Jaki śliczny :) lekko, przyjemnie, nie przesadnie i z ciekawym i refleksyjnym przesłaniem. Pozytywne i nieco zaskakujące zakończenie jak wisienka na torcie ;) przesyłam 5 i uśmiech, który wywołuje u mnie ten tekst :)
Oto chodzi, dziewczęta, że nieoszlifowane, gdyż, toteż, dlatego, że, iż nie pasuje zdanie: napełnił balię. Jak – napełnioną wodą balią ma płynąć? Bez sensu:/
Neuro, szczerze to mnie bardziej uderzyła "podróż w gorącą Italię". Ale coś o tym wiem, że niektóre wiersze rodzą się z pewnymi wadami, których nie da się zmienić (no chyba że na gorsze). Napisałabym że bardzo mi się podobało i w ogóle , ale to mogłoby zaszkodzić Twojej sanoocenie :)
Enchanteuse
Bardzo się wstydzę o tym powiedzieć…
To krępujące dość, by o tym nie głosić.
Cóż, mówią: raz się żyje (dobrze wiedzieć),
więc... chciałbym o coś panią poprosić.
A mianowicie, chciałbym prosić o przysługę.
Wiem – dzisiaj to nie są żadne atencje.
Ale, żeby nie zabrzmiało zbyt nisko, mówię:
polecam pani... moją prośbą się zajęcie.
I żeby nie być w tej sprawie gołosłowny,
chcę dokładnie pani wytłumaczyć,
na czym precyzyjnie polega problem,
jeśli, oczywiście, zgodzić się pani raczy…
Już zmierzam prostą drogą do wyjaśnienia,
bo pani musi wiedzieć, że jestem…
tak jakby... trochę od niechcenia,
ale… jak już się zdecyduję, to zechcę!
Nie oglądam, ale przyznam (z czystym sumieniem :) ) że próbowałam w trakcie ostatnich mistrzostw. I uprzedzając pytanie, nie nie dlatego, że Francja je organizowała.
Liceum, przedbieg przed maturą. Nie ostatni, ale jednak i
już oblewają mnie poty
na samą myśl o tym. Rozszerzenie z polskiego jest masakrycznie trudne.
Komentarze (55)
Bardzo przyjemnie się to czyta. :) 5
Bio, bardzo mi miło :)
Syn zostawia Ci 5 : )
Angela, miło mi, że prawdziwe dziecko to czytało, a nie tylko my - dzieci podróbki :)
Neurotyk skoro kategoria dla dzieci, to go przygnałam, niech ćwiczy, a i tak czasem tu zagląda : )
Jaki śliczny :) lekko, przyjemnie, nie przesadnie i z ciekawym i refleksyjnym przesłaniem. Pozytywne i nieco zaskakujące zakończenie jak wisienka na torcie ;) przesyłam 5 i uśmiech, który wywołuje u mnie ten tekst :)
Ktokolwiek, dziękuję za tak owocowy komentarz :D
Brzechwowo, Brzechwowo. 5 Świetny wiersz
Panie Buczyborze, na Brzechwie się chowałem jak młodym byłem cielęciem :)
Na opowi jest tyle smutnych, poważnych wierszy, dobrze jest czasem przeczytać coś innego, lekkiego i wesołego jak ta bajka :D 5
Perzigon69, miło mi, że to co piszę dajśw komuśwytchnienie a nie tylko męczy:) Dzięki:)
Lekkie, przyjemne, ciekawe; ) świetny wiersz, zostawiam 5
Katharina, staram się tak pisać- lekko, przyjemnie, ciekawie:) Dziękuję za krytykę:)
Bardzo fajny wiersz o biednym orzechu włoskim co marzył o podróży pięć
Fajnie zinterpretowałaś wiersz – włąśnie o tym opowiadał :) Dzięki za profesjonalną ocene :)
Hmm , Mar, dzięki Tobie przypadkiem odkryłam bardzo fajny wiersz. Dzięki.
En, Mar odkopuje diamenty :)
Diamenty? Aleś Ty skromny :)
Neurotyk oszlifowane
I ja też, w październiku nawet nie myślałam, że tu będę. Lubię włoskie orzechy pod każdym względem. I te małe i te duże, pomarszczowe niczym mózg.
Oto chodzi, dziewczęta, że nieoszlifowane, gdyż, toteż, dlatego, że, iż nie pasuje zdanie: napełnił balię. Jak – napełnioną wodą balią ma płynąć? Bez sensu:/
Neuro, szczerze to mnie bardziej uderzyła "podróż w gorącą Italię". Ale coś o tym wiem, że niektóre wiersze rodzą się z pewnymi wadami, których nie da się zmienić (no chyba że na gorsze). Napisałabym że bardzo mi się podobało i w ogóle , ale to mogłoby zaszkodzić Twojej sanoocenie :)
Neurotyk ale orzechy będą w baliji pływać, że Ho, ho
pasja dobre:D
Enchanteuse , racja, chwaląc obnizasz wartość tego wiersza:)
Hmm
Enchanteuse zle zroZumiałas;)
Enchanteuse zle zroZumiałas;)
Zatem wyjaśnij :)
Enchanteuse hmm... no, ten tego:)
Zaraz Ci opowiem
Enchanteuse
Bardzo się wstydzę o tym powiedzieć…
To krępujące dość, by o tym nie głosić.
Cóż, mówią: raz się żyje (dobrze wiedzieć),
więc... chciałbym o coś panią poprosić.
A mianowicie, chciałbym prosić o przysługę.
Wiem – dzisiaj to nie są żadne atencje.
Ale, żeby nie zabrzmiało zbyt nisko, mówię:
polecam pani... moją prośbą się zajęcie.
I żeby nie być w tej sprawie gołosłowny,
chcę dokładnie pani wytłumaczyć,
na czym precyzyjnie polega problem,
jeśli, oczywiście, zgodzić się pani raczy…
Już zmierzam prostą drogą do wyjaśnienia,
bo pani musi wiedzieć, że jestem…
tak jakby... trochę od niechcenia,
ale… jak już się zdecyduję, to zechcę!
Neurotyk niczym oda do czarodziejki
pasja kogo?
Teraz, żeby zgadnąć o co chodzi, będę musiała rozebrać ten wiersz na części, ech :). Mistrzu górnolotnego stylu, zadał mi pan trudne zadanie :P
Lubię zabawy w rozbieranie a Ty, Mistrzynio języka obcego?:)
Tylko bez kosmatych myśli, proszę :)
Enchanteuse wypraszam sobie! :)
O czym Ty do mnie...
Okej, nie było tego :). Więc dzisiaj robimy spam pod Twoim tekstem ?
Enchanteuse najwyraźniej:)
Ogladasz mecze piłkarskie?
(nigdy nie umialem podrywac kobiet..)
Nie oglądam, ale przyznam (z czystym sumieniem :) ) że próbowałam w trakcie ostatnich mistrzostw. I uprzedzając pytanie, nie nie dlatego, że Francja je organizowała.
PS: Neuro, nie szkodzi :)
To i pewnie nie grasz;)
Pislas juz maturę?
Neurotyk moze podrywaj ją gdzie indziej?
Nuncjusz rozmawiamy o futbolu
Ostatecznie to tekst Neura, więc i jego spam :)
Enchanteuse liceum, studia, praca przy zamiatanieu chodników- gdzie jesteś teraz, jesli można wiedzieć?
Liceum, przedbieg przed maturą. Nie ostatni, ale jednak i
już oblewają mnie poty
na samą myśl o tym. Rozszerzenie z polskiego jest masakrycznie trudne.
już oblewają mnie poty
na samą myśl o tym
ładny zaczątek :)
Kolejny ma skojarzenia :/
Enchanteuse chodziło mi o ładny rym i rytm w tym zaczątku wiersza ;p
Nuncjuszu, nie kpij.
Enchanteuse bardzo fajny rytm i rym.
Nun ma rację
Enchanteuse serio serio :)
Wniosek : pisz na spontanie . Zakładając, że macie rację :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania