Ojcze nasz

A kiedy już zdepczę mych wrogów

i przejdę po ich truchle

siądę po prawicy Ojca

zajadając trufle.

 

Wiele imion nosi Ojciec mój - Mefisto,

Cypher, Zemiel, Azazel -

jego mocą chroniony rozpieprzę to wszystko

zemstą ziemię skażę.

 

Utworzę z padliny sto milionów stosów

ręką Ojca mego zamiotę popioły

oszczędzając garstkę wartościowych osób

i stworzę świat na nowo....

wesoły.

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 14

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (15)

  • betti 17.09.2018

    Abstrahując od treści, która mnie rozbawiła, technicznie, to Twój najlepszy wiersz.

  • riggs 17.09.2018

    Dziękuję

  • riggs 17.09.2018

    P. S. Treści mam takie jak ja. Pokopane haha

  • Szudracz 17.09.2018

    Wesoły? Podbija tą czystkę to słowo. Lekko, bez zgrozy i goryczy. :)

  • Pasja 17.09.2018

    Witam
    Bardzo optymistycznie brzmi twoja modlitwa. I chociaż ta garstka jest taka mała, to warto mieć takie marzenia.
    Pozdrawiam serdecznie.

  • Adam T 17.09.2018

    A, jest i tu. Super. Podoba mi się tak samo, jak za pierwszym razem i chciałem jeszcze raz podkreślić.
    Pozdrofil ;)

  • Ritha 17.09.2018

    Bardzo git, zwłaszcza druga zwrotka :)

  • jolka_ka 17.09.2018

    Rytmiczny taki, czyta się płynnie. Treść również się broni. Bardzo na tak :)

  • riggs 17.09.2018

    Dziękuję bardzo za miłe przyjęcie

  • Aisak 17.09.2018

    Fajny.

  • maga 18.09.2018

    Mądre, rytmiczne, trafione.

  • maga 18.09.2018

    Mądre, rytmiczne, trafione.

  • Canulas 18.09.2018

    Noo, idealnie pokazujesz jak w cudowny spisów finalizując zwrotkę i luzować jej początkowy kaliber. Zaczynasz podniośle i wyhamowujesz. Pieknie od strony melodyjności to utkane.

    "A kiedy już zdepczę mych wrogów
    i przejdę po ich truchle" - tutaj mam zgrzyt natury liczbowe. Nie zagrywa mi się poczarkama mnoga z ich (jakby jednym, wspólnym) truchłem. Nie wykluczam jednak, że to przez pryzmat tego, iż ze sztuką wychwytywania metafor jestem jeszcze srodze nieobyty.
    Pozdroxon

  • Canulas 18.09.2018

    spisów - sposób *

  • Pan Buczybór 18.09.2018

    Diabeł to kłamstwo!
    No, a wiersz bardzo fajny, zabawny i rymy całkiem całkiem.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania