Na Ptasiej

lustro odbija codzienność

ranek jak gazeta

 

możesz czytać albo zakryć twarz

udając niewinność

może okaleczy dzień

krew słodko spływa

kobieta tłucze szkło

spokojne miasto ptasia ulica

 

piją jak ptaki nieprzerwanie

spragnieni szukają

twojego powietrza

sąsiad wyleciał z czwartego piętra

krzyczy

łap mnie za skrzydła

na Ptasiej ptaki nie przestają śpiewać

miasto i spokojna okolica

chronię ich ciałka pełne kwiatów

w modlitwie do martwej rzeki

 

nie chcesz nie patrz

potrafisz uderzać aby zabić

 

Tak

 

kochają siebie inaczej

szybko bez blizn

Następne częściNa Ptasiej

Średnia ocena: 4.7  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (13)

  • Bettina rok temu

    Bingo?

  • Bettina rok temu

    Ptaki są nie wszystkie czyste. Czyżby?

  • Marzena rok temu

    Bettina w pierwszej wersji ten tekst był jak marny kryminał. Teraz na szybko zmieniłam. Jeśli dobrze pamiętam to opisywałam patologię i mnie poniosło:) to raczej nie jest temat na wiersz. Ale nie chcę zgubić kilku wersów. I jeszcze coś poprawię. Dziękuję

  • Bettina rok temu

    No 👎 jak bɛdziesz potrzebowala interpunkcji, wal jak w dym

  • Marzena rok temu

    Wiem interpunkcja wana sprawa. Pomożesz
    Patologia też ważna sprawa. Czy tutaj na opowi jest patologia? Bo na Ptasiej w moim mieście jest

  • Marzena rok temu

    Ważna miałam napisać

  • Marzena rok temu

    https://youtu.be/tzUqOFTuAoY?si=ijyT23OcYq2zl9uy

  • andrew24 rok temu

    Super...chwilami.
    Początek wspaniały.

    Pozdrawiam serdecznie
    Miłego dnia 🌻

  • Marzena rok temu

    Wzajemne chociaż już po siedemnastej ale jeszcze został wieczór

  • zingara rok temu

    Ptaki śpiewają, nie wiedząc,
    że na dół leci człowiek.
    Niebo jest czyste, powietrze słodkie,
    a miasto ma swoje rytmy.
    I w tej symfonii, co trwa bez końca,
    tylko on jeden gra na strunach ciszy.:))) tak tylko sobie … fajny

  • Marzena rok temu

    zingara świetnie piszesz 🙂 dziękuję

  • Marzena rok temu

    W sensie lubię Twoje wiersze i to że potrafisz się bawić słowem i mniemam że nie tylko🙂

  • zingara rok temu

    Oj co ja jeszcze potrafię :))) fiu fiu sama nie wiem , dzięki że jesteś

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania