miło:) Dziękuję.

  • Piotrek P. 1988 28.06.2020

    Tekst udany, inspirujący i dosyć zabawny. 5, pozdrawiam :-)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania