mgła
mgła
otula moje oczy
delikatnym płaszczem
półprzezroczystym
bym nie zobaczył
zbyt wiele od razu
z sekretów
które chowasz w sobie
gdy zapach
Twoim jedynym ubraniem
w blasku świec
skąpany mistycznie
mgła
otula moje oczy
delikatnym płaszczem
półprzezroczystym
bym nie zobaczył
zbyt wiele od razu
z sekretów
które chowasz w sobie
gdy zapach
Twoim jedynym ubraniem
w blasku świec
skąpany mistycznie
Komentarze (22)
Wyrzuć ostatni wers i będzie... mistycznie. W niedopowiedzeniu... I tak 5.
Dzięki za radę, ale słowo się rzekło i już poszło.
darjim, z technicznego punktu widzenia da się poprawić, ale pewnie to wiesz...
Grisza Tak, wiem, ale uważam, że dobrze jest tak, jak jest. Dziękuję raz jeszcze.
nie, nie jest dobrze. Łopatologiczna wykładnia pointy, po poincie.. Kompletnie nie ma sensu
Przykro mi, że tak sądzisz, ale na tym właśnie polega piękno liryki, że każdy odczytuje inaczej. Nie dzięki i pozdrawiam
Dziękuję i pozdrawiam. Przypadkowo wskoczyło mi słówko: nie.
darjim Od słowa "mistyka" mistyka się nie dzieje. Jeśli napisałeś, że "jest mistycznie" wcale to znaczy że tak jest. Na klimat mistyczny składają się różne elementy: ło, przebieg zdarzenia itd. Chciałeś wybić: "skąpany mistycznie zapach" ale to bzdura bo to nic nie znaczy. Popsułeś nienajgorszy wiersz.
piliery wybacz, ale ja tak nie uważam.
darjim bardzom więc ciekaw jak może być "zapach ... skąpany mistycznie w blasku świec". Może znajdzie się ktoś kto to wyłoży?
piliery może pójdźmy w tym kierunku, że to poezja, a więc nie ma nic wspólnego z realnym widzeniem świata i rzeczy na nim się znajdujących. Zapachu także. 😘
darjim Mam wrażenie że nie zawsze rozumiesz co jest poetycką metaforą.
piliery A czy trzeba rozumieć?
darjim Niestety, tak. Twórca powinien wiedzieć co pisze. Jako autor miałem nie raz, nie dwa podobną pokusę by postawić "kropkę nad i", dopowiedzieć, dojaśnić i usłyszałem "za dużo".
piliery ja wolę puścić sprawę " na żywioł". Nie lubię pakować swoich słów w sztywne ramy i szablony. Liryka jest to twór bardzo żywy i przez cały czas się rozwijający. Dlatego bardzo dziękuję za twoje rzeczowe komentarze. Bardzo je sobie cenię. Pozostanę przy swojej drodze pisania. Jeżeli komuś nie będzie z nią "po drodze ", To bardzo mi przykro. Będę jednak szanował także i jego.
W wierszach, zwroty grzecznościowe raczej z małej litery. Lubię minimalizm, ale tu nie bardzo jest
się w co wgryźć.
Dziękuję.
Bez mistycznie, mistycyzm jest właśnie w tych słowach powyżej i dopowiedzenie wypada groteskowo.
A szkoda, bo bardzo ładny obraz.
Dzięki
darjim, nie sądziłem, że doczekam chwili, kiedy Grafomanka i piliery mnie poprą...
Grisza, co za radość... rany julek takie wydarzenie
W troje na jednego? To banda Łysego. 😀
Dziękuję jednak bardzo za zainteresowanie.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania