matka wie lepiej
bulwa wypuszcza pędy
by strofować i ganić
za własny przykład
żąda obfitych plonów
później topi w soku
podciętych łodyg
karci za obcych
i przesłania słońce
zakorzenionym
namawia do rozsady
splecionych słowami
dalej od siebie
pielęgnuje świeże zalążki
odradza zadrami
zmarniałe
ale kto to widział
aby słodzić
rodzynki
Komentarze (33)
ojciec?
Jak można słodzić rodzynki?! Zgadzam się tutaj.
Ogólnie, szarpane to w czytaniu, aczkolwiek budujesz określony klimat. To dobrze. Nie jestem specem od technikaliów, bardziej mnie interesuję treść, emocje i ewentualne przesłanie. Hmm... ogólnie jest okej.
Pisanie pod wpływem emocji to zarówno bolączka, jak i przekleństwo. Widać, że tutaj nie wyszło mi to najlepiej. Ale dzięki porażkom się przecież uczymy Dziękuję za odwiedziny Johnny :)
Miało być zbawienie ;)
Niestety, dzieci wbrew pozorom często są karane za błędy rodziców. Przykra to rzecz, ale prawdziwa, a przecie każdy rodząc się powinien mieć czystą kartę.
Racja, niestety czasem na wskroś niedoskonali dorośli, chcą perfekcyjnego potomstwa. Dzięki Shogunie za wizytę.
Kocwiaczek Dokładnie. Ano, Shogun zawsze wpadnie, jak wypatrzy tekst Kocwiaczka na głównej ;D
Shogun lisek wyniucha;)
Kocwiaczek dokładnie ;)
Świetna puenta, a co do szarpania - zgodzę się z Johnym. Po prostu eksperymentujesz. Próbując pozbyć się dopowiedzeń, cięłaś za głęboko albo niewłaściwie.
Trochę niefortunna ta kąsająca bulwa - bo wyobrażenie tego wychodzi groteskowo.
Ale widzę, że już nieco pozmieniałaś na plus (chyba że cuś mi się pomieliło) - bo wcześniej widziałam kłopot z podmiotem - bezłącznikowe przejścia od "bulwy" do pędów w ramach jednej strofoidy (chyba ze dwie takie sytiacje) co wprowadzało zamęt.
Zmieniałaś faktycznie, czy ze mną gorzej? :))
Zmieniłam Tjeri :)
Kocwiaczek ufff
Ciekawy wiersz z fajną końcówką, ja jednak pomyślałabym, jak go trochę odchudzić.
Pozdrawiam.
Angela, witam Cię, Pani!
Akwadar witam Cię, Panie! ;)
Angela niezwykle jestem uradowany na Twój widok :)
Dzięki Angelo, zrobione :)
Akwadar ja również się cieszę. To trochę tak, jak gdyby wrócić do domu po długiej podruży.
Kocwiaczek teraz wydaje mi się znacznie lepiej.
Angela miło mi to slyszeć:)
Angela mało Ciebie, Pani... za malo :)
Akwadar już jestem i teraz nie dam wam spokoju :)
Kocwiaczku przepraszam za spam.
Więcej nie będę.
Angela cieszy mnie to przeogromnie :) ;)
Kocwiaczku na mienia tyż nie krzykaj :)
An i Ak spoko, luzzz;) "Jesteśmy tu po to, aby było miło" :D
Kocwiaczek :)
Psyt... Kocwiaczku, czwarty wers - popraw orcika ;)
;)
I pomyśl jeszcze nad inwersjami.
Tjeri w ten deseń?
Kocwiaczek tak jak najbardziej :)
Lepiej!
Jeszcze jest parę słabszych miejsc, ale resztę sama doszlifujesz. Dobrze Ci idzie.
Tjeri jak żukowi gnojarzowi :D :D :D
Całkiem niezłe
Całkiem miło:) Dziękuję.
Tekst udany, inspirujący i dosyć zabawny. 5, pozdrawiam :-)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania