Okno na świat, otwieram oczy
Kosmos nieprzenikniony i mikrob utajniony
Ma swój wid-ok w OKU ujawniony.
Oko, ok-no, wid-ok, oczy
Okno na świat, otwieram oczy
Nawet w n-ocy, widzę sen pror-oczy
Choć w n-ocy mam zamknięte oczy.
Skupiam na tym swój wzr-ok
Zanim postawie właściwy kr-ok.
Bo niewłaściwie postawione kr-oki
Mogą poprowadzić na urwiste st-oki.
Coś z dala, jak we mgle dostrzegamy
Spójrzmy z b-oku, tu lepszy wid-ok mamy.
Może coś w tym wid-oku zobaczymy
Co przez nieuwagę tu prze-oczymy.
Gdy we śnie, tylko w marzeniach śnimy
Jak otworzymy oczy, to wszystko widzimy.
Może też niejednego to zask-oczy
Że niektórzy maja wytrzeszczone bawole oczy.
Czy może też to kogoś zaur-oczy
Ale maleńkie meszki, też mają duże oczy.
Nawet podziemne krety, tego się nie wstydzą
Ze jak wyjdą z nory, to oczami świt widzą.
Ze wszystkich organów potrzebnych w życiu,
Oczy od początku świata służyły najlepiej przeżyciu.
Bo OKO, to narząd najbardziej wspaniały
Ono otwiera nam wid-ok na świat cały.
Niech wiedzą to wszelkiej maści nieuki
Że bez OCZU nie byłoby wzniosłej nauki.
Ale nieuki duchowe wolą żyć w ciemności
Bo światło wiedzy w ich głowach się nie mieści.
Każdy ślepiec duchowy, niech się zastanowi
Co ma gałki w głowie a o widoku nic nie powie.
Macie OCZY do patrzenia, a nic nie widzicie
Bo nie wiecie od kogo macie OCZY i całe ŻYCIE.
Ślepota duchowa, to tragedia istnienia
To brak szerokich horyzontów myślenia.
OCZY to świadomość miejsca urodzenia,
To nabyta wiedza z szerokiego otoczenia.
Dzięki oczom masz w obrazach wspomnienia,
I wizję rozwoju na przyszłe pokolenia.
To dzięki oczom budujemy wspaniałe domy
A wgląd w budowę materii, rozbił atomy.
Dziękuję Bogu za ten świat wspaniały
Który moje niezwykłe OCZY tu ujrzały.
Otwieram OKNO na świat, otwieram OCZY.
Komentarze (31)
/Ale maleńkie meszki, też mają duże oczy./ – meszki to chujoza, gdybyś cokolwiek rozumiał napisałbyś o /muszkach owocówkach/, mają ogromne znaczenie dla rozwoju medycyny, genetyki, także oczy mają dużo większe od meszek 😷
il cuore. Dzięki za konstruktywne wejście do tematu.
Jednak zamiast podzielić się spostrzeżeniami na temat wzr-oku
Starym zwyczajem wcisnąłeś wulgaryzmy z b-oku.
Ten esej porusza obraz świata jaki przenika do OKA
Od meszki czy muszki, do bawołu czy kałamarnicy.
Jako dowód, że poznanie świata widzialnego
Nie może się odbywać bez narządu wzroku.
Jeżeli szukasz medycyny, to niech twój mózg się przymierza
Do kałamarnicy, która ma oko wielkości stołowego talerza.
Lubię wodę i w przyszłym wcieleniu będę kałamarnicą albo ośmiornicą (mam obiecane), ale jeszcze się nie zdecydowałem, bo ludzkość to chujoza, więc złożyłem reklamację 🐙🦑
Nie będę komentował twojego określenia ludzkości il cuore
Bo tym sam oceniasz jaką masz wrażliwość na kulturę.
,,Niech będzie przeklęty Bóg i Jego straszliwe, plugawe Stworzenie"
Szkarłatny płatek i biały – Michel Faber
Piękny i bardzo mądry cytat 🦖🐉
il cuore . "Jego straszliwe, plugawe Stworzenie"
To jest twoje własne powtórzone określenie.
Ja tu jako realista, występuję jako Dziecię Boże
Bóg mi zawsze błogosławił. Dziękuję Ci Wielki Boże
To szatan plemię ludzkie w Raju splugawił
I jako Kainowe potomstwo na świat wyprawił.
/To szatan plemię ludzkie w Raju splugawił/
Myślisz, że sukienkowi zakradli się do Raju? bo według mnie to oni są szatańskim plemieniem 👹
il cuore .Nie ośmieszaj się, że tak mylisz fakty niektóre.
Wiedz, że Kościół wyszedł z katahumb około 3 wieku
Skąd więc sukienkowi mieszkali w Raju, przed milionem lat
Jak sukienek nie znał jeszcze rajski świat.
/Według tradycyjnej chronologii żydowskiej opartej na Torze (Księdze Rodzaju), świat został stworzony około 6000 lat temu. Kalendarz żydowski, liczący lata od stworzenia świata (Anno Mundi), przyjmuje, że miało to miejsce w 3761 r. p.n.e.../
Właśnie zaprzeczyłeś wiarygodności Biblii, wstydź się! pójdziesz za to do piekła 👺
il cuore .
Jak zwykle powołujesz się na Historię Narodu Wybranego zawartego w zapisach Tory. Zapominając o zapiskach pobocznych, że ówczesny świat zamieszkiwały inne diaspory.
Jakbyś wiedział co do zbawienia człowieka jest potrzebne,
to nie wypisywałbyś takie brednie.
Na temat zbawienia Wszystkich Ludzi
Jest Dobra Nowina. Niech się nieuk tym nie trudzi.
Czyli Tora jest dla ciebie chuj warta? a przecież jest fundamentem Biblii w którą bezwarunkowo wierzysz 🤣
il cuore Pokazałeś swoje prostactwo, więc na tym poziomie nie ma rozmowy.
Twój buk, to jest ireneo urodzony w dyni na pustyni. Tam skieruj swoje chamskie odzywki.
Nawet na rymowankę dla dzieci się nie nadaje.
SS. Nie na rymowankę, tylko na trening dla twojej jaźni.
Abyś ten uniwersalny narząd wpisał do swojej wyobraźni.
To właśnie z budowy dużego czy małego oka wynika
Że na wzór OKA, została zbudowana cała OPTYKA.
Zostały w lunetach wykorzystane walory akomodacji
I setki innych optycznych kombinacji.
realista Ale to ty się podniecasz wiedzą z poziomu wczesnej podstawówki.
SwanSong Pewnie powtarzałeś wszystkie klasy podstawówki
Że na każdy temat masz podobne wymówki
O mądrości nie świadczy ilość zaliczonych szkolnych korytarzy
Ale Łaska Boska jaką Bóg każdego obdarzył.
realista tak gada każdy głąb. Gdybyś liczył tylko na mądrość od Boga, siedziałbyś teraz w jaskini i kroił mamuta. A nie, wróć, już byś dawno nie żył, bo średnia długość życia wynosiła wtedy około 30 lat. Jakoś wtedy Bóg miał ludzi głęboko w dupce.
SwanSong. Pamiętaj, że wrażliwe dzieci
Więcej wymagają, niż twoje opowijskie śmieci.
To Bóg gromadząc wszystkie skarby na Ziemi
Nakazał ;Czyńcie sobie Ziemię poddaną,
Ale i tak człowiek wszystkiego jeszcze nie ogarnął.
realista Cywilizacje istniały i przed Jezusem, więc jak zwykle nie masz racji.
SS. A toś dokonał wiekopomnego odkrycia,
na podobieństwo grobu Tutanchamona.
Pewnie o milionach lat istnienia świata, już cię nikt nie przekona.
Powiedz tylko to, skąd taką wiedzę czerpie Kolegium Tumanum
Że potem przekazuje swoim wiernym fanom.
realista Przypominam ci, tumanie, bo wydajesz się nie wiedzieć takich oczywistości, które twoją narrację obracają w pył. Gdzie była ich mądrość od Boga? Dobrze sobie radzili bez niego.
SwanSong Pokazałeś swoje prostactwo, więc na tym poziomie nie ma rozmowy.
Twój buk, to jest ireneo urodzony w dyni na pustyni. Tam skieruj swoje chamskie odzywki.
realista Już uciekasz, bo brak ci argumentów xD zmykaj z podkulonym ogonem! A kysz!
SwanSong SwanSong Pokazałeś swoje prostactwo, więc na tym poziomie nie ma rozmowy.
Twój buk, to jest ireneo urodzony w dyni na pustyni. Tam skieruj swoje chamskie odzywki.
SwanSong SwanSong Pokazałeś swoje prostactwo, więc na tym poziomie nie ma rozmowy.
Twój buk, to jest ireneo urodzony w dyni na pustyni. Tam skieruj swoje chamskie odzywki.
realista Co ty mnie do ireneo odsyłasz? Skoro według ciebie mój buk to ireneo, to twój buk to dobranoca vel bogumił vel sucre. Możesz mi zlizać śmietanę z kolan, podobno kapłani to lubią.
SwanSong SwanSong SwanSong Pokazałeś swoje prostactwo, więc na tym poziomie nie ma rozmowy.
Twój buk, to jest ireneo urodzony w dyni na pustyni. Tam skieruj swoje chamskie odzywki.
realista idź precz, tchórzu śmierdzący.
SwanSong SPAM! SwanSong SwanSong SwanSong Pokazałeś swoje prostactwo, więc na tym poziomie nie ma rozmowy.
Twój buk, to jest ireneo urodzony w dyni na pustyni. Tam skieruj swoje chamskie odzywki.
realista spamujesz, bo nie masz argumentów. Idź tworzyć kolejne rymowane bezguścia.
SwanSong Twój buk ireneo ogłosił ; moje słowa jak wyroby media ekspert NIE DLA IDIOTÓW
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania