XXX

XXX

Średnia ocena: 2.7  Głosów: 12

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (71)

  • Something 18.07.2019

    Odszedłeś od politycznego przynudzania, co wyszło na plus.

  • Bogumił 18.07.2019

    Tak jak w tym znanym powiedzonku: "Wyszłam za mąż zaraz wracam". Ja też chyba wrócę do poezji politycznej, a szczególnie do gatunków mi najbliższych, satyry i pastiszu.

  • sensol 18.07.2019

    Bogumił nie wracaj. pliz. zostań tu gdzie jesteś. po co Ci ten jad sączyć.

  • Bogumił 18.07.2019

    sensolu, a choćby po to, aby uświadamiać politycznie licznych fanów tego gatunku.

  • Something 18.07.2019

    Bogumił Tu nie ma żadnych fanów Tego gatunku.

  • Bogumił 18.07.2019

    Niektórzy tego gatunku po prostu nie znają.

  • Tomek Bordo 18.07.2019

    Something nie kłam! Ja jestem fanem tego gatunku!

  • betti 18.07.2019

    Ja tam lubię satyrę.

  • Bogumił 18.07.2019

    To mój ulubiony gatunek, zarówno wierszowana, jak i prozą.

  • sensol 18.07.2019

    to nie jest satyra - to ściek

  • Bogumił 18.07.2019

    sensol zobaczysz ocenisz. Zapraszam.

  • sensol 18.07.2019

    Bogumił wolę nie, bo mi się komentarz w kieszeni otwiera. liczę na to, że zmienisz płytę i się ucywilizujesz.

  • Aisak 18.07.2019

    Zmieniony tytuł? Bo chciałam zapytać o Safo? Co to znaczy, bo google nie wyszukuje.

  • Tjeri 18.07.2019

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Safona

  • Bogumił 18.07.2019

    Safona z Mitylene ale tjeri już ci pomogła.

  • Bogumił 18.07.2019

    Najbardziej znana poetka starożytności i świata. I podobno najlepsza. Ostatnio odnaleziono jakiś jej zaginiony wiersz.

  • Aisak 18.07.2019

    Tjeri dziękuję.

  • Aisak 18.07.2019

    Bogumił, wiem powinnam skojarzyć, bo trochę moje czasy, ale nie skojarzyłam.

  • Bogumił 18.07.2019

    Ais jak to twoje czasy? Żyłaś 2600 lat temu w epoce helleńskiej.’?

  • betti 18.07.2019

    Bogumił może to Aisak jest Safoną - powróciła...

  • Bogumił 18.07.2019

    betti gn zastanawiające

  • betti 18.07.2019

    Bogumił nie takie cuda już się zdarzały... mnie już chyba nic nie zdziwi.

  • Aisak 18.07.2019

    Bogumił nie wierzysz w reinkarnację?
    Mogłam być ubogą wieśniaczką, pasącą kozy u bogatego, grubego Zorby.
    ...

  • Aisak 18.07.2019

    Nie mogę być Safoną, bo nie jestem poetką.

    Chyba, że masz na myśli inne konotacje, ale akurat to mi wisi.

  • Bogumił 18.07.2019

    Aisaku potrafisz napisać bardzo fajne wiersze, np. Wczorajsza napisana na chybcika satyra. Była super.

  • Bogumił 18.07.2019

    Aisak zastanawiałem się czy Bóg nie daje niektórym z nas drugiego życia dla naprawy błędów.

  • Aisak 18.07.2019

    Bogumił, takie poezjowanie, to w szaletach możesz poczytać. Każdy człowiek znający alfabet moźe wydukać takie "coś".

    Ale dziękuję za podobanie.

  • Aisak 18.07.2019

    Bogumił, twój bóg, to bardzo kreatywny jegomoć. Niestety, ale mój nie ma takich pomysłów.

  • Bogumił 18.07.2019

    Aisak nasz Bóg Kasiu.

  • Bogumił 18.07.2019

    Aisaczku twórczość szaletowa też może być ciekawa. Nie jestem pewien czy powstała na ten temat jakaś praca magisterska albo doktorska. To byłoby ciekawe. No: „Twórczość szaletowa. Rozwój i znaczenie”.

  • Aisak 18.07.2019

    Bogusiu, Bogumił, Bogusiu, to jednak niezręcznie.
    No, więc Bogumile, proszę, abyś przyjął i zrozumiał, że hestem ateistką. Proszę, uszanuj mój wybór.
    Twój BÓG nie jest moim bogiem.
    Amen.

  • Bogumił 18.07.2019

    Bez Boga ateizm nie miałby racji bytu. Czy zgodzisz się z tym?

  • Aisak 18.07.2019

    Bogumił, tak, tak, w szaletach można znaleźć perełki poezji, czasami ktoś wstawi na kwejka albo joemonstera, jednak nawet poezja szaletowa przewyższa moją.

    Dobrej nocy.

  • Aisak 18.07.2019

    Bogumił, możnaby dyskutować latami, ale to dialog między Dniem a Nocą.
    :)

  • Bogumił 18.07.2019

    Aisak dobranoc

  • betti 18.07.2019

    Mnie się źle ta Safona kojarzy...

  • Bogumił 18.07.2019

    dlaczego, że z Lesbos?

  • betti 18.07.2019

    Bogumił tak

  • Bogumił 18.07.2019

    betti wszystko co o niej wiemy to chyba legendy

  • betti 18.07.2019

    Bogumił ale skoro jej poezja przetrwała, to chyba coś jest na rzeczy w tych legendach...

  • Bogumił 18.07.2019

    betti z safoną jest jak z hypatią okoliczności jej życia przedstawiane są w zależności od światopoglądu badacza.

  • betti 18.07.2019

    Bogumił możliwe, ale jej poezja mówi sama za siebie...

  • Bogumił 18.07.2019

    betti tak

  • betti 18.07.2019

    Bogumił zapomniałam Ci napisać, że znowu Ci wyszedł ładny wierszyk. Lubisz rym, prawda?

  • Bogumił 18.07.2019

    betti uwielbiam poetów romantycznych. Może nawet tu wkleję minirozprwkę o romantyźmie. O Romanowskim już pisałem.

  • betti 18.07.2019

    Bogumił ja Słowackiego.

  • Bogumił 18.07.2019

    betti uwielbiam

  • betti 18.07.2019

    Bogumił ''Testament mój'' - płaczę przy tym jak dziecko.

  • Tjeri 18.07.2019

    betti a ja przy Testamencie Herberta.

  • Tjeri 18.07.2019

    https://youtu.be/p5jmZ56mUIY

  • betti 18.07.2019

    Tjeri

    ''to co zostanie
    kropla wody
    niech krąży między
    ziemia niebem''

    W sumie tyle jest do ''płakania'', że głowa mała. I tak sobie myślę, co by człowiek był wart bez tej poezji. Toż to usiądzie na sercu i przenosi...

  • Tjeri 18.07.2019

    betti - wiem że dużo osób nie ceni tego utworu, ale mnie za każdym razie rozbiera. Ryczę jak bóbr.

  • betti 18.07.2019

    Tjeri ja mam tak przy Słowackim i nie umiem tego nawet wytłumaczyć, i nawet się nie staram. Pierwszy mój Mistrz - stąd może tak wielka miłość.
    Działają też tak na mnie wiersze Leona - karmi mnie.

  • betti 18.07.2019

    Mirka ''Przebiśnieg'' też mnie rozwala, czytałaś?

  • Tjeri 19.07.2019

    betti czytałam wszystkie utwory Mirka

  • betti 19.07.2019

    Tjeri ja nie - nie mam kiedy - sama widzisz ile tu roboty... hahaha
    Niemniej, gdy minie mi mania pisania, wrócę do czytania. Mam takie zaległości...

  • betti 19.07.2019

    Idę spać. Dobrej nocy...

  • Tomek Bordo 18.07.2019

    Napisałem ten apel do admina ale Nuncjusz go zgłosił, że to rzekomo spam, i został usunięty

  • Bogumił 18.07.2019

    Ojej chyba przestanę go lubić. Jak mógł to zrobić.

  • Aisak 18.07.2019

    Ojej, jaki żal nie skojarzyłam Safo z Safoną
    :(

  • Zaciekawiony 18.07.2019

    Dziś już rzadko się sięga po strofę saficką, więc może być ciężko z wierszem.

    Ładny tekst.

  • Aisak 19.07.2019

    Bogumił, mam prośbę, czy mógłbyś napisać vilanellę?
    Proszęęęęę!!!!!!!
    Dziękuję :]

  • betti 19.07.2019

    A w domu wszyscy zdrowi???

  • betti 19.07.2019

    vilanella - co za głąb

  • Aisak 19.07.2019

    Ojej, bo zjadłam jwdną literkę.

    VILLANELLA

    Are you happy Srako!

  • Aisak 19.07.2019

    Bogumił, to napiszesz VILLANELLĘ?

  • betti 19.07.2019

    Na pewno, skoro jesteś Safoną... kto by takiej bogini odmówił... no chyba, że Ty tu zabłyśniesz talentem i pokażesz nam maluczkim jak wygląda ta vila

  • Aisak 19.07.2019

    Syfoną chyba, kówa.
    I wogle, ro fak jó, kleszczu.

    Bogumił napisze, bo lubi pisać xD
    I dobrze pisze, chiciaż nie w moich klimatach, ale wierzę, że poradzi sobie z VILLANELLĄ.
    Ty srako!

  • betti 19.07.2019

    Poproszę go, żeby w twoich zaczął... może wtedy uda ci się jakiś z sensem komentarz napisać, nie mówiąc, żeby na temat.

  • Aisak 19.07.2019

    yetti, to sraka
    I tyle mam do powiedzenia.

  • Zdania są dobre, tylko rymy nieco proste. Może być spróbował to przerobić na biały wiersz? Było by niezłe!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania