ostatki
w jego ogrodzie
od trucia umarły motyle
teraz szuka kolorów w szarości
a ja lubię różowe okulary
dlatego nam nie po drodze
do krzyży na rozstaju
patrzę jak ściska ostatnią złotówkę
reszta wypadła z dziurawych kieszeni
w jego ogrodzie
od trucia umarły motyle
teraz szuka kolorów w szarości
a ja lubię różowe okulary
dlatego nam nie po drodze
do krzyży na rozstaju
patrzę jak ściska ostatnią złotówkę
reszta wypadła z dziurawych kieszeni
Komentarze (35)
em... W między, kukurydzy czy rzepaku jest tyle samo organicznych trucizny.... Tak jak tekst. bez opnini
Jak bez opinii, przecież napisałaś swoją opinię o... kukurydzy i rzepaku.
Przeczytałem. Wyrobiłem sobie opinię. Oceniłem.
Dziękuję za przeczytanie i ślad.
Jeden wiersz podobny do drugiego. Wszystko oparte na metaforach. Ale masz do tego pełne prawo. I ten wiersz Tobie wyszedł. Ładna sztuka :) Nie pożałuje piątaka :)
Rozrzutny się zrobiłeś, maga. Zaskoczyłeś mnie.
Dobre, lekkie i prawdziwe ;-)
Dzięki, Artbook.
Jestem pełen podziwu dla Twojej wytrwałości i siły w zalewie chamstwa, głupoty, niekompetencji, grafomaństwa i zawiści.
Aż się musiałem odezwać, bo ja nie miałem tyle mocy wobec zalewu tych cech tutaj.
Pozdrówka betti.
Dobrze jest nazywać rzeczy po imieniu, tylko wtedy nędza najbardziej się burzy, a ilość jej sprzymierzeńców najlepiej świadczy o kondycji intelektualnej i moralnej społeczności.
To żagle pod wiatr!
Kogo tu moje piękne oczy widzą... choćby dla takich chwil warto pisać. Brakuje mi tu Ciebie, czasami wspomnienie o Stasi Bozowskiej nie wystarczy, ale mam jeszcze (na szczęście) Stańczyka w rękawie, on też Staś...
Pozdrawiam.
Betti,
a niech stracę. Za taki wiersz masz 5! Choć na poezji się kompletnie nie znam, co często powtarzam.
Antoni, rozpieszczasz mnie. Kiedy facet gotowy jest stracić dla kobiety, to znaczy, że nie jest mu obojętna, co w tym przypadku jeszcze więcej znaczy... dziękuję.
betti
tak, tak, jak patrzę na Twoje "pięć liter", to myślę o jednym ;)
Antoni Grycuk muszę coś Twojego przeczytać, bo widzę, że metaforę nosisz pod skórą... podoba mi się to.
Dla mnie - i zdaję sobie sprawę z ewentualnego słownego wpierdolę od Twoich wyznawców ;) - czasem ładujesz zbyt gęsto metafory. A skoro o tym wspominam pod tym tekstem, to znaczy, że to teraz jest tu.
Spróbuję obronić swoje stanowisko albo przynajmniej zamortyzować zbłaźnienie się.
"w jego ogrodzie
od trucia umarły motyle" - to jest zajebiste. Naprawdę jedna z lepszych, przeczytanych przeze mnie ostatnio. Ale co z tego, bo nie dajesz mi wystarczającej przestrzeni do delektacji (delektowania się), bo zaraz za nią lecą następne i już muszę ewentualną ekscytację dzielić pomiędzy nie. Gdyby pomiędzy nimi była jakaś większa przestrzeń - jakieś, przepraszam - dające oddech gołosłowie, mógłbym okrzepnąć w zachwycie i przygotować się na kolejną porcję.
No cóż. I tak zajebiscie.
Can spróbuję specjalnie dla Ciebie, nie wiem jak wyjdzie, bo ja ostatnio zbyt często schodziłam do podziemi, ale niech tylko mnie napadnie, to postaram się z umiarem.
Dziękuję, że tu jesteś.
betti - według mnie, takie utwory złożone z samych metafor, kwalifikują się do kategorii - (krzyżówka - ping pong) Wiersz powinien mitygować, relaksować. Jakby prawdziwy piewca poezji zbawił na opowi. Oj betti :) oj betti. :) Osobiście nie pochlebiam takiego stylu.
maga może tak: kiedy piszę, czuję się naga, dlatego tak ważne jest dla mnie zostawić sobie chociaż biustonosz i majtki.
Niektórzy może myślą, że to z poczucia wyższości, a to jedynie strach przed obnażeniem.
betti - Jesteśmy wolni:) Jak bym żył 600 lat temu i ktoś by mi mi powiedział, że ziemia jest okrągła, to bym padł ze śmiechu :) Pisz tak jak Ci serce dyktuje.
maga no właśnie tak mi dyktuje, żeby z poczuciem godności dla czytelnika.
Betti - jest pięknie. Cały wiersz poruszający, choć najbardziej dotyka mnie pierwsza i ostatnia strofa... jako rodzaj ostrzeżenia.
Pozdrawiam:)
Cieszę się, że ten wiersz Ciebie poruszył, to dla mnie dużo znaczy. Dziękuję.
Pozdrawiam.
Czasami zerkam na komenty... Betti, Ty w burce tutaj a nie w bieliźnie:) Uniwersalny w przekazie liryk ostatków wszak przeróżnych. Gdzie tu konkret? Autora? :)
_________
Nie naburmuszaj się, wiem, że nie po drodze Ci z narracyjną liryką, zresztą w tym przestawieniu wersów - jeszcze do niej daleko.
w jego ogrodzie od trucia umarły motyle
teraz szuka kolorów w szarości
a ja lubię różowe okulary
dlatego nam nie po drodze do krzyży na rozstaju
patrzę jak ściska ostatnią złotówkę - reszta
wypadła z dziurawych kieszeni
Wrotycz, czasami trzeba być w pełnym umundurowaniu, jeżeli sytuacja tego wymaga, a ta wymagała... Może być i tak, chociaż różnicy to nie robi... najważniejsze przecież są te resztki, które peel pielęgnuje jak skarb, zupełnie nie wiedzieć czemu, a może dlatego, że już tylko to mu pozostało...
Dzięki za komentarz,
Pozdrawiam.
Będę Ci poszerzać wersy kolejnych wierszy, aż poczujesz... różnicę :))
Nie wiem czy to coś da, choćby dlatego, że ze mnie beznadziejny przypadek, ale jeżeli sprawi Ci to przyjemność...
Betti... no sorry, piszesz naprawdę udane wiersze! Ale wiesz, jestem zwolenniczką próbowania nowego w twórczości, bo a nuż podejdzie Autorowi inna stylistyka? Trzeba mieć i trochę radości z pisania.
Wrotycz myślisz, że ja od tego stylu zaczęłam? Nie, ja na nim kończę. Przeszłam wszystkie ''etapy'' i ten najbardziej mi leży. Nie piszę jeszcze tak jak bym chciała, może nigdy tak nie napiszę, ale bawię się słowem, taka pasja.
Betti, lubię Cię. Nie robisz podchodów, tylko piszesz co myślisz. W ten sposób, pomagasz. Przyznaję, że śledzę Twoją poezję, czerpiąc z niej prawdziwą przyjemność. Masz lekkość, w kreowaniu subtelnych obrazów. "Ostatki" również mają to "coś"
"w jego ogrodzie
od trucia umarły motyle" - Cudo.
Dziękuję Ci za te słowa, bardzo dużo dla mnie znaczą szczególnie, kiedy dopadają mnie wątpliwości czy to, co robię ma sens. Na ogół ludzie nienawidzą mnie za szczerość, Ty ją doceniłaś - jestem Twoją dłużniczką.
Zostawiam ślad, że mi się podoba
Już właściwie napisano na temat, więc ja tylko napiszę, że mi się podoba - z takich, co do mnie docierają i względnie chyba je rozumiem.
Świetny, zostawiam 5 ⭐ Miłej Niedzieli :)
Wzajemnie miłej.
Pozdrawiam.
No i zrozum tu kobietę. Ja nie zrozumiałem. Mimo tego ze zdumieniem stwierdziłem że brzmi to dobrze.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania