Moulin Rouge

Dzisiaj spadające krople, przypomniały o gwieździe.

Czymże ona jest?

Światłem kawiarni, u stóp Sekwany?

Czerwonym Młynem, błyszczącym od lat?

 

Odbijająca się przeszłość.

Para ślimaków, talerz Hemingwaya -

nawet whisky Pabla.

Wszystko dzięki niej.

 

Nie jesteśmy ludźmi.

Podróżujemy od lat

szukając.

Ona woli myśl. A ja?

Miejsce odnajduję - w niebieskich kręgach naprzeciw.

Średnia ocena: 2.3  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • Ciekawy1 19.07.2019

    No zwyczajnie nie zachwyciłeś mnie, nie wpadłem w ekstazę, nie zmoczyłem pościeli.

  • Something 19.07.2019

    Tuż, ja o to nie walczyłam, przyjacielu.

  • Canulas 19.07.2019

    Ja się odezwę w stosownym czasie, ale film to jeden z moich uwielbianych. A tango the Roxanne, to już w ogóle kosmos

  • Something 19.07.2019

    Canulas Zgadzam się. :) Ja ogólnie kocham Paryż, jazz francuski i tamtejszą literaturę.

  • Canulas 19.07.2019

    Something, jak leciał Moulin Rouge, akurat pracowałem w kinie. Pierwszy raz obejrzałem z nudów. Dwadzieścia kilka późniejszych już nie

  • Something 19.07.2019

    Canulas Zostałeś zauroczony, słynną rewią. Nawet jeśli tylko, z ekranu, w kinie.

  • Canulas 19.07.2019

    Something, noo, pewnie tak. To był czas, kiedy jeszcze na pewne sprawy patrzyłem w wyidealizowany sposób ;)

  • Something 19.07.2019

    Canulas Eee tam. Moulin Rouge się kocha. Po prostu. :P

  • Canulas 19.07.2019

    Something, noo, w zasadzie prawda

  • Dekaos Dondi 19.07.2019

    Something. Też Coś! Takie niskie oceny? Czemu to? Ładnie i nastrój jest.
    Ty piszesz tak... mimo wszystko trochę, jak tekst do zaśpiewania. Co w mym odczuciu jest na plus:)
    Zresztą wiele Twoich tekstów tak ma.
    P.S→Film widziałme 3 razy. Całość na tak, ale najbardziej początek.
    Pozdrawiam→5

  • Something 19.07.2019

    Oceny są nieistotne. Bardziej odbiór, który jest prezentowany poprzez komentarze. Dziękuję za odwiedziny :)

  • Pan Buczybór 20.07.2019

    chyba powinienem nadrobić film...
    Tak czy siak ładny wiersz, interesujący

  • Dzień dobry!
    Przypominamy o obdarowywaniu zestawami – dziś o godz. 20.00.
    Pozdrawiamy :)

  • Something, oto Twój zestaw:
    Postać: Człowiek-galareta
    Zdarzenie: Stąpanie po grząskim gruncie

    Gatunek (do wyboru): Western lub Romans/erotyk lub (pod kątem Antologii) Horror i pochodne
    Czas na pisanie: 4 sierpnia (niedziela) godz. 19.00

    Powodzenia :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania