Niesterylni

W dolinie żebraków - tam najlepiej,

schody na dół, Rondo Daszyńskiego pulsuje pod ziemią, miasto połyka ludzi spokojnym tempem,

a ja prostuję kości pod neonów chemią.

 

Nie ma pośpiechu. Słońce gaśnie wolno,

porządkowy wyprowadza mnie ku górze,

na skórze zapach - nie brud, tylko wolność,

ostatni dziki człowiek w szklanej chmurze.

 

Wśród wieżowców tłum rozchodzi się bez celu,

każdy w swoją stronę, każdy trochę obcy,

ekrany świecą ciepłem reklam przy hotelu,

noc spływa cicho na zmęczone oczy.

 

A ja wśród drzew, gdzie śpią jeszcze ptaki,

czekam bez ruchu — aż świat będzie nijaki.

Średnia ocena: 4.7  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (15)

  • Shira 3 tygodnie temu

    masz potencjał, bdb wiersz
    ps szczególnie podoba mi się czekanie na nijaki świat..

  • Diabelskie Muskuły 3 tygodnie temu

    mentorski ton , haha :)
    od lat mnie to spotyka w komentarzach. nie obrażam się, to jest nawet zabawne. shira, naprawdę nie jestem nastolatką w okresie dojrzewania, to tylko taka kreacja.
    pozdrawiam Panią Serdecznie ♥️

  • Shira 3 tygodnie temu

    ha ha ha, nie myl mentorskiego z żartobliwym.
    podpowiedź: napisałam bdb i dalej wiersz, nic to nie mówi?
    ps, wyjaśniać nie będę.. :)
    Również serdecznie Panią pozdrawiam. :)

  • Shira 3 tygodnie temu

    zapomniałam dodać - z uwagi na swój wiek dojrzały, że bez wątpliwości
    żadnej zostawiłam tu 5. Innego wyjścia nie miałam. :)

  • Diabelskie Muskuły 3 tygodnie temu

    Shira 🙏🙋

  • Diabelskie Muskuły 3 tygodnie temu

    🗣️ nincha ! nic nie pisz huncwocie !!

  • Diabelskie Muskuły 3 tygodnie temu

    a, Cain, tak :)

  • Cain 3 tygodnie temu

    Łojakie to takie, że normalnie szubudubu, szubudubu witaj nam prezesie klubu!
    Pozdrastwuje serrdecznie

  • Cain 3 tygodnie temu

    Masz potencję, oby tak dalej

  • Diabelskie Muskuły 3 tygodnie temu

    haha :) ♥️

  • Grafomanka 3 tygodnie temu

    ''ekrany świecą ciepłem reklam przy hotelu,
    noc spływa cicho na zmęczone oczy.

    a ja wśród drzew, gdzie śpią jeszcze ptaki,
    czekam bez ruchu''

    Całość dobra, poza rymem na końcu, ale ten kawałek jakby z mojej duszy... 6

  • Diabelskie Muskuły 3 tygodnie temu

    🧞‍♀️ :)

  • Dobranocka 3 tygodnie temu

    Bardzo melodyjny, fajny wiersz.

  • Diabelskie Muskuły 3 tygodnie temu

    dobranocka ❤️

  • il cuore 3 tygodnie temu

    To ciekawe i ważne miejsce kulturowo ale jeśli ktoś nieznany się napatoczy, to może być istotą znaczeń nieakceptowanych 🍎

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania