Ojca nikt nie zauważył

Był dzień poświęcony OJCU, to dzień wyjątkowy

Jednak nawet nie zauważyły tego, tutejsze tępe głowy.

 

O jakże rola Ojca, tutejszym 'tfurcom' się nie podoba

Tak, że na krytykę zachowania, szkoda nawet jednego słowa.

U mnie minął Dzień Ojca z dziękczynieniem i kwiatami

Bo ja jako Ojciec, pracowałem na szacunek latami.

A gdzie ten szacunek ogólny i społeczne pochwały

Jak tu każdy 'połeta', okazał/a się taki/a mały/a.

Maluśki/a -malusieńki/a, tyci-tyci,

Bardziej podobny/a do marcowego/j kota i kici.

Nie chodzi tu, o żadne pochwalne komentarze

Ale gdzie te peany Ojcom, za ich trud i miłość w darze.

Średnia ocena: 1.8  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (12)

  • Dziena hiena godzinę temu

    jak ktos sie chwali jaki to on jest fajny, a jacy inni nie fajni sa, to zenada i onanizm wlasnej osoby. kosz

  • Sucre godzinę temu

    A ja uważam, że jeśli ktoś może pochwalić się czymś dobrym, to powienien to robić. To jest nawet godne pochwały.

  • Dziena hiena godzinę temu

    Sucre chwalenie sie wlasnym byciem dobrym przy jednoczesnym cisnieciu innym to toxic trait imo

  • realista godzinę temu

    D h. Nie dziwie się twojemu pogardliwemu podejściu do autoryteu Ojca
    Bo twój nick hiena wskazuje matriarchalną strukturą, przy skundlonym samcu.
    Poza tym, hiena żeruje na zdobyczach innych draoieżników
    Śmiejąc się z ich głupoty, że pozwalają się okradać.

  • realista godzinę temu

    Sucre .Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam. Napisałem ten esej nie dla pochwały, tylko aby zbudzić z letargu tych co czują się OJCAMI. Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra.

  • realista godzinę temu

    korekta; draoieżników = drapieżników

  • realista

    Dziena hiena. Toksycznych cech charakteru, to szukaj u **ireneo jam sam buk z dyni**,
    który uczynił się samozwańczym buckiem na opowi i to ci pasi.
    To wnuczka, której przekazaliśmy swój dom, powiedziała do swoich córeczek; jeżeli chcecie coś w życiu osiągnąć, to bierzcie przykład z PRADZIADZIA. Nie byłoby dzieci, wnucząt i prawnucząt, gdyby nie było OJCA seniora rodu. Nie muszę się chwalić , bo to moje czyny dają świadectwo o mnie, co też bezinteresownie prezentuje tutejszym userom.
    Niestety tu panuje mentalność faryzeuszy:*** Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny*: sprzeciwia się naszym sprawom, zarzuca nam łamanie prawa, wypomina nam błędy naszych obyczajów.***

  • Dziena hiena

    realista za robote sie wez a nie kocopoły w necie piszesz

  • realista

    Dziena hiena . Bieg ukończyłem , wiary ustrzegłem. Przepracowałem 65 + 2 bo miałem siły i zapał do pracy. Dziś jako zasłużony emeryt odliczam, że już 44 dni ubyło od Jubileuszu do setki. Każdemu życzę takiej kondycji psychofizycznej w moim wieku. Łaska Boża jest nieograniczona.

  • Sucre godzinę temu

    Dałem piątaka, za zwrócenie uwagi na ten ważny temat. Skoro jest Dzień Ojca, to należy go obchodzić godnie. Ojciec, taka jak św. Józef w świętej rodzinie pozostawał zawsze nieco w cieniu Maryi. W Ewangeliach nie ma ani jednego wypowiedzianego przez niego zdania. To dowodzi skromności.

  • realista

    Sucre. >Dałem piątaka< ale porwały go zerowe trolle,
    Pozdrawiam. Niech dobro i pokój będą z Tobą.

  • andrew24

    Pozdrawiam serdecznie
    Miłego dnia

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania