Na dobranoc
# Wiem, że to zwykła rymowanka, ale myślę, że dzieci lubią proste utwory#
Spójrz kochanie, mam tu magiczny kosz.
Wrzucimy do niego smutek, żal i złość,
Wrzucimy wszystko, co chciało zepsuć nasz dzień
Niech poleci daleko, daleko hen.
Zrobimy dużo miejsca na kolorowe sny,
Niech marzenia wypełnią pachnące bzy.
Pod kołderkę zaprosimy wszystkie misie puchatki,
Niech spokojnie położą zmęczone łapki,
Niech śnią z tobą o krainie nadziei,
Gdzie nikt ze szczęściem was nie rozdzieli.
Gdzie dom wspólny mają tęcza i gwiazdy,
Gdzie mieszka smok miły i sum sumiasty.
Teraz dobranoc już mówię kochanie
Chodź jeszcze daj buziaka mamie
Komentarze (26)
Takie ciepłe, przytulne, milutkie , dzieciowe. Dla dzieci, powinno być ''prosto'' i czytelnie. Ładne naprawdę. Pozdrawiam→5
P.S. Gdybyś zechciała zerknąć: Księżycowe miasteczko / Wesołe jedzonka / Gwiazdka z Nieba /. No chyba, że czytałaś.
Nie przypominam sobie, chyba nie czytałam, zajrzę wieczorkiem. Dziękują za odwiedziny i dobre słowo:)
Przedpołudniem się spieszyłem i nie zauważyłem. Bardzo ładne niedokładne rymy!!! Pozdrawiam.
Dekaos Dondi dzięki wielkie, no kurde starałam się:)
Bije z tego takie ciepło, że znowu chciałabym być dzieckiem.5
Dzięki wielkie Keraj, ja też bym chciała:)
Przyjemnie się czytało.
Ładnie wyszło z tymi rymami.
Dla wszystkich dzieci, również tych dorosłych, to miły utwór :-)
Dziękuję Worldovsky, tak właśnie na miło chciałam.
Pozdrawiam :)
Witam
Bajka na wszystko. Na otarcie łez i na smutek, na ból i bezsenność. Na dzień dobry i dobranoc. Jest w niej serce i dużo miłości.
Przeczytam swoim wnukom.
Pozdrawiam cieplutko
Będzie mi bardzo miło jeśli moje dziełko trafi gdzieś dalej.
Dziękuję i pozdrawiam Pasjo!
Niepotrzebnie się tłumaczysz, Justysko, z prostoty. Nie ma nic w niej złego.
Dużo tu ciepła, bezpiecznego blasku nocnej lampki, mięciutkiej kołderki, zapachu mamy...
Myślę, że każdy "duży" raz na jakiś czas potrzebuje "podszyć się" pod dziecko.
Dzięki Tjeri, ja to chyba z tych co się tłumaczą, że rano wstają:)
Pozdrawiam serdecznie i miło mi, że zaglądasz
Tak może napisać tylko mama. Piękne, wzruszające... przenosi do "tamtych" lat, a gdy się jeszcze maluszka ma przy boku... Dziękuję.
Pozdrawiam.
Dziękuję pięknie Violet
Pozdrawiam
Bardzo fajny wierszyk, cieplutki jak dotyk dziecięcej dłoni na buzi.... ale... BARDZO DOBRY RYM - tak właśnie powinno się pisać. Trudniejsze to od dokładnych i narzucających się od razu, dlatego doceniam, że zadałaś sobie trud.
Cudownie patrzeć jak się rozwijasz. Proza, niebanalne wolne wiersze, teraz rymowane... SUPER!
Pozdrawiam.
Dzięki betti za miłe słowa.
Pozdrawiam
Justyska ja nigdy nie piszę ''miłych'' słów. Zawsze tylko i wyłącznie prawdę.
betti tym bardziej jest mi miło, dzięki
Teraz dobranoc już mówię ci kochany
I chodź, jeszcze raz przytul się do mamy.
Dorosłe "kochany". A gdyby zmienić;
"Teraz dobranoc już mówię kochanie
Chodź jeszcze daj buziaka mamie"
Proszę jednak pamiętać, że to jeno supozycja, a wiersz Twój!
Prawdę mówiąc zazdroszczę Twojemu mężowi. Kobieta z takim ciepłem to skarb ekonomiczny; zero rachunków za CO. Skąd się takie biorą? Serdecznie pozdrawiam i pięć zostawiam ;))
Karawanie dziękuję za piękną propozycje, zostanie wykorzystana. Aż się wkurzyłam, że na to nie wpadłam :P
ps. ogrzewanie mam wliczone w czynsz:)
Pozdrawiam
Tym razem odwidzięczę się wierszem stąd. Myślę, że wiele jest wpólnego w tych tekstach, wiele prawdziwej miłości.
Pozdrawiaki ;)
http://www.opowi.pl/lbrn-29kolysanka-dla-mikolajka-a33852/
Bardzo mi się podobało, to co podesłałeś. Szkoda, że autorka nie zagląda. Dzięki za komentarz i pozdrawiam:)
Justyna złota mama z Ciebie! Cudnie. Masz lekkość do wszystkiego, dobrze że nie czuć tutaj trudu zadanego w rymach, w żadnym z Twoich utworów w sumie go nie czuć. Ja Ciebie biorę tutaj za przyszywaną mamę dla wszystkich :)
Ojej kalaallisut to bardzo miłe słowa. Aż nie wiem co odpisać, ale roli mamy takiej gromadki to chyba nie udzwigne:)
...to dobranoc!:) Ślicznie!:)
Dziękuję Blanko!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania