Tak jak w tym znanym powiedzonku: "Wyszłam za mąż zaraz wracam". Ja też chyba wrócę do poezji politycznej, a szczególnie do gatunków mi najbliższych, satyry i pastiszu.
Aisaczku twórczość szaletowa też może być ciekawa. Nie jestem pewien czy powstała na ten temat jakaś praca magisterska albo doktorska. To byłoby ciekawe. No: „Twórczość szaletowa. Rozwój i znaczenie”.
Bogusiu, Bogumił, Bogusiu, to jednak niezręcznie.
No, więc Bogumile, proszę, abyś przyjął i zrozumiał, że hestem ateistką. Proszę, uszanuj mój wybór.
Twój BÓG nie jest moim bogiem.
Amen.
Bogumił, tak, tak, w szaletach można znaleźć perełki poezji, czasami ktoś wstawi na kwejka albo joemonstera, jednak nawet poezja szaletowa przewyższa moją.
Tjeri ja mam tak przy Słowackim i nie umiem tego nawet wytłumaczyć, i nawet się nie staram. Pierwszy mój Mistrz - stąd może tak wielka miłość.
Działają też tak na mnie wiersze Leona - karmi mnie.
Komentarze (71)
Odszedłeś od politycznego przynudzania, co wyszło na plus.
Tak jak w tym znanym powiedzonku: "Wyszłam za mąż zaraz wracam". Ja też chyba wrócę do poezji politycznej, a szczególnie do gatunków mi najbliższych, satyry i pastiszu.
Bogumił nie wracaj. pliz. zostań tu gdzie jesteś. po co Ci ten jad sączyć.
sensolu, a choćby po to, aby uświadamiać politycznie licznych fanów tego gatunku.
Bogumił Tu nie ma żadnych fanów Tego gatunku.
Niektórzy tego gatunku po prostu nie znają.
Something nie kłam! Ja jestem fanem tego gatunku!
Ja tam lubię satyrę.
To mój ulubiony gatunek, zarówno wierszowana, jak i prozą.
to nie jest satyra - to ściek
sensol zobaczysz ocenisz. Zapraszam.
Bogumił wolę nie, bo mi się komentarz w kieszeni otwiera. liczę na to, że zmienisz płytę i się ucywilizujesz.
Zmieniony tytuł? Bo chciałam zapytać o Safo? Co to znaczy, bo google nie wyszukuje.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Safona
Safona z Mitylene ale tjeri już ci pomogła.
Najbardziej znana poetka starożytności i świata. I podobno najlepsza. Ostatnio odnaleziono jakiś jej zaginiony wiersz.
Tjeri dziękuję.
Bogumił, wiem powinnam skojarzyć, bo trochę moje czasy, ale nie skojarzyłam.
Ais jak to twoje czasy? Żyłaś 2600 lat temu w epoce helleńskiej.’?
Bogumił może to Aisak jest Safoną - powróciła...
betti gn zastanawiające
Bogumił nie takie cuda już się zdarzały... mnie już chyba nic nie zdziwi.
Bogumił nie wierzysz w reinkarnację?
Mogłam być ubogą wieśniaczką, pasącą kozy u bogatego, grubego Zorby.
...
Nie mogę być Safoną, bo nie jestem poetką.
Chyba, że masz na myśli inne konotacje, ale akurat to mi wisi.
Aisaku potrafisz napisać bardzo fajne wiersze, np. Wczorajsza napisana na chybcika satyra. Była super.
Aisak zastanawiałem się czy Bóg nie daje niektórym z nas drugiego życia dla naprawy błędów.
Bogumił, takie poezjowanie, to w szaletach możesz poczytać. Każdy człowiek znający alfabet moźe wydukać takie "coś".
Ale dziękuję za podobanie.
Bogumił, twój bóg, to bardzo kreatywny jegomoć. Niestety, ale mój nie ma takich pomysłów.
Aisak nasz Bóg Kasiu.
Aisaczku twórczość szaletowa też może być ciekawa. Nie jestem pewien czy powstała na ten temat jakaś praca magisterska albo doktorska. To byłoby ciekawe. No: „Twórczość szaletowa. Rozwój i znaczenie”.
Bogusiu, Bogumił, Bogusiu, to jednak niezręcznie.
No, więc Bogumile, proszę, abyś przyjął i zrozumiał, że hestem ateistką. Proszę, uszanuj mój wybór.
Twój BÓG nie jest moim bogiem.
Amen.
Bez Boga ateizm nie miałby racji bytu. Czy zgodzisz się z tym?
Bogumił, tak, tak, w szaletach można znaleźć perełki poezji, czasami ktoś wstawi na kwejka albo joemonstera, jednak nawet poezja szaletowa przewyższa moją.
Dobrej nocy.
Bogumił, możnaby dyskutować latami, ale to dialog między Dniem a Nocą.
:)
Aisak dobranoc
Mnie się źle ta Safona kojarzy...
dlaczego, że z Lesbos?
Bogumił tak
betti wszystko co o niej wiemy to chyba legendy
Bogumił ale skoro jej poezja przetrwała, to chyba coś jest na rzeczy w tych legendach...
betti z safoną jest jak z hypatią okoliczności jej życia przedstawiane są w zależności od światopoglądu badacza.
Bogumił możliwe, ale jej poezja mówi sama za siebie...
betti tak
Bogumił zapomniałam Ci napisać, że znowu Ci wyszedł ładny wierszyk. Lubisz rym, prawda?
betti uwielbiam poetów romantycznych. Może nawet tu wkleję minirozprwkę o romantyźmie. O Romanowskim już pisałem.
Bogumił ja Słowackiego.
betti uwielbiam
Bogumił ''Testament mój'' - płaczę przy tym jak dziecko.
betti a ja przy Testamencie Herberta.
https://youtu.be/p5jmZ56mUIY
Tjeri
''to co zostanie
kropla wody
niech krąży między
ziemia niebem''
W sumie tyle jest do ''płakania'', że głowa mała. I tak sobie myślę, co by człowiek był wart bez tej poezji. Toż to usiądzie na sercu i przenosi...
betti - wiem że dużo osób nie ceni tego utworu, ale mnie za każdym razie rozbiera. Ryczę jak bóbr.
Tjeri ja mam tak przy Słowackim i nie umiem tego nawet wytłumaczyć, i nawet się nie staram. Pierwszy mój Mistrz - stąd może tak wielka miłość.
Działają też tak na mnie wiersze Leona - karmi mnie.
Mirka ''Przebiśnieg'' też mnie rozwala, czytałaś?
betti czytałam wszystkie utwory Mirka
Tjeri ja nie - nie mam kiedy - sama widzisz ile tu roboty... hahaha
Niemniej, gdy minie mi mania pisania, wrócę do czytania. Mam takie zaległości...
Idę spać. Dobrej nocy...
Napisałem ten apel do admina ale Nuncjusz go zgłosił, że to rzekomo spam, i został usunięty
Ojej chyba przestanę go lubić. Jak mógł to zrobić.
Ojej, jaki żal nie skojarzyłam Safo z Safoną
:(
Dziś już rzadko się sięga po strofę saficką, więc może być ciężko z wierszem.
Ładny tekst.
Bogumił, mam prośbę, czy mógłbyś napisać vilanellę?
Proszęęęęę!!!!!!!
Dziękuję :]
A w domu wszyscy zdrowi???
vilanella - co za głąb
Ojej, bo zjadłam jwdną literkę.
VILLANELLA
Are you happy Srako!
Bogumił, to napiszesz VILLANELLĘ?
Na pewno, skoro jesteś Safoną... kto by takiej bogini odmówił... no chyba, że Ty tu zabłyśniesz talentem i pokażesz nam maluczkim jak wygląda ta vila
Syfoną chyba, kówa.
I wogle, ro fak jó, kleszczu.
Bogumił napisze, bo lubi pisać xD
I dobrze pisze, chiciaż nie w moich klimatach, ale wierzę, że poradzi sobie z VILLANELLĄ.
Ty srako!
Poproszę go, żeby w twoich zaczął... może wtedy uda ci się jakiś z sensem komentarz napisać, nie mówiąc, żeby na temat.
yetti, to sraka
I tyle mam do powiedzenia.
Zdania są dobre, tylko rymy nieco proste. Może być spróbował to przerobić na biały wiersz? Było by niezłe!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania