Nie dla wszystkich wzejdzie słońce

,,Boże zbawienie

ujrzą sprawiedliwi ,, Ps 50, 8-9

 

wolna wola

raj na ziemi

 

piekno czaruje

życie smakuje

jak świeże bułeczki

jemy zachłannie

 

nie wszyscy

 

bardzo wielu patrzy z żalem

im nie starcza

dostają według praw

 

ludzkich praw dla malutkich

gdyby byli …

 

kiedyś zgaśnie słońce

nie dla wszystkich wzejdzie

ujrzą je prawi

 

1.2026 andrew

Piątek, dzień wspomnienia

męki i śmierci Jezusa

Średnia ocena: 2.5  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (15)

  • andrew24 6 godz. temu
    Aktorzy, celebryci,pilkarze....
    Pieniędzy się dowolnie nie drukuje.
    Muszą je doły wypracować.
  • ireneo 6 godz. temu
    andZia
    Czy taki Leszek flaszka od danieli.
    A zaczął od owiec i baranów
    Czy taki na R ,orbanowski - wysłużył się państwu
    PIS na 114 milionów, do dziś. Tylko na posadkach...
  • Sucre 5 godz. temu
    ireneo pewnie sam wyłudzasz jakąś sutą rencina na żółte papiery, a gryziesz irciu rękę która cię karmi.
  • andrew24 4 godz. temu
    ireneo
    Komu ty wierzysz,mówisz o tych co ich nie ma.
    Obajtek Morawiecki i dziesiątki innych których nazywają złodziejami
    nie zamykają.
    Czy jesteś ślepy i upośledzony?????
    Tobie podsuwają ...
  • andrew24 4 godz. temu
    I jeszcze jedno piszę, że słońce wzejdzie nie dla wybrańców, ale prawych.
    Masz szansę na niebo. 🌸
  • ireneo 6 godz. temu
    Raj Adam zawsze na Ziemi, u "ciapatych".
    Słońca mają, że ho, ho a nawet wiścej.
    Przez ok. 5 mld lat ziemskich Za kolejne tyle, na jakiejś Galatktyce ona, wpatrzona w niebo powie onemu -zobacz, spadająca gwiazda....
    Ziemskich już tam, konie konieczniema feż. nie będzie od jakch 2-3 miliardów, ani popiołów po nich wedle praw natury. Bogów też już nie. Czy to na hufnalach, czy księżycowym sierpie😫
    Bowiem powiedzane jest - co ma początek musi mieć koniec.

    O kurcze, patrz, trochę w lewo, jakaś gwiazda spada.No cóż kochanie i z nami tak będzie jak z tymi Ziemianami... czy jak im tam jest, a już poprawej - jak im tam było.
  • Sucre 5 godz. temu
    Gdy Emilia Plater parę lat przed wybuchem powstania listopadowego odwiedziała Warszawę była przerażona stanem ówczesnych polskich elit nie myślących o wyzwoleniu państwa, ale zajętych nieustanną zabawą i balami. Masz rację, to najbardziej nieczuła i pozbawiona empatii dla słabszych część narodu. Żyją niczym pasożyty i w dodatku próbują wciąż gnębić swojego żywiciela.
  • Sucre 5 godz. temu
    5!
  • andrew24 4 godz. temu
    🌻
  • Bettina 4 godz. temu
    Opowi.pl
  • ireneo 2 godz. temu
    Lekko i cięzko przymulonym, sarkazmem i uwagami - te dwa przykłady zbrodni dowodzą różnicy między rządami praworządnymi a dojnymi:
    "Prokuratura Okręgowa w Wa nrszawie przedstawiła w czwartek byłemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu (pp.PiS) zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie organizacji wyborów o ykorespondencyjnych w 2020 r. Morawiecki nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień."
    Dojny skwitowałby - tan pani jyż nigdy nikogo, żadnego banku ani państwa więcej nie okradnie.
    Ten pan, oczywista oczywistość, wychodziłby jeno na spacerniaki.

    Albo ten ancymonek, Daniel Obajtek wsztstko może tylko nie, siedzieć.

    "Daniel Obajtek, były prezes Orlenu, usłyszał zarzuty dotyczące nadużycia uprawnień i wyrządzenia spółce szkody majątkowej na kwotę 393 600 zł za zawarcie nieprzetargowych umów z firmą detektywistyczną, które miały służyć inwigilacji polityków opozycji, zamiast celom gospodarczym spółki, a Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu w grudniu 2025. Obajtek nie przyznał się do winy."

    Dlaczego tak późno dostał te zarzuty ?
    A to objaśnił niejaki Piebiak
    - tych co robią dobrze nie zamykamy. To dpjni
    A dzisiejsi w ogólenie zamykają. To robota sądów a nie Zer i Piebiaków.
    Czy Andzia mnie czyta?! To dobrze, ale trza ze trzy razy raz po razie.
  • andrew24 godzinę temu
    Więc dlaczego nie zamykają.
    Boją się. Będą wygrazac jak wyjadą. Teraz tą nieudolność wychwalasz.
    To takim jak ty...
    Nikogo nie zamknęli, dlaczego. Rusz głową, chociaż to trudne.
  • ireneo
    andrew24
    Gdyby zamknęli Schmidta to wojna z ciepłym czlowiekiem, a jak zamknąć tych dwóch geszefciarzy u osiłka podobnje niskich lotów jak ten były sutenerski hotelarz?
    Jak refo od salvesonu to w Świat pójdzie prześladowanie katolików konsekrowanych oraz prześladowanie męczennika mafijnego na Z, którego zamknięty zbrodniarz nie mógł z więzienia uzdrowić, a mógłby, salcesobem tylu pouzdrawiał. A kto wie czy ojca nie wskrzesiłby.
    A gdyby nawet to przecież osiłek niskich lotów może ułaskawić go od śmierci i grzechów nawet przed sądem ostatecznym, a ten sąd uwolnić od tak zdemoralizowanego paciorka.
  • Dobranocka 2 godz. temu
    Andrzeju, ircia to stary ubek na resortowej emeryturze, z serii tych debili silnych w kupie. Doktorka, który przyjął łapówy od kilkudziesięciu pacjentów, ministra który brał łapówy, w tym mieszkanie w Chorwacji za ustawiony przetarg, prawej rączki ulubieńca rudej szmaty, która ukrywała ukradzioną kasę w nogach od stołu i zegarkach, czy mecenasa, który pomógł klientowi okraść firmę to uważa za super uczciwych.
  • andrew24 godzinę temu
    🌻

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania